Home Biura Biura Kraków Biuro Kraków Śródmieście

Biuro nieruchomości Kraków Śródmieście

Kontakt

Address Wielicka 28, Budynek B, wejście A, III piętro 30-552 Kraków POKAŻ NA MAPIE
Phone 12 307 26 80 Email krakow@freedom.pl time pon-pt: 09:00–17:00
sobota: zamknięte

Jak możemy Ci pomóc?

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Najnowsze oferty

  Mieszkania Domy Działki Lokale

  Agenci nieruchomości Kraków

  Michał Kusio

  Agent Nieruchomości

  Łukasz Toporek

  Menadżer zespołu sprzedaży

  Justyna Guca

  Agent Nieruchomości

  Michał Caba

  Agent Nieruchomości

  Magdalena Konieczna

  Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A.

  Magdalena Chocińska

  Specjalista ds. wsparcia sprzedaży

  Biuro nieruchomości Kraków Śródmieście

  Zabytkowe uliczki Kazimierza czy rozmach Nowej Huty? Jeśli zamieszkać w historycznym budownictwie, to tylko w Krakowie. Biura nieruchomości są pełne ofert, które przyciągają inwestorów nie tylko stąd, ale też z całej Polski, a nawet świata. Przyjrzyjmy się bliżej temu rynkowi.

  Miasto Kraków

  Kraków to drugie co do liczby mieszkańców i powierzchni miasto w Polsce. Oficjalnie w Krakowie mieszka około 780 tys. osób, a jego powierzchnia to 327 km2.

  Korzystne położenie geograficzne, bliskość lotniska, renomowane uczelnie, nieoceniona uroda i klimat Krakowa sprawiają, że miasto przyciąga coraz większą rzeszę turystów, nowych mieszkańców i inwestorów, którzy od lat doceniając atuty stolicy małopolski przyczyniają się do dynamicznego rozwoju rynku nieruchomości.

  Historia Krakowa

  Kraków to jedno z najstarszych polskich miast. Pierwsze udokumentowane wzmianki o bogatym grodzie otoczonym lasami, leżącym na skrzyżowaniu najważniejszych szlaków handlowych pochodzą z 965 r. Jednak historia miasta zaczyna się dużo, dużo wcześniej.

  To w Krakowie odbyła się pierwsza koronacja, to do Krakowa od stuleci przybywali wybitni artyści, naukowcy, humaniści cenieni w całej Europie, a ich obecność możemy dostrzec na każdym kroku, nawet dzisiaj.

  Kraków przez wiele lat był stolicą Polski, co wpłynęło nie tylko na rozwój miasta, ale także na jego historyczno-kulturalny charakter dzisiaj.

  Siedziba władców Polski, pierwszy Uniwersytet, rozwój miast i podgrodzi, Wisła jako szlak handlowy, szczęśliwie zachowane dziedzictwo nawet w trudnych dla państwa czasach rozbiorów i wojen pozostawiło nie tylko mnóstwo zabytkowych budowli, zachowany średniowieczny układ miasta, ale przede wszystkim pozwala dziś na obcowanie ze wszystkimi stylami architektury i sztuki oraz korzystanie z dorobku kulturalnego docenianego na całym świecie. Kraków to miasto wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO.

  Zabytki i atrakcje Krakowa

  Co warto zobaczyć w Krakowie? Obowiązkowym punktem na turystycznej mapie Krakowa jest Rynek z Sukiennicami i kościołem Mariackim, z którego spacerem po Grodzkiej – najstarszej i najbardziej reprezentacyjnej ulicy, możemy udać się na Wawel – siedzibę polskich królów. Stąd Bulwarami Wiślanymi szybko dotrzemy na krakowski Kazimierz i słynne zapiekanki w Okrąglaku. Szczególnie pod koniec czerwca, warto zarezerwować sobie więcej czasu na zwiedzanie samego Kazimierza, bo właśnie wtedy odbywa się tu coroczny Festiwal Kultury Żydowskiej. Przy okazji, warto zahaczyć o wyjątkowo klimatyczne kazimierzowskie podwórka ukryte między wiekowymi kamienicami, przysiąść w kawiarni, restauracji, skosztować kuchni: polskiej, regionalnej i z innych zakątków świata, bo jest w czym wybierać.

