Deweloperzy nie spieszą się z rozpoczynaniem nowych inwestycji, choć ustawiają się do nich kolejki. Przegląd prasy 17.04.2023

kwi 17, 2023 · Time 3 min. czytania

Obecnie deweloperzy nie śpieszą się z rozpoczynaniem nowych inwestycji. Jednocześnie zapowiedź Bezpiecznego kredytu 2 proc. sprawiła, że do ich biur, a także biur pośredników nieruchomości, zaczęli przychodzić zainteresowani zakupem mieszkań. Jak wobec tego będzie wyglądać rynek w najbliższym czasie? Zachęcamy do przeczytania naszego przeglądu prasy!

Spłacanie hipotek przychodzi trudniej. Wraca zainteresowanie funduszem wsparcia. Forsal.pl, 13.04.2023

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców w marcu podpisał ponad 1000 umów na czasowe przejęcie obsługi hipotek klientów, którzy mają problemy z terminową obsługą kredytów – wynika z danych Banku Gospodarstwa Krajowego przekazanych DGP. BGK zajmuje się obsługą funduszu, który finansują banki.

Źródło: Spłacanie hipotek przychodzi trudniej

Polacy znów ruszyli po mieszkania. Efekt “kredytu od rządu. Money.pl, 13.04.2023

Rządowy program “Bezpieczny kredyt 2 proc.” ma wystartować w wakacje. Już teraz zainteresowanie nim jest tak duże, że do deweloperów ustawiają się kolejki. Ożywienie widać też na rynku wtórnym. Tymczasem eksperci mają wątpliwości, czy rządowy program rzeczywiście zwiększy dostępność mieszkań.

Źródło: Polacy znów ruszyli po mieszkania

U deweloperów nadal zima bez odwilży. „Nie spieszą się z odmrażaniem inwestycji”. Bankier.pl, 17.04.2023

Pomimo rosnącej kwartalnie sprzedaży mieszkań oraz możliwości kredytowych klientów, które mogłyby być symptomami odwilży na rynku nieruchomości, deweloperzy nie spieszą się ani z rozpoczynaniem nowych inwestycji, ani z wystawianiem na sprzedaż mieszkań już zbudowanych.

Źródło: U deweloperów nadal zima bez odwilży

Rosnący popyt podbija ceny mieszkań. Rzeczpospolita, 13.04.2023

Pierwszy kwartał roku na rynku wtórnym przyniósł ożywienie. Wyższy popyt przełożył się na wyższe ceny ofertowe mieszkań. Jest to szczególnie widoczne w siedmiu największych miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie i Łodzi – wynika z cokwartalnej analizy rynków w miastach wojewódzkich portalu Nieruchomosci-online.pl.

Źródło: Rosnący popyt podbija ceny mieszkań

Może to też Ci się spodoba

Rób Swoje 01: Metoda leniwego sprzedawcy

Posłuchaj pierwszego odcinka podcastu Freedom – Rób Swoje z udziałem Pawła Sobocińskiego, doświadczonego trenera sprzedaży. Dowiedz się, czy agent nieruchomości powinien mieć więcej wspólnego z leniwcem, czy ze strusiem pędziwiatrem. Sprawdź, na czym polega metoda leniwego sprzedawcy.   Interesujesz się sprzedażą nieruchomości? Zastanawiasz się nad otwarciem własnego biznesu w tej specyficznej branży? Dobrze trafiłeś! Właśnie […]

Najem okazjonalny – na czym polega i co warto o nim wiedzieć?

Wynajem mieszkań w Polsce jest wciąż dużo mniej popularny, niż na przykład u naszych zachodnich sąsiadów. Powody są różne: sporo osób marzy o posiadaniu własnych czterech kątów i widzi w tym ogromną wartość, natomiast znaczna część właścicieli obawia się wynajmować obcym ludziom nieruchomość, która często stanowi majątek ich życia. 

Jak rząd chce walczyć z tzw. patodeweloperką? Przegląd prasy 04.01.2023

Czy wysokie stopy procentowe nadal będą wstrzymywać ruchy klientów konsumpcyjnych na rynku nieruchomości i jak wyglądał na nim ubiegły rok? W jaki sposób rząd chce walczyć z “patodeweloperką”? Odpowiedzi na te pytania poniżej! Zapraszamy do lektury najnowszych artykułów prasowych dotyczących sytuacji na rynku nieruchomości! Buda o programie “Pierwsze Mieszkanie”: System będzie szczelny. Forsal.pl, 04.01.2023 Zapowiedziany […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.