Czy agent nieruchomości to praca dla studenta?

lut 15, 2018 · Time 4 min. czytania

Duża swoboda i elastyczność, atrakcyjne zarobki i nieograniczone możliwości rozwoju – brzmi idealnie, ale czy na pewno agent nieruchomości to praca dla studenta?

Kierujecie coraz więcej takich pytań na nasz fan page na Facebooku. Uznałem, że przyszła pora rozprawić się z nimi raz a dobrze, tutaj właśnie. Niestety, odpowiedź nie będzie ani jednoznaczna, ani łatwa do przyjęcia.

Czy praca agenta nieruchomości może być zajęciem dorywczym?

Nie. Zwłaszcza w przypadku działania w oparciu o umowę na wyłączność, praca agenta nieruchomości jest zajęciem na cały etat. Ba! Czasami nawet na więcej niż klasyczne 8 godzin. Rytm dnia jest tu uzależniony w dużej mierze od klientów i ich kalendarzy. Nie bez znaczenia pozostaje też poprzeczka, którą sam sobie zawieszasz i która ma ścisły związek z wysokością Twoich zarobków.

Sprawdź, ile zarabia agent nieruchomości

W dużym uproszczeniu – dzwonisz i umawiasz spotkania raczej rano, odbywasz je w godzinach południowych, pozyskane wcześniej do sprzedaży nieruchomości prezentujesz często wieczorami. Do tego dochodzą zebrania i szkolenia w biurze, przygotowywanie ofert (zdjęcia, sesje home stagingowe, opisy, plany marketingowe), negocjacje, finalizowanie sprzedaży i reagowanie na nieoczekiwane wypadki klientów. Sam widzisz – o ile elastyczność i swoboda działania pozwalają pogodzić pracę agenta nieruchomości z innymi czynnościami, o tyle te drugie muszą mieć po prostu marginalne znaczenie z punktu widzenia potrzebnego na nie czasu. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Czy w takim razie w biurach Freedom Nieruchomości można znaleźć studentów, również dziennych?

Tak. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że w większości biur Freedom pracuje przynajmniej jeden student lub ktoś, kto przygodę w nieruchomościach jako student zaczynał. W przypadku studiów dziennych są to jednak żacy, których niewiele dzieli od statusu absolwenta. Z prostego względu – mają oni po prostu naprawdę dużo wolnego czasu. Jeśli tylko nie mają zaległości w pisaniu pracy dyplomowej, prawda? 😉

Jeżeli chodzi zaś o studentów zaocznych, to droga do kariery w nieruchomościach stoi niemal otworem.

Czy agent nieruchomości to praca dla studenta jedynie kierunku związanego z branżą?

Nie. Owszem, wielu studentów kierunków związanych z nieruchomościami wypatruje w pośrednictwie swojej szansy na skuteczne wykorzystanie wiedzy akademickiej. Niemniej jednak, agent nieruchomości powinien posiadać przede wszystkim umiejętności miękkie, które predysponują go do wykonywania tego zawodu.

Sprawdź, jakie cechy przyszłego agenta nieruchomości są najważniejsze

W związku z tym, w biurach Freedom Nieruchomości znajdziecie studentów lub absolwentów kierunków zupełnie niezwiązanych z branżą. Wynika to z prostego faktu – autorski system szkolenia agentów nieruchomości, który obowiązuje we Freedom, zapewnia niezbędną wiedzę do skutecznego i szybkiego działania na rynku. Dodatkowo, każdego pośrednika wspiera specjalista ds. finalizacji oraz dział prawny. Zdecydowanie łatwiej jest więