Home Biura Biura Pruszków Biuro Pruszków

Biuro nieruchomości Pruszków

Kontakt

Address ul. Lipowa 42 A, lok. 2 05-803 Pruszków POKAŻ NA MAPIE
Phone 22 299 70 40 Email pruszkow@freedom.pl time pon-pt: 09:00–17:00
sobota: zamknięte

Jak możemy Ci pomóc?

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Najnowsze oferty

  Mieszkania Domy Działki Lokale Magazyny

  Agenci nieruchomości Pruszków

  Tomasz Szulczewski

  Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A.

  Biuro nieruchomości Pruszków

  Pruszków to dynamicznie rozwijające się miasto w centralnej Polsce, położone w województwie mazowieckim, zaledwie 15 km od Warszawy. Jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i sportowym. Miasto ma korzystne położenie komunikacyjne – leży przy głównych trasach kolejowych i drogowych. Jest dobrze skomunikowane z Warszawą, a przez nią z całą Polską. Posiada zróżnicowaną strukturę gospodarczą z takimi gałęziami jak budownictwo, handel, transport i usługi.

  Pruszków jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, inwestowania i prowadzenia działalności biznesowej. Jego historia sięga XVI wieku, kiedy powstała wieś o tej nazwie. Na rozwój miasta duży wpływ miało połączenie kolejowe z Warszawą w drugiej połowie XIX wieku. Wtedy Pruszków stał się letniskiem dla warszawiaków. W latach 20. ubiegłego wieku nastąpił znaczny napływ ludności i rozwój osadnictwa. Podczas II wojny światowej miasto mocno ucierpiało. Po wojnie odbudowano je i rozbudowano, głównie zakłady przemysłowe z branż: maszynowej, elektrotechnicznej, materiałów budowlanych, włókienniczej i spożywczej.

  Pruszków ma wiele ciekawych zabytków do zwiedzania. W centrum zobaczymy rynek z ratuszem z XVIII wieku, neogotycki kościół św. Kazimierza z XIX wieku i kilka starych, odnowionych willi. Na obrzeżach warto zajrzeć do parku Potulickich z pałacem i oficyną z XVIII-XIX wieku. Przy ul. Bohaterów Warszawy stoi pomnik upamiętniający powstańców z 1944 roku. Muzeum Dulag 121 przypomina o obozie przejściowym dla więźniów powstania. Na osiedlu Zacisze zachowało się Osiedle Spółdzielcze z lat 50. XX wieku w stylu socrealizmu.

  Coraz więcej osób wybiera Pruszków na miejsce zamieszkania. Jest tu wiele terenów i osiedli pod nowe inwestycje mieszkaniowe. Powstają nowoczesne budynki i apartamentowce. Deweloperzy oferują mieszkania zarówno na sprzedaż, jak i na wynajem. Ceny nieruchomości są niższe niż w samej Warszawie. Dla osób ceniących spokój atrakcyjne są dzielnice willowe w zachodniej i północnej części miasta. Mieszkania w blokowiskach w centrum i na wschodzie miasta przyciągają dobrą lokalizacją i infrastrukturą.

  Na rynku nieruchomości działa kilkanaście biur i agencji. Mają w ofercie mieszkania, domy, działki budowlane i lokale komercyjne. Pruszków to dobre miejsce do inwestycji np. pod wynajem dla pracowników i studentów z Warszawy. Agenci pomogą znaleźć atrakcyjną ofertę i bezpiecznie przeprowadzić transakcję.

  Pruszków zachęca też bogatą infrastrukturą sportową i rekreacyjną. Są tu liczne obiekty sportowe, hale, baseny, korty tenisowe i skatepark. Sporym zainteresowaniem cieszą się imprezy biegowe i rajdy rowerowe. Ogromne tereny zielone, parki i lasy stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu.

  Pruszków to dobre miejsce dla aktywnych osób ceniących zarówno zielone otoczenie, jak i bliskość dużego miasta. Stale rozwijająca się baza mieszkaniowa, kulturalna i sportowa oraz korzystne położenie sprawiają, że jest atrakcyjnym wyborem na miejsce zamieszkania i inwestycji.

  Zacznij działać!

  Dołącz do sieci Freedom i stań się częścią najlepszego zespołu agentów nieruchomości.

   Proszę o zaznaczenie zgody.

   Z naszego poradnika

   Baza wiedzy, z której warto czerpać! Skierowana zarówno do klientów, jak i pośredników nieruchomości.

