Home Biura Biura Wrocław Biuro Wrocław Południe

Biuro nieruchomości Wrocław Południe

Kontakt

Address Wałbrzyska 25A 52-314 Wrocław POKAŻ NA MAPIE
Phone 792 135 135 Email wroclaw@freedom.pl time pon-pt: 09:00–17:00
sobota: zamknięte

Jak możemy Ci pomóc?

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Najnowsze oferty

  Mieszkania Domy Działki Lokale Magazyny

  Agenci nieruchomości Wrocław

  Biuro nieruchomości Wrocław Południe

  Miasto Wrocław

  Wrocław jest miastem będącym stolicą województwa dolnośląskiego. To ośrodek miejski położony w południowo – zachodniej części Polski. Wrocław zajmuje piąte miejsce pod względem zajmowanej powierzchni wśród polskich miast i czwartą lokatę uwzględniając liczbę mieszkańców.

  Historia Wrocławia

  Wrocław jest miastem o bardzo bogatej historii, a jednocześnie jest także jednym z najstarszych ośrodków miejskich w Polsce. Według doniesień historycznych pierwsza wzmianka o mieście pod ówczesną nazwą Budorgis, sięga czasów antycznych. Z kolei po raz pierwszy nazwa Vratislavia pojawiła się w X wieku, a jej początek dała warownia księcia czeskiego Wratislava I. Warto też dodać, że to właśnie we Wrocławiu podczas zjazdu gnieźnieńskiego w 1000 roku, powstało jedno z czterech biskupstw.

  Pierwszymi osadnikami na terenie obecnego Wrocławia była ludność z plemienia Ślężan, która pojawiła się nad Odrą już w VI wieku. Pierwszy gród zaś został wybudowany przez Mieszka I w 985 roku i powstał na Ostrowie Tumskim.

  Wrocław znajdował się pod panowaniem Prus w czasach wojen śląskich. W późniejszych latach właśnie we Wrocławiu bardzo prężnie rozwijała się polska konspiracja, która działała szczególnie intensywnie zwłaszcza podczas powstania styczniowego.

  Osadnictwo polskie na terenie Wrocławia zintensyfikowało się wraz z końcówką XIX wieku. To również w tamtym okresie powstawały liczne organizacje społeczno – kulturalne.

  Zabytki i atrakcje Wrocławia

  Wrocław jest miastem bardzo chętnie wybieranym na cel podróży turystycznej zarówno wśród turystów z Polski, jak i z całego świata. To ośrodek miejski o bardzo dużej liczbie zabytków i ciekawych miejsc, które po prostu warto odwiedzić. Do tego Wrocław nieprzypadkowo określany jest miastem spotkań – spotykają się tutaj ludzie z całego świata, chłonąc niesamowity klimat miejski i dając się zaczarować jedynej w swoim rodzaju atmosferze.

  Będąc we Wrocławiu z pewnością warto zobaczyć Panoramę Racławicką, Hydropolis, Pałac Królewski oraz ogród barokowy, pojawić się na wrocławskim rynku czy zwiedzić wrocławski ogród zoologiczny. Do tego z pewnością nie można zapomnieć także o odwiedzeniu Dzielnicy Czterech Wyznań czy Ostrowa Tumskiego. Pewne jest to, że wycieczka do Wrocławia pozostawi w głowie mnóstwo wspomnień i sprawi, że czas spędzony w stolicy Dolnego Śląska będzie czasem bardzo dobrze wykorzystanym – żeby nie powiedzieć – czasem wykorzystanym na maksa!

  Wrocławski rynek nieruchomości

  Wrocławski rynek nieruchomości jest rynkiem o dość wysokich cenach, jednak przy równoczesnym bardzo dużym zróżnicowaniu ofert nieruchomości występujących na tymże rynku. Tu mowa o szerokiej dostępności nieruchomości zarówno na rynku pierwotnym, jak i na rynku wtórnym. Dodatkowo warto podkreślić, że także z roku na rok rośnie zainteresowanie dostępnością nieruchomości we Wrocławiu. Dzieje się tak nie tylko ze względu na stale rosnącą liczbę studentów pojawiających się w tym mieście, ale również z uwagi na to, że rośnie też liczba świadomych inwestorów, którzy mądrze chcieliby zainwestować posiadane środki finansowe. Postawienie na inwestycje w zakup nieruchomości będzie wyborem najlepszym z możliwych i aktualnie dostępnych!

