Home Biura Biura Wrocław Biuro Wrocław Centrum

Biuro nieruchomości Wrocław Centrum

Kontakt

Address ul. Białowieska 3/4a 54-234 Wrocław POKAŻ NA MAPIE
Phone 607 612 633 Email wroclawcentrum@freedom.pl time pon-pt: 09:00–17:00
sobota: zamknięte

Jak możemy Ci pomóc?

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Najnowsze oferty

  Mieszkania Domy Działki

  Agenci nieruchomości Wrocław

  Biuro nieruchomości Wrocław Centrum

  Miasto Wrocław

  Wrocław to miasto będące stolicą województwa dolnośląskiego, położone w południowo – zachodniej części Polski. Zajmuje piąte miejsce pod względem wielkości wśród polskich miast i czwarte uwzględniając liczbę mieszkańców.

  Historia Wrocławia

  Wrocław zaliczany jest do grona jednego z najstarszych miast w Polsce, uwzględniając lokację na prawach miejskich. Już w czasach antycznych w okolicach dzisiejszego Wrocławia istniała miejscowość o nazwie Budorgis. Według niektórych hipotez historycznych to właśnie to miejsce stanowiło podwalinę dla miasta we współczesnej odsłonie. Warto dodać, że to właśnie we Wrocławiu krzyżować się miały dwie najważniejsze drogi handlowe – Via Regia i Szlak bursztynowy.

  Miasto po raz pierwszy pod nazwą Vratislavia pojawiło się w X wieku, a sama nazwa została upamiętniona na cześć warowni księcia czeskiego Wratislava I. We Wrocławiu w 1000 roku podczas zjazdu gnieźnieńskiego, zostało założone jedno z czterech biskupstw. Osadnictwo jednak na tych terenach istniało już od VI wieku – wszystko za sprawą słowiańskiego plemienia Ślężan, które osiedliło się nad Odrą. Pierwszy gród na Ostrowie Tumskim został zaś wybudowany w 985 roku przez Mieszka I. Od końca X wieku Wrocław znajdował się pod panowaniem dynastii Piastów, stanowiąc jedną z głównych siedzib królestwa. Następnie obok Krakowa i Sandomierza był zaliczany do jednej z trzech najważniejszych stolic Królestwa Polskiego. Obawa przed najazdem mongolskim w 1241 roku sprawiła, że miasto zostało opuszczone przez mieszkańców, a następnie strategicznie spalone.

  Podczas wojen śląskich Wrocław stał się częścią Prus, a od 1807 roku miasto było miejscem organizacji działań prowadzonych przez polskie legiony. Następnie Wrocław był bardzo ważnym ośrodkiem polskiej konspiracji, która działała szczególnie intensywnie podczas powstania styczniowego.

  Wraz z końcem XIX wieku we Wrocławiu miało miejsce wzmożone osadnictwo polskie, a do tego powstawały również liczne organizacje społeczno – kulturalne. Podczas konferencji poczdamskiej, która miała miejsce 2 sierpnia 1945 roku, Śląsk wraz z Wrocławiem zostały przekazane Polsce.

  W 2016 roku Wrocław został odznaczony mianem Europejskiej Stolicy Kultury.

  Zabytki i atrakcje Wrocławia

  Wrocław jest bardzo chętnie wybieranym celem turystycznych podróży po Polsce. Stolica Dolnego Śląska jest miastem niezwykle popularnym i pełnym unikatowych, bardzo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Będąc we Wrocławiu, z pewnością warto wybrać się na rynek, zwiedzić Pałac Królewski wraz z ogrodem barokowym, odwiedzić wrocławski ogród zoologiczny, zobaczyć Dzielnicę Czterech Wyznań, Halę Stulecia, Hydropolis, Panoramę Racławicką czy Ostrów Tumski. Wszystkie z wymienionych miejsc lub obiektów zaliczane są do tych najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów – nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Wybierając się do Wrocławia można mieć pewność, że nikt nie będzie się tu nudził, a liczba ciekawych i godnych odwiedzenia miejsc jest naprawdę bardzo długa i bogato zróżnicowana!

  Wrocławski rynek nieruchomości

  Rynek nieruchomości we Wrocławiu to rynek o dość wysokim pułapie cen, ale jednocześnie jest to rynek bardzo zróżnicowany i dający ogromne możliwości inwestowania dla osób zainteresowanych tego typu działaniami. Do tego zainteresowanie zamieszkanie we Wrocławiu rośnie z roku na rok – niezależnie od tego, czy mówi się o potrzebach licznie napływających do Wrocławia studentów, czy turystów, którzy myślą o znalezieniu swojego wymarzonego miejsca na ziemi właśnie w stolicy Dolnego Śląska.