  Na szczególną uwagę zasługuje zwiedzanie krakowskiego Podgórza, z jego urokliwym klimatem, malowniczymi muralami, pięknymi parkami, wyjątkową zabudową, industrialnym Zabłociem. Wycieczkę na Podgórze warto zacząć od zwiedzania Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, a stąd, śladem krakowskich murali wyruszyć dalej, zatopić się w ciszy i niepowtarzalnej sztuce Podgórza.

  Warto też odwiedzić Nową Hutę, to tu wciąż obecny jest duch socrealizmu z jego oryginalną architekturą. Osiedle Willowe, Osiedle Wandy najstarsze osiedla Nowej Huty to miejsca, w których żywe są opowieści pierwszych mieszkańców. Plac Centralny – serce Nowej Huty, zachwyca prostotą i przestronnością. Będąc w Nowej Hucie nie można zapominać o schronach przeciwlotniczych – jest ich tu aż 250. Zwiedzanie, tej wyjątkowej dzielnicy warto zakończyć obiadem w Stylowej. Restauracja ta zachwyca wystrojem wprost z lat 70 tych. Marmurowe podłogi i kryształowe żyrandole sprawiają, że przeniesiemy się do czasów PRL-u.

  Kraków to muzea, teatry, Opera i Filharmonia. To Ogród Botaniczny i ZOO. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na wiek.

  Niepowtarzalny urok Krakowa można dostrzec podziwiając jego panoramę z jednego z wielu kopców: Kościuszki, Kraka czy Wandy.

  Krakowski rynek nieruchomości

  Ostatnie lata pokazują dynamiczny wzrost cen nieruchomości, w każdym segmencie. Strefa ekonomiczna, działania miasta skupione na zdobywaniu inwestorów w segmentach BSS, IT, a także miasta przyjaznego start-up’om spowodowała znaczny wzrost inwestycji w sektorze rynku biurowego. Obecnie podaż na tego typu nieruchomości jest na najwyższym poziomie pośród wszystkich polskich miast regionalnych. Sama branża IT wynajmuje prawie 40% powierzchni biurowych.

  Dynamicznie rozwija się także rynek hotelowy, między innymi dzięki nowym połączeniom lotniczym od lat zauważalny jest wzrost liczby turystów i co za tym idzie jeszcze większa liczba inwestycji w tym segmencie. Kraków, dzięki bogactwu swojej historii, sztuki i architektury króluje na liście światowych rankingów destynacji turystycznych.

  Od dwudziestu lat prężnie rozwija się również rynek mieszkaniowy i deweloperski, zapotrzebowanie na mieszkania ciągle przewyższa dostępność ofert. Absolwenci krakowskich uczelni chętnie zostają w Krakowie, podobnie jak osoby migrujące z innych miast i państw widzą tu nieograniczone możliwości i perspektywy na dobre życie.

  Kraków to 18 dzielnic, z których każda ma swój indywidualny styl i charakter. Sprzedaż nieruchomości od kilku lat utrzymuje się na wysokim poziomie. Najbardziej powszechny podział Krakowa to 4 obszary.

  Śródmieście to przede wszystkim lokale mieszkalne w zabytkowych kamienicach, nowoczesne mieszkania w plombach, często gotowce inwestycyjne przygotowane pod najem krótkoterminowy. Najwięcej lokali użytkowych przeznaczonych na usługi: restauracje, kawiarnie, sklepy, punkty usługowe. To również całe kamienice i budynki przeznaczone na biura, hotele i hostele. Podaż nieruchomości w Śródmieściu na rynku wtórnym stanowi około 20%, natomiast w inwestycjach deweloperskich jedynie 13,2%.

  Krowodrza to stara część miasta z prestiżowymi dzielnicami takimi jak Salwator, Bielany i Wola Justowska, w których nieruchomości charakteryzuje wysoki standard, wartość inwestycyjna, a co za tym idzie wysoka cena. W większości te dzielnice to dawne sypialnie miasta z wysoką zabudową i dużym zaludnieniem. Jeszcze parę lat temu Krowodrza była dzielnicą o największym zagęszczeniu inwestycji deweloperskich, wynikało to głównie z lokalizacji, odległości od starego miasta i dobrej komunikacji z pozostałymi częściami miasta. W tej chwili oferty rynku wtórnego Krowodrzy stanowią około 22%, a rynek pierwotny to nieco ponad 33%.

