Likwidacja użytkowania wieczystego w 2023. Przegląd prasy 08.05.2023

maj 08, 2023 · Time 3 min. czytania

Firmy będą mogły jeszcze w tym roku przekształcić prawo użytkowania wieczystego we własność. Jednak nie z mocy prawa, jak to miało miejsce przy właścicielach domów i mieszkań, ale na wniosek. Dowiedz się więcej, czytając nasz najnowszy przegląd prasy!

Przybywa promocji kredytów hipotecznych i… procentów w cennikach. Bankier.pl, 03.05.2023

Po wiosennych porządkach w bankowych cennikach na scenę powracają banki, które już wcześniej promowały hipoteki. Zła wiadomość dla kredytobiorców to lekki wzrost stawek w porównaniu z poprzednim miesiącem. Wahania w górę i w dół to już norma, obserwowana przez nas od kilku miesięcy.

Źródło: Przybywa promocji kredytów hipotecznych

Czy to dobry czas na zakup mieszkania? Obecnie trudno liczyć na spadek cen. Money.pl, 04.05.2023

Rynek mieszkaniowy w I kwartale 2023 r. wyraźnie się ożywił. Biura pośrednictwa oraz biura sprzedaży deweloperów znów zaczęły odbierać więcej zapytań ze strony kupujących. Jak wynika z danych portalu ogłoszeniowego, w trzech pierwszych miesiącach roku liczba zapytań dotyczących zakupu mieszkań z rynku wtórnego zwiększyła się o 34 proc. w porównaniu z ostatnim kwartałem 2022 r.

Źródło: Czy to dobry czas na zakup mieszkania?

NBP: Banki liczą na wzrost popytu na kredyty mieszkaniowe może nastąpić już w II kwartale. Forsal.pl, 04.05.2023

Banki oczekują dalszego spadku popytu na długoterminowe kredyty dla przedsiębiorstw, jak również dalszego wzrostu popytu na kredyty mieszkaniowe, konsumpcyjne i krótkoterminowe dla dużych przedsiębiorstw oraz zapowiadają zaostrzenie kryteriów udzielania wszystkich rodzajów kredytów w II kw. 2023 r., wynika z ankiety Narodowego Banku Polskiego (NBP).

Źródło: Banki liczą na wzrost popytu na kredyty mieszkaniowe

Likwidacja użytkowania wieczystego w 2023. Kto skorzysta, jak uzyskać grunt na własność. Gazeta Prawna, 08.05.2023

Wkrótce zakończy się ostateczny etap likwidacji użytkowania wieczystego. W kwietniu do sejmu trafił rządowy projekt zmiany ustawy o gospodarce nieruchomościami wprowadzający rynkowy model odpłatności za grunt sprzedawany użytkownikowi wieczystemu. Firmy będą mogły jeszcze w tym roku przekształcić prawo użytkowania wieczystego we własność – jednak nie z mocy prawa, jak to miało miejsce przy właścicielach domów i mieszkań ale na wniosek.

Źródło: Likwidacja użytkowania wieczystego w 2023

Może to też Ci się spodoba

Samodzielna sprzedaż to 100% odpowiedzialności

Samodzielna sprzedaż rusza. Dzwoni telefon: “Panie, a gdzie to mieszkanie?”, “Na którym ono jest piętrze?”, “Da się tam zrobić 3 pokoje?”. Często miewasz takie telefony? Z zagryzionymi zębami powtarzasz wszystko to, co napisałeś już wytłuszczonym drukiem w opisie pod zdjęciami. Planujesz sprzedać nieruchomość? Pobierz checklistę – o co najczęściej pytają kupujący. Przeczytaj, a zrozumiesz lepiej: […]

Powody sprzedaży mieszkania. Dlaczego ludzie sprzedają mieszkania?

Dlaczego ludzie sprzedają mieszkania? Jakie są powody? Czym się kierują podejmując decyzję o sprzedaży? To są pytania, na które zawsze warto znać odpowiedź, gdy sami jesteśmy zainteresowani kupnem lokalu mieszkalnego bądź też działamy jako pośrednik i sprzedający potrzebuje naszej pomocy w procesie sprzedaży. Przyczyny sprzedaży mieszkań – z czego może wynikać chęć sprzedaży mieszkania? Możliwych […]

Pewny wybór 18: Kiedy otrzymam klucze?

Kiedy kupujemy mieszkanie, nie wszystko da się załatwić od ręki. Czasem od momentu podpisania umowy do odbioru kluczy mija sporo czasu.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.