  Ceny nieruchomości we Wrocławiu

  Średnia cena transakcyjna nieruchomości we Wrocławiu wynosi blisko 9 880 zł/mkw. Z kolei w dzielnicach położonych we Wrocławiu Południe już te ceny są nieco wyższe i kształtują się na poziomie 11 392 zł/mkw. Dla przykładu: dwupokojowe mieszkanie na wrocławskich Krzykach o metrażu niespełna 30 mkw. kosztować będzie 429 000 zł. To oferta z rynku pierwotnego. Podobne ceny, ale na rynku wtórnym, dotyczyć będą mieszkania składającego się również z 2 pokoi, jednak o znacznie większej powierzchni – przykładowo przekraczającej nieco 50 mkw. Z kolei oferta domów na wrocławskim rynku nieruchomości kształtuje się średnio na poziomie ceny nieco przekraczającej wartość 8 000 zł/mkw.

  Wrocław, gdzie mieszkać?

  Jedną z najpopularniejszych dzielnic we Wrocławiu pozostaje oczywiście centrum, choć dużym zainteresowaniem cieszą się także nieruchomości położone w południowej części Wrocławia. Tu mowa m.in. o dzielnicy Krzyki, Grabiszynek, Huby czy Tarnogaj. Decydując się na inwestycję w zakup lub wynajem nieruchomości w tych dzielnicach, można zyskać możliwość zamieszkania w atrakcyjnej części Wrocławia, z jednoczesnym dobrym skomunikowaniem z każdą inną częścią tego miasta.

  Na współczesnym rynku znaleźć można mnóstwo bardzo interesujących nieruchomości, także we Wrocławiu. Z pewnością warto dobrze poszukać, by móc znaleźć nieruchomość swoich marzeń, a do tego jak najlepiej i najbezpieczniej w nią zainwestować. Doskonałym pomysłem będzie nawiązanie współpracy z dobrym agentem nieruchomości – tych znaleźć zaś można wśród pracowników znanego z niezawodności biura nieruchomości Freedom.

  Biura nieruchomości Wrocław

  Wrocławski rynek nieruchomości jest rynkiem bardzo bogatym i jednocześnie wyjątkowo zróżnicowanym. Dzięki temu każdy z zainteresowanych inwestorów może znaleźć nieruchomość najlepiej dopasowaną do dającym ogromne możliwości wszystkim inwestorom. Dzięki bogatemu wyborowi ofert nieruchomości przeznaczonych czy to do sprzedaży, czy też do wynajęcia, każdy będzie mógł znaleźć coś właśnie dla siebie, z uwzględnieniem indywidualnych, często bardzo specyficznych potrzeb./p>

  Pewne jest to, że podczas poszukiwania nieruchomości warto nawiązać współpracę z doświadczonym agentem nieruchomości, który nie tylko zadba o maksymalne bezpieczeństwo finalizacji takiej transakcji, ale również sprawi, że wymarzona nieruchomość znajdzie się dużo szybciej. W poszukiwaniu najlepszego biura nieruchomości we Wrocławiu Południe warto postawić na wybór oddziału biura nieruchomości Freedom, który mieści się przy ulicy Wałbrzyskiej 25A. To wybór, który będzie gwarancją najlepszych usług w branży i przyniesie za sobą mnóstwo satysfakcji z nawiązanej współpracy. Warto wybrać usługi dostępne u doświadczonych profesjonalistów z branży – to się po prostu opłaca, a wynikiem tego jest sprawna, szybka i maksymalnie bezpieczna finalizacja wymarzonej transakcji na rynku nieruchomości!

  Zacznij działać!

  Dołącz do sieci Freedom i stań się częścią najlepszego zespołu agentów nieruchomości.

   Proszę o zaznaczenie zgody.

   Z naszego poradnika

   Baza wiedzy, z której warto czerpać! Skierowana zarówno do klientów, jak i pośredników nieruchomości.

   Najnowsze artykuły Artykuły Baza wiedzy

   Jak uniknąć oszustwa przy zakupie nieruchomości?

   Kupno domu lub mieszkania to jedna z najważniejszych inwestycji w naszym życiu. A ponieważ związana jest z ogromnymi pieniędzmi, to przyciąga oszustów i osoby liczące na łatwy zarobek na czyjejś niewiedzy. Dlatego podczas planowania inwestycji tego typu należy zadać sobie pytanie: jak uniknąć oszustwa przy zakupie nieruchomości?