  Nowa Huta to historyczna zabudowa z lat 50-tych XX wieku połączona z nowoczesnymi osiedlami, których w ostatniej dekadzie powstało bardzo dużo. Nowa Huta plasuje się na drugim miejscu w udziale ofert z rynku wtórnego – prawie 24% całego krakowskiego rynku. Natomiast inwestycje deweloperskie stanowią jedynie 11,4%. To przede wszystkim zabudowa wielomieszkaniowa, dużo terenów zielonych i dobra infrastruktura drogowa. Działania rewitalizacyjne powodują, że popularność tej dzielnicy w ostatnich latach dynamicznie wzrasta.

  Podgórze, a szczególnie jego stara część w okolicy Rynku Podgórskiego to zabytkowe kamienice połączone z prestiżowymi lokalizacjami nowych apartamentowców przy Wiśle. Podgórze to również zabudowa jedno i wielorodzinna. Oferty domów w tej okolicy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem na rynku nieruchomości. Podgórze od lat wyróżnia się największą podażą wśród wszystkich ofert na krakowskim rynku wtórnym to aż 33,5%. To tutaj, też realizowanych jest najwięcej projektów deweloperskich – prawie 43%. Rozwój miasta w kierunku Wieliczki, Swoszowic, Skawiny i Niepołomic napędzany jest przez dobre połączenia komunikacyjne z tymi miastami. Stąd duża popularność inwestycji deweloperskich w tym rejonie, zarówno wielomieszkaniowych, jak i zabudowy szeregowej.

  Ceny nieruchomości w Krakowie

  Od 2014 roku ceny krakowskich nieruchomości dynamicznie rosną. Skok, który odnotowaliśmy w latach 2019 – 2020, spowodowany był przede wszystkim przez inwestycje w segmencie mieszkań do 40m2. Wg raportu NBP za metr kwadratowy mieszkania w pierwszym kwartale 2021 roku oferowano 9 899 zł, a sprzedawano za 8 366 zł.

  Najpopularniejszym segmentem po kawalerkach są mieszkania w przedziale 40–60 m2. Wraz z wybuchem pandemii w 2020 roku trend ten uległ zmianie. Poszukiwane są większe, 3 pokojowe mieszkania mieszczące się w metrażu 60–80 m2 z balkonem lub ogródkiem.

  Ogromnym zainteresowaniem cieszy się również sprzedaż domów. W Krakowie nie ma zbyt wiele ofert, natomiast w okolicach miasta powstają coraz to nowe inwestycje, w których możemy kupić 100 m2 dom, w stanie deweloperskim, na niewielkiej działce, w cenie 650–750 tys. złotych, a więc w cenie krakowskiego mieszkania.

  Niezmiennie okazją inwestycyjną jest zakup kamienic lub udziałów. W 2017 roku nieruchomość ulokowana przy ulicy Floriańskiej – najdroższej ulicy Krakowa została sprzedana za kwotę prawie 30 000 zł za mkw. Natomiast maksymalną cenę sprzedaży kamienicy na Starym Mieście osiągnięto w 2018 roku – była to kwota 29,6 mln zł.

  Z uwagi na niską dostępność, rosną również ceny krakowskich gruntów, przeznaczonych pod zabudowę wielorodzinną. Dużym zainteresowaniem deweloperów i inwestorów cieszą się działki na obrzeżach Krakowa. Jeszcze w 2018 roku grunty z dopuszczalną niską zabudową w okolicy Rybitw, Klinów, Górki Narodowej czy Bronowic wahały się w przedziale 600–700 zł/m2. W tym samym okresie, w Nowej Hucie, cena za metr kwadratowy wynosiła 1000 zł. Na obrzeżach śródmieścia ceny mieściły się w przedziale 1400–2000 zł/m2. Interesującą transakcją sprzedaży okazała się sprzedaż gruntów w okolicy ulicy Centralnej, gdzie deweloper nabył 5,5 ha za 48 mln zł.

  Kraków, gdzie mieszkać?

  Wybór miejsca zamieszkania w Krakowie jest kwestią indywidualną. Rodzinom z dziećmi do gustu przypadnie Nowa Huta, z olbrzymią ilością terenów zielonych, niepowtarzalną przestrzenią, parkami i Zalewem Nowohuckim.

  Z kolei Grzegórzki będą świetną lokalizacją dla inwestorów. Centrum z unikalnymi zabytkami, bardzo dobre połączenie komunikacyjne ze wszystkimi częściami miasta, w pełni rozwinięta infrastruktura z galeriami handlowymi, a do tego bezpośrednie sąsiedztwo Bulwarów Wiślanych.