   Najnowsze artykuły Artykuły Baza wiedzy
   Przegląd prasy 10.06.2024

   Przed nami stabilizacja cen mieszkań? Przegląd prasy 10.06.2024

   Jak wynika z odczytu Indeksu Nastrojów Deweloperów, badania prowadzonego przez portal Tabelaofert, deweloperzy przewidują stabilizację cen mieszkań i słabszą sprzedaż. Majowe odczyty indeksu wskazują na znaczne pogorszenie nastrojów na rynku deweloperskim. Ważną kwestią dotyczącą rynku nieruchomości jest także brak decyzji w zakresie programu Kredyt na Start.

   Ewelina Zdancewicz cze 10, 2024 · 3 min. czytania
   Konferencja Partnerów Freedom 5-6 czerwiec 2024 Warszawa

   Konferencja Partnerów Freedom 2024. O tym, że sprzedaż nigdy nie jest dziełem przypadku [RELACJA]

   Za nami kolejna inspirująca konferencja Partnerów Freedom! Podczas dwudniowego wydarzenia w warszawskim Golden Tulip, eksperci i liderzy branży nieruchomości omawiali perspektywy rozwoju, nowoczesne technologie, a także efektywne strategie zarządzania zespołem w branży nieruchomości.

   Ewelina Zdancewicz cze 07, 2024 · 7 min. czytania
   Dziewczyna z mapą podczas zwiedzania miasta

   Ciekawe miejsca w Krakowie. Co warto zobaczyć?

   Kraków to miasto, które niezależnie od pory tętni życiem. Przyciąga turystów z całego świata, dzięki czemu jest świetnym miejscem zarówno do inwestycji mieszkaniowych. To także dobra lokalizacja do zamieszkania. Niezależnie od tego, co sprowadza nas do Krakowa, warto zobaczyć jego największe atrakcje. Oto lista “must see” dla każdego, kto odwiedza dawną stolicę Polski!

   Ewelina Zdancewicz cze 07, 2024 · 4 min. czytania
   Szczęśliwa para przed kupionym domem, w tle rozpakowane kartony z przeprowadzki

   Najczęstsze błędy popełniane przy zakupie domu, czyli na co zwrócić uwagę przy zakupie domu?

   Własny dom, czyli święty spokój, wolniejszy tryb życia, korzystanie z uroków natury… Takie wyobrażenie o kupnie domu ma większość osób. Jednak jeśli źle wybierzemy nieruchomość, to zamiast spełnienia marzeń, możemy zyskać niepotrzebne koszty i stres. Można tego uniknąć.

   Ewelina Zdancewicz cze 04, 2024 · 6 min. czytania
   Zastrzeżony PESEL? Nie kupisz już mieszkania Przegląd prasy 03.06.2024

   Zastrzeżony PESEL? Nie kupisz już mieszkania Przegląd prasy 03.06.2024

   Od początku czerwca usługa zastrzeżenia numeru PESEL działa w pełnym zakresie. Dostęp do rejestru mają notariusze. W pewnych sytuacjach mogą odmówić obsługi klienta, który zablokował swoje dane. Kiedy zamrożony PESEL stanie się przeszkodą? O tym przeczytasz w nowym Przeglądzie prasy Freedom!

   Ewelina Zdancewicz cze 03, 2024 · 3 min. czytania
   Nowoczesne osiedle - blok mieszkalny z cegły

   Jak wybrać najlepsze osiedla do zamieszkania w Rzeszowie?

   Komunikacja, bezpieczeństwo, infrastruktura - to tylko niektóre aspekty, na które należy zwrócić uwagę, szukając odpowiedniej dla siebie lokalizacji w Rzeszowie. Jakie osiedla w tym mieście uznawane są za najlepsze i najbezpieczniejsze?

   Ewelina Zdancewicz maj 29, 2024 · 5 min. czytania
   Drewniany domek, obok kalkulator i laptop

   Najczęstsze błędy popełniane przez kupujących mieszkanie

   Zakup mieszkania to jedno z najważniejszych i najbardziej kosztownych przedsięwzięć w życiu. Niestety, wiele osób popełnia błędy, które mogą znacząco wpłynąć na ich satysfakcję z nowej nieruchomości. Poznaj najczęstsze z nich oraz porady, jak ich unikać.

   Ewelina Zdancewicz maj 28, 2024 · 5 min. czytania
   Jakie losy czekają program Kredyt “Na Start”? Przegląd prasy 27.05.2024

   Jakie losy czekają program Kredyt “Na Start”? Przegląd prasy 27.05.2024

   Program "Na start" stanowi flagowy projekt rządu w dziedzinie mieszkaniowej. Jednak obecnie jego przyszłość jest niepewna, a prace nad nim utykają. Konsultacje w tej sprawie zostały przedłużone do końca maja.

   Ewelina Zdancewicz maj 27, 2024 · 4 min. czytania
   Klucze z zawieszką, a w tle blok

   Jak przygotować się do zakupu pierwszego mieszkania?