   Ewelina Zdancewicz cze 14, 2024 · 6 min. czytania
   Przegląd prasy 10.06.2024

   Przed nami stabilizacja cen mieszkań? Przegląd prasy 10.06.2024

   Jak wynika z odczytu Indeksu Nastrojów Deweloperów, badania prowadzonego przez portal Tabelaofert, deweloperzy przewidują stabilizację cen mieszkań i słabszą sprzedaż. Majowe odczyty indeksu wskazują na znaczne pogorszenie nastrojów na rynku deweloperskim. Ważną kwestią dotyczącą rynku nieruchomości jest także brak decyzji w zakresie programu Kredyt na Start.

   Ewelina Zdancewicz cze 10, 2024 · 3 min. czytania
   Konferencja Partnerów Freedom 5-6 czerwiec 2024 Warszawa

   Konferencja Partnerów Freedom 2024. O tym, że sprzedaż nigdy nie jest dziełem przypadku [RELACJA]

   Za nami kolejna inspirująca konferencja Partnerów Freedom! Podczas dwudniowego wydarzenia w warszawskim Golden Tulip, eksperci i liderzy branży nieruchomości omawiali perspektywy rozwoju, nowoczesne technologie, a także efektywne strategie zarządzania zespołem w branży nieruchomości.

   Ewelina Zdancewicz cze 07, 2024 · 7 min. czytania
   Dziewczyna z mapą podczas zwiedzania miasta

   Ciekawe miejsca w Krakowie. Co warto zobaczyć?

   Kraków to miasto, które niezależnie od pory tętni życiem. Przyciąga turystów z całego świata, dzięki czemu jest świetnym miejscem zarówno do inwestycji mieszkaniowych. To także dobra lokalizacja do zamieszkania. Niezależnie od tego, co sprowadza nas do Krakowa, warto zobaczyć jego największe atrakcje. Oto lista “must see” dla każdego, kto odwiedza dawną stolicę Polski!

   Ewelina Zdancewicz cze 07, 2024 · 4 min. czytania
   Szczęśliwa para przed kupionym domem, w tle rozpakowane kartony z przeprowadzki

   Najczęstsze błędy popełniane przy zakupie domu, czyli na co zwrócić uwagę przy zakupie domu?

   Własny dom, czyli święty spokój, wolniejszy tryb życia, korzystanie z uroków natury… Takie wyobrażenie o kupnie domu ma większość osób. Jednak jeśli źle wybierzemy nieruchomość, to zamiast spełnienia marzeń, możemy zyskać niepotrzebne koszty i stres. Można tego uniknąć.

   Ewelina Zdancewicz cze 04, 2024 · 6 min. czytania
   Zastrzeżony PESEL? Nie kupisz już mieszkania Przegląd prasy 03.06.2024

   Zastrzeżony PESEL? Nie kupisz już mieszkania Przegląd prasy 03.06.2024

   Od początku czerwca usługa zastrzeżenia numeru PESEL działa w pełnym zakresie. Dostęp do rejestru mają notariusze. W pewnych sytuacjach mogą odmówić obsługi klienta, który zablokował swoje dane. Kiedy zamrożony PESEL stanie się przeszkodą? O tym przeczytasz w nowym Przeglądzie prasy Freedom!

   Ewelina Zdancewicz cze 03, 2024 · 3 min. czytania
   Nowoczesne osiedle - blok mieszkalny z cegły

   Jak wybrać najlepsze osiedla do zamieszkania w Rzeszowie?

   Komunikacja, bezpieczeństwo, infrastruktura - to tylko niektóre aspekty, na które należy zwrócić uwagę, szukając odpowiedniej dla siebie lokalizacji w Rzeszowie. Jakie osiedla w tym mieście uznawane są za najlepsze i najbezpieczniejsze?

   Ewelina Zdancewicz maj 29, 2024 · 5 min. czytania
   Drewniany domek, obok kalkulator i laptop

   Najczęstsze błędy popełniane przez kupujących mieszkanie

   Zakup mieszkania to jedno z najważniejszych i najbardziej kosztownych przedsięwzięć w życiu. Niestety, wiele osób popełnia błędy, które mogą znacząco wpłynąć na ich satysfakcję z nowej nieruchomości. Poznaj najczęstsze z nich oraz porady, jak ich unikać.

   Ewelina Zdancewicz maj 28, 2024 · 5 min. czytania
   Jakie losy czekają program Kredyt “Na Start”? Przegląd prasy 27.05.2024

   Jakie losy czekają program Kredyt “Na Start”? Przegląd prasy 27.05.2024

   Program "Na start" stanowi flagowy projekt rządu w dziedzinie mieszkaniowej. Jednak obecnie jego przyszłość jest niepewna, a prace nad nim utykają. Konsultacje w tej sprawie zostały przedłużone do końca maja.