  Idealnym rozwiązaniem dla studentów i pracowników korporacji będzie z kolei Krowodrza. Mamy tutaj aż 3 uniwersytety, Bibliotekę Jagiellońską, skupiska biur i firm usług outsourcingowych, dostęp do parków i dobrze rozwiniętą komunikację oraz infrastrukturę miejską.

  Dla pragnących prestiżu, historycznej zabudowy, dostępności życia kulturalnego i rozrywkowego najlepszym wyborem będzie Stare Miasto, Kazimierz, Stare Podgórze, a także Dębniki, Zabłocie czy Zakrzówek. Na szczególną uwagę zasługuje Ludwinów, który sąsiaduje z Wawelem, ale również tu zlokalizowane jest największe centrum kongresowe ICE.

  Bieżanów, Prokocim, Kurdwanów i Czerwone Maki to z kolei osiedla doskonale skomunikowane z centrum i pozostałymi dzielnicami miasta. Tutaj zlokalizowano nowoczesny kompleks medyczny szpitala uniwersyteckiego, a także kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mamy tu dużo parków, szkół, przedszkoli. To idealne miejsce dla rodziny z dziećmi i osób ceniących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

  Biura nieruchomości Kraków

  Zastanawiasz się nad sprzedażą bądź zakupem nieruchomości w Krakowie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą krakowskich biur. Jest w czym wybierać. Mamy tu duże biura sieciowe, franczyzowe i małe prywatne biznesy, często działające w pojedynkę. Są pośrednicy nieruchomości, którzy działają lokalnie na wybranym obszarze miasta, są też takie które specjalizują się w konkretnym rodzaju nieruchomości, bądź obsługują konkretną grupę klientów.

  W ofertach agencji dominują mieszkania na sprzedaż, mieszkania na wynajem, lokale usługowe, powierzchnie biurowe pojawiają się hotele, hostele, pensjonaty, kamienice z Krakowa i okolic.

  Przy wyborze skutecznej agencji nieruchomości w Krakowie warto kierować się kilkoma zasadami. Przede wszystkim szczególną uwagę należy zwrócić na jakość oferowanej usługi. Czy w ogłoszeniach zamieszczone są profesjonalne, estetyczne zdjęcia ukazujące potencjał mieszkania. W jaki sposób opisana jest nieruchomość. Czy wszystkie oferty na stronie są ukazane w sposób spójny. Profesjonalizm przedstawienia oferty przekłada się na wysoki poziom obsługi klienta, a co za tym idzie skuteczność usługi. Przyjazna dla klientów strona, obecność w internecie, na najważniejszych portalach dotyczących nieruchomości, pozytywne opinie klientów, to również pomocne wskazówki w wyborze pośrednika nieruchomości.

  Jeśli na tym etapie wszystko się zgadza i odpowiada naszym wymaganiom, nie pozostaje nic innego jak zadzwonić i umówić się na spotkanie.

  Biuro Nieruchomości Freedom Kraków Śródmieście zlokalizowane jest przy ul. Wielickiej 28, bud. B.

  Zacznij działać!

  Dołącz do sieci Freedom i stań się częścią najlepszego zespołu agentów nieruchomości.

   Proszę o zaznaczenie zgody.

   Z naszego poradnika

   Baza wiedzy, z której warto czerpać! Skierowana zarówno do klientów, jak i pośredników nieruchomości.

   Najnowsze artykuły Artykuły Baza wiedzy
   Justyna Kaszowska

   Trzy oddziały Freedom jednocześnie? Wystarczy pomysł! [wywiad]

   Otwarcie własnego oddziału Freedom wiąże się z wieloma wyzwaniami, ale korzyści, które za tym idą, zdecydowanie warte są podjęcia działania. A gdyby tak… od razu otworzyć trzy oddziały franczyzy, w trzech różnych lokalizacjach? Justyna Kaszowska postanowiła sprawdzić ten pomysł.

   Ewelina Zdancewicz kwi 16, 2024 · 6 min. czytania

   Ceny mieszkań w Polsce wzrosły najmocniej w UE. Przegląd prasy 15.04.2024

   Z danych Eurostatu wynika, że w IV kw. 2023 r. ceny nieruchomości mieszkaniowych w Unii Europejskiej wzrosły średnio o 0,2%. Najmocniejszy wzrost zaobserwowano w Polsce. Natomiast w strefie euro odnotowano 1,1% spadku. Największe spadki odnotowano w Luksemburgu, Niemczech i Finlandii.

