Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

lis 21, 2022 ·

Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask?

Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022

Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne warunki ekspansji dla PRS, a jednak nie słychać o wysypie transakcji. Czy to bardziej kwestia otoczenia makro, czy np. innego postrzegania Polski jako regiony po najeździe Rosji na Ukrainę?
Co hamuje wynajem instytucjonalny w Polsce?

Małe miasteczka wrócą do łask? Różnice cen mieszkań względem metropolii są ogromne. Bankier.pl, 19.11.2022

Nawet ponad 200 tysięcy złotych różnicy za mieszkanie o tym samym metrażu i standardzie – taka jest przepaść cenowa między nieruchomościami w dużych metropoliach, a tymi z ośrodków mniejszych, zwłaszcza oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów od wielkich miast. Według ekspertów portalu GetHome.pl w czasach drogiego pieniądza z banków i nadal wysokich kosztów kredytów, tańsze lokalizacje mogą wciąż być na celowniku kupujących.
Czy mniejsze miejscowości wrócą do łask wśród inwestorów? 

Ceny mieszkań zaczynają spadać a to dopiero początek. Interia.pl, 20.11.2022

Z najnowszych danych NBP wynika, że na niektórych rynkach mamy już konkretne spadki, co pokazuje tzw. indeks hedoniczny czyli mierzący ceny porównywalnych mieszkań.
Ceny mieszkań zaczynają spadać

Inwestycja w najem bez odliczenia kosztów. Forsal.pl, 21.11.2022
Kto kupił w 2022 r. mieszkanie lub dom pod wynajem, nie odliczy już podatku od czynności cywilnoprawnych ani opłat notarialnych. Podobnie – wydatków na remont w celu przystosowania do najmu. To efekt wprowadzonego w tym roku zakazu amortyzacji
Czego nie można odliczyć jako koszt przy mieszkaniu pod wynajem 

Może to też Ci się spodoba

Co będzie jeśli klient się do mnie zgłosi z Waszego baneru?

Co będzie jeśli klient się do mnie zgłosi z Waszego baneru?

FreeUp – jedyna na rynku aplikacja dla agentów Freedom

Praca w nieruchomościach, jak każda profesja, ma swoje blaski i cienie. Sprzedaż zakończona sukcesem i wysoka prowizja często poprzedzone są godzinami żmudnej, wymagającej i powtarzalnej pracy. Telefonowanie do klientów, pozyskiwanie nieruchomości, weryfikacja dokumentacji, analiza promocji, w tym godziny spędzone na przeglądaniu ogłoszeń. Jak nie utonąć w morzu ogłoszeń, no i przede wszystkim: jak pracować mądrzej […]

26 skutecznych porad szybkiej sprzedaży nieruchomości

Jeżeli zastanawiasz się nad samodzielną sprzedażą nieruchomości, to już teraz zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy. Wspólnie z czołowymi portalami branżowymi oraz ekspertami z dziedziny marketingu, stworzyliśmy ebooka, dzięki któremu poznasz podstawowe zasady szybkiej i skutecznej sprzedaży.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.