  Dodatkowo Wrocław jest też miastem bardzo atrakcyjnym dla turystów z całego świata – z pewnością warto więc rozważyć możliwość posiadania na własność wymarzonej nieruchomości. Tę bowiem będzie można wynajmować okazjonalnie lub długoterminowo, a w związku z tym – czerpać z tego stałe i jednocześnie zupełnie niemałe zyski.

  Warto też dodać, że wrocławski rynek nieruchomości wyróżnia się nie tylko zróżnicowanymi cenami, ale i bardzo bogatym zróżnicowaniem ofert nieruchomości. Śmiało można powiedzieć, że każdy inwestor będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

  Ceny nieruchomości we Wrocławiu

  Średnia cena transakcyjna nieruchomości we Wrocławiu wynosi blisko 9 880 zł/mkw. Najtańsze mieszkania na rynku wtórnym można kupić już za około 7 200 zł/mkw. – mowa m.in. o kawalerce o powierzchni 22 mkw., położonej na Brochowie. Najdroższe mieszkania kosztują blisko 6 000 000 zł, a cena za mkw. takiej nieruchomości przekracza 23 000 zł. Tu mowa o 3 – pokojowym mieszkaniu o powierzchni 250 mkw., zlokalizowanym na Starym Mieście we Wrocławiu.

  Jak prezentują się zaś ceny domów dostępnych na wrocławskim rynku nieruchomości? W tym przypadku cena transakcyjna wynosi 8 065 zł/mkw. Obecnie można stać się właścicielem m.in. domu w zabudowie szeregowej zlokalizowanym na wrocławskim Psim Polu, dostępnym za 670 000 zł. W podobnych cenach kształtują się inne oferty szeregówek dostępnych na wrocławskim rynku nieruchomości. Z kolei już np. za wolnostojący dom o powierzchni 240 mkw. trzeba zapłacić 1 550 000 zł. Jedno jednak jest pewne – wśród wielu rozmaitych ofert nieruchomości z pewnością można znaleźć coś ciekawego dostosowanego do indywidualnych preferencji każdego inwestora.

  Wrocław, gdzie mieszkać?

  Jedną z najpopularniejszych dzielnic we Wrocławiu pozostaje oczywiście centrum. Inwestorzy w centralnej części stolicy Dolnego Śląska znaleźć mogą wiele ciekawych nieruchomości pod inwestycję – czy to wystawionych na sprzedaż, czy do wynajęcia. W związku z tym zaś, że jest naprawdę bardzo bogaty wybór różnego typu nieruchomości, każdy z poszukujących będzie mógł z pewnością znaleźć coś dla siebie. A tych nieruchomości warto szukać na wrocławskim rynku nieruchomości, ponieważ rynek ten ma ogromny potencjał rozwojowy i co najważniejsze – ten potencjał będzie nieustannie rósł.

  Biura nieruchomości Wrocław

  Wrocławski rynek nieruchomości jest bardzo bogatym i wyjątkowo zróżnicowanym rynkiem, dającym ogromne możliwości wszystkim inwestorom. Dzięki bogatemu wyborowi ofert nieruchomości przeznaczonych czy to do sprzedaży, czy też do wynajęcia, każdy będzie mógł znaleźć coś właśnie dla siebie.

  Pewne jest także to, że w procesie poszukiwania wymarzonej nieruchomości warto jest skorzystać ze wsparcia profesjonalistów zajmujących się nieruchomościami na co dzień. Takich osób nie brakuje w zespole doświadczonych pracowników dobrego biura nieruchomości w centrum Wrocławia. Warto poznać fachowość i profesjonalizm agentów nieruchomości zatrudnionych w biurze nieruchomości Freedom. Jeden z wrocławskich oddziałów biura znajduje się w centrum Wrocławia, przy ulicy Białowieskiej 3/4a. Do dyspozycji klientów biura nieruchomości Freedom pozostaje jeszcze oddział w dzielnicy Wrocław Południe, zlokalizowany przy ulicy Wałbrzyskiej 25A.

  Zacznij działać!

  Dołącz do sieci Freedom i stań się częścią najlepszego zespołu agentów nieruchomości.

   Proszę o zaznaczenie zgody.