   Ewelina Zdancewicz kwi 15, 2024 · 4 min. czytania
   Mieszkanie, mężczyzna rozmawia przez telefon na kanapie

   Służebność mieszkania – jakie daje prawa?

   Dożywotnia służebność mieszkania, czyli prawo do mieszkania w nieruchomości nawet po oddaniu do niej praw, to rodzaj zabezpieczenia dla osoby korzystającej z tej opcji. Dzięki temu można korzystać z mieszkania, mimo że nie jest się już jego właścicielem. Kto powinien rozważyć ustanowienie służebności mieszkania i jak to zrobić?

   Ewelina Zdancewicz kwi 15, 2024 · 6 min. czytania

   Bariera 20 tys. zł za 1m2 przekroczona! Przegląd prasy 08.04.2024

   Bariera 20 tys. zł za 1m2 przekroczona! Dotyczy to najmniejszych mieszkań z drugiej ręki w Warszawie. Ponadto ze znacznie wyższymi stawkami niż przed rokiem muszą radzić sobie szukający kawalerek w innych miastach. Jak wyglądają prognozy dla cen nieruchomości na dalszą część 2024 roku? Sprawdź!

   Ewelina Zdancewicz kwi 08, 2024 · 4 min. czytania

   Ceny mieszkań rosną niezależnie od lokalizacji i metrażu. Przegląd prasy 02.04.2024

   Średnie ceny ofertowe na rynku wtórnym wystrzeliły niezależnie od oferowanych metraży. Nie ma znaczenia też lokalizacja, choć ceny nieruchomości najszybciej drożeją w największych miastach.

   Ewelina Zdancewicz kwi 03, 2024 · 3 min. czytania
   Sesja franczyzobiorców

   Dzień Pośrednika. Jakie wyzwania i szanse daje zawód pośrednika w obrocie handlu nieruchomościami?

   Już 30 marca obchodzimy Dzień Pośrednika w Obrocie Handlu Nieruchomościami. To dzień, który upamiętnia historyczną transakcję kupna Alaski przez Stany Zjednoczone. Obecnie stał się okazją do przybliżenia osobom związanym i niezwiązanym z branżą wyzwań i szans, jakie stoją przed pośrednikami.

   Ewelina Zdancewicz mar 27, 2024 · 4 min. czytania
   Mały dom i ręka, a obok ikonki wirusów

   Ozonowanie mieszkania – co warto wiedzieć o ozonowaniu?

   Ozonowanie mieszkania to coraz popularniejsza metoda dezynfekcji i oczyszczania powietrza w pomieszczeniach. Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę na możliwości, jakie oferuje ozonowanie. Jednak czy na pewno znamy wszystkie zalety i wady tej metody?

   Ewelina Zdancewicz mar 25, 2024 · 5 min. czytania
   Przegląd prasy C

   Zmiany w prawie budowlanym. Zapowiedź sejmu. Przegląd prasy 25.03.2024

   Poprawa sytuacji mieszkaniowej jest potrzebna jak najszybciej. Należy zwiększyć dostępność mieszkań. W związku z tym jeszcze w tym roku Sejm ma uchwalić ma pakiet ustaw dotyczących trzech obszarów. Dowiedz się, jakich!

   Ewelina Zdancewicz mar 25, 2024 · 3 min. czytania
   Para podczas remontu mieszkania, mierząca ścianę

   Kredyt na remont domu i mieszkania. Jak wybrać kredyt na remont?

   Remont domu wymaga dużych nakładów finansowych. Skąd wziąć pieniądze? Kredyt na remont może być dobrym wyjściem - ale tylko w niektórych przypadkach! Sprawdź, kiedy warto, a kiedy lepiej odpuścić pożyczkę na remont, a jeśli już ją brać, to na jakich warunkach.