   Jak przygotować się do zakupu pierwszego mieszkania? Na co zwrócić uwagę, planując zakup pierwszej nieruchomości? Przeczytaj i sprawdź!

   Ewelina Zdancewicz maj 22, 2024 · 6 min. czytania
   Załaduj więcej Pokaż wszystkie
   widok na osiedle z zielonymi dachami

   Rynek pierwotny czy wtórny? Porównanie nieruchomości: rynek wtórny a pierwotny

   Chcesz kupić dom lub mieszkanie. Zanim przejdziesz do szukania ofert, zadaj sobie pytanie: rynek pierwotny czy wtórny? Ten wybór ma ogromne znaczenie!

   Ewelina Zdancewicz maj 15, 2024 · 7 min. czytania

   Czym jest umowa przyrzeczona?

   Umowa przyrzeczona to ostatni etap podczas procesu kupna-sprzedaży nieruchomości. Czym dokładnie jest i na czym polega? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

   Ewelina Zdancewicz maj 07, 2024 · 5 min. czytania

   Program Pierwsze mieszkanie – kto skorzysta? Przegląd prasy 19.12.2022

   Po kompletnej klęsce programu Mieszkanie Plus, raczej teoretycznym systemie dopłat do czynszów czy nieosiągalnym Mieszkaniu bez wkładu własnego, rząd zapowiada kolejną formę wsparcia. Program Pierwsze Mieszkanie, to atrakcyjny kredyt hipoteczny, który – tak jak te wcześniejsze – również ma sporo ograniczeń. Czy tym razem ktoś skorzysta? Zasady programu pierwsze mieszkanie. Ile wyniesie rata kredytu? Forsal.pl, […]

   Nowe stawki podatku od nieruchomości i WIRON zamiast WIBOR. Przegląd prasy 12.12.2022

   Każdy tydzień przynosi jakieś zmiany w branży nieruchomości. Tym razem podwyżka podatku od nieruchomości, zastąpienie WIBORU nowym wskaźnikiem WIRON, czy nowe zasady budowy domów bez pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Podatek od nieruchomości 2023 wyższy! Ile wyniosą nowe stawki? Murator Plus, 06.12.2022 Podatek od nieruchomości w 2023 idzie w górę. Znane są już nowe stawki podatku […]

   Co się zmieni w kredytach hipotecznych? Przegląd prasy 5.12.2022 r.

   Na rynku kredytów hipotecznych wciąż sporo się dzieje. Liczba zawieranych umów ciągle spada, nie pomagają promocyjne oferty banków, a do tego WIBOR ma zostać zastąpiony nowym wskaźnikiem referencyjnym. Jak to wpłynie na sytuację obecnych i przyszłych kredytobiorców? Zmiana w kredytach. WIRON zastąpi WIBOR. Kto zyska kto straci: spłacający już i dopiero biorący kredyt hipoteczny na […]

   Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

   Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

   Czy polski rynek nieruchomości czeka załamanie? Przegląd prasy 14.11.2022 + webinar

   Ograniczenie dostępności kredytów zastopowało niemal wszystkie branże związane z nieruchomościami. W odpowiedzi na apele deweloperów, rząd zamiast interweniować – szykuje nowe podatki. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa po III kwartale 2022 roku? Zła wiadomości dla trzymających nieużywane mieszkania. Nowy podatek. Rzeczpospolita, 08.11.2022 Ministerstwo Aktywów Państwowych – z doradcami gospodarczymi szefa resortu Jacka Sasina na czele – […]

   Niewypłacalni najemcy, property chain i zmiany w rządowym programie mieszkaniowym. Przegląd prasy 7.11.2022

   Na co powinni zwracać uwagę właściciele mieszkań na wynajem przy wyborze najemców, żeby nie narobić sobie kłopotów. Jak sprzedać duży, starszy dom? Jak załamanie rynku kredytowego wpłynie na ceny nieruchomości?  Trudno pozbyć się wielkiego domu. Rzeczpospolita, 3.11.2022 Ofertowe ceny domów są wciąż wysokie. Ceny transakcyjne zaczynają od nich odbiegać –mówi Weronika Chwietczuk z Freedom Nieruchomości […]

   Ceny mieszkań i gruntów – czekać, czy kupować? Przegląd prasy 2.11.2022

   Rynek nieruchomości stosunkowo wolno reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą. Ceny na razie nie spadają, ale wydaje się to nieuniknione. Głównym winowajcą są wysokie stopy procentowe i spadająca zdolność kredytowa Polaków. Czy to wymusi spadki cen mieszkań? Czy warto kupować teraz za gotówkę , czy jednak poczekać? Kredyty hipoteczne zamarły, ale tąpnięcia na rynku […]

   Załaduj więcej Pokaż wszystkie