   Ewelina Zdancewicz maj 27, 2024 · 4 min. czytania
   Załaduj więcej Pokaż wszystkie
   widok na osiedle z zielonymi dachami

   Rynek pierwotny czy wtórny? Porównanie nieruchomości: rynek wtórny a pierwotny

   Chcesz kupić dom lub mieszkanie. Zanim przejdziesz do szukania ofert, zadaj sobie pytanie: rynek pierwotny czy wtórny? Ten wybór ma ogromne znaczenie!

   Ewelina Zdancewicz maj 15, 2024 · 7 min. czytania

   Czym jest umowa przyrzeczona?

   Umowa przyrzeczona to ostatni etap podczas procesu kupna-sprzedaży nieruchomości. Czym dokładnie jest i na czym polega? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

   Ewelina Zdancewicz maj 07, 2024 · 5 min. czytania

   Program Pierwsze mieszkanie – kto skorzysta? Przegląd prasy 19.12.2022

   Po kompletnej klęsce programu Mieszkanie Plus, raczej teoretycznym systemie dopłat do czynszów czy nieosiągalnym Mieszkaniu bez wkładu własnego, rząd zapowiada kolejną formę wsparcia. Program Pierwsze Mieszkanie, to atrakcyjny kredyt hipoteczny, który – tak jak te wcześniejsze – również ma sporo ograniczeń. Czy tym razem ktoś skorzysta? Zasady programu pierwsze mieszkanie. Ile wyniesie rata kredytu? Forsal.pl, […]

   Nowe stawki podatku od nieruchomości i WIRON zamiast WIBOR. Przegląd prasy 12.12.2022

   Każdy tydzień przynosi jakieś zmiany w branży nieruchomości. Tym razem podwyżka podatku od nieruchomości, zastąpienie WIBORU nowym wskaźnikiem WIRON, czy nowe zasady budowy domów bez pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Podatek od nieruchomości 2023 wyższy! Ile wyniosą nowe stawki? Murator Plus, 06.12.2022 Podatek od nieruchomości w 2023 idzie w górę. Znane są już nowe stawki podatku […]

   Co się zmieni w kredytach hipotecznych? Przegląd prasy 5.12.2022 r.

   Na rynku kredytów hipotecznych wciąż sporo się dzieje. Liczba zawieranych umów ciągle spada, nie pomagają promocyjne oferty banków, a do tego WIBOR ma zostać zastąpiony nowym wskaźnikiem referencyjnym. Jak to wpłynie na sytuację obecnych i przyszłych kredytobiorców? Zmiana w kredytach. WIRON zastąpi WIBOR. Kto zyska kto straci: spłacający już i dopiero biorący kredyt hipoteczny na […]

   Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

   Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

   Czy polski rynek nieruchomości czeka załamanie? Przegląd prasy 14.11.2022 + webinar

   Ograniczenie dostępności kredytów zastopowało niemal wszystkie branże związane z nieruchomościami. W odpowiedzi na apele deweloperów, rząd zamiast interweniować – szykuje nowe podatki. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa po III kwartale 2022 roku? Zła wiadomości dla trzymających nieużywane mieszkania. Nowy podatek. Rzeczpospolita, 08.11.2022 Ministerstwo Aktywów Państwowych – z doradcami gospodarczymi szefa resortu Jacka Sasina na czele – […]

   Niewypłacalni najemcy, property chain i zmiany w rządowym programie mieszkaniowym. Przegląd prasy 7.11.2022

   Na co powinni zwracać uwagę właściciele mieszkań na wynajem przy wyborze najemców, żeby nie narobić sobie kłopotów. Jak sprzedać duży, starszy dom? Jak załamanie rynku kredytowego wpłynie na ceny nieruchomości?  Trudno pozbyć się wielkiego domu. Rzeczpospolita, 3.11.2022 Ofertowe ceny domów są wciąż wysokie. Ceny transakcyjne zaczynają od nich odbiegać –mówi Weronika Chwietczuk z Freedom Nieruchomości […]

   Ceny mieszkań i gruntów – czekać, czy kupować? Przegląd prasy 2.11.2022

   Rynek nieruchomości stosunkowo wolno reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą. Ceny na razie nie spadają, ale wydaje się to nieuniknione. Głównym winowajcą są wysokie stopy procentowe i spadająca zdolność kredytowa Polaków. Czy to wymusi spadki cen mieszkań? Czy warto kupować teraz za gotówkę , czy jednak poczekać? Kredyty hipoteczne zamarły, ale tąpnięcia na rynku […]

   Załaduj więcej Pokaż wszystkie