   Ewelina Zdancewicz mar 18, 2024 · 6 min. czytania
   Załaduj więcej Pokaż wszystkie

   Program Pierwsze mieszkanie – kto skorzysta? Przegląd prasy 19.12.2022

   Po kompletnej klęsce programu Mieszkanie Plus, raczej teoretycznym systemie dopłat do czynszów czy nieosiągalnym Mieszkaniu bez wkładu własnego, rząd zapowiada kolejną formę wsparcia. Program Pierwsze Mieszkanie, to atrakcyjny kredyt hipoteczny, który – tak jak te wcześniejsze – również ma sporo ograniczeń. Czy tym razem ktoś skorzysta? Zasady programu pierwsze mieszkanie. Ile wyniesie rata kredytu? Forsal.pl, […]

   Nowe stawki podatku od nieruchomości i WIRON zamiast WIBOR. Przegląd prasy 12.12.2022

   Każdy tydzień przynosi jakieś zmiany w branży nieruchomości. Tym razem podwyżka podatku od nieruchomości, zastąpienie WIBORU nowym wskaźnikiem WIRON, czy nowe zasady budowy domów bez pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Podatek od nieruchomości 2023 wyższy! Ile wyniosą nowe stawki? Murator Plus, 06.12.2022 Podatek od nieruchomości w 2023 idzie w górę. Znane są już nowe stawki podatku […]

   Co się zmieni w kredytach hipotecznych? Przegląd prasy 5.12.2022 r.

   Na rynku kredytów hipotecznych wciąż sporo się dzieje. Liczba zawieranych umów ciągle spada, nie pomagają promocyjne oferty banków, a do tego WIBOR ma zostać zastąpiony nowym wskaźnikiem referencyjnym. Jak to wpłynie na sytuację obecnych i przyszłych kredytobiorców? Zmiana w kredytach. WIRON zastąpi WIBOR. Kto zyska kto straci: spłacający już i dopiero biorący kredyt hipoteczny na […]

   Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

   Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

   Czy polski rynek nieruchomości czeka załamanie? Przegląd prasy 14.11.2022 + webinar

   Ograniczenie dostępności kredytów zastopowało niemal wszystkie branże związane z nieruchomościami. W odpowiedzi na apele deweloperów, rząd zamiast interweniować – szykuje nowe podatki. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa po III kwartale 2022 roku? Zła wiadomości dla trzymających nieużywane mieszkania. Nowy podatek. Rzeczpospolita, 08.11.2022 Ministerstwo Aktywów Państwowych – z doradcami gospodarczymi szefa resortu Jacka Sasina na czele – […]

   Niewypłacalni najemcy, property chain i zmiany w rządowym programie mieszkaniowym. Przegląd prasy 7.11.2022

   Na co powinni zwracać uwagę właściciele mieszkań na wynajem przy wyborze najemców, żeby nie narobić sobie kłopotów. Jak sprzedać duży, starszy dom? Jak załamanie rynku kredytowego wpłynie na ceny nieruchomości?  Trudno pozbyć się wielkiego domu. Rzeczpospolita, 3.11.2022 Ofertowe ceny domów są wciąż wysokie. Ceny transakcyjne zaczynają od nich odbiegać –mówi Weronika Chwietczuk z Freedom Nieruchomości […]

   Ceny mieszkań i gruntów – czekać, czy kupować? Przegląd prasy 2.11.2022

   Rynek nieruchomości stosunkowo wolno reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą. Ceny na razie nie spadają, ale wydaje się to nieuniknione. Głównym winowajcą są wysokie stopy procentowe i spadająca zdolność kredytowa Polaków. Czy to wymusi spadki cen mieszkań? Czy warto kupować teraz za gotówkę , czy jednak poczekać? Kredyty hipoteczne zamarły, ale tąpnięcia na rynku […]

   Co składa się na prowizję agenta nieruchomości?

   Za co pobiera prowizję agent nieruchomości?  Dlaczego aż tyle (w powszechnej opinii) kosztuje skorzystanie z usług pośrednika? Z czego składa się wynagrodzenie biura? O tym wszystkim opowie Joanna Puchalska, broker nieruchomości z warszawskiego biura Freedom Nieruchomości. Wycena nieruchomości Proces sprzedaży nieruchomości zaczyna się najczęściej od jej obejrzenia. Agent przygotowując się do spotkania, robi badanie rynku: […]

   Za co odpowiada agent nieruchomości?

   Kto choć raz miał styczność z pośrednikiem nieruchomości, będzie miał swoją odpowiedź na  pytanie: kim jest agent nieruchomości. Dla sprzedającego to osoba, która ma znaleźć kogoś, kto zapłaci za jego mieszkanie jak najwięcej. Dla kupującego – człowiek, który zorganizuje wszystkie dokumenty potrzebne do zakupu, zapewni bezpieczeństwo transakcji, a w razie, gdy coś pójdzie nie tak, […]

   Załaduj więcej Pokaż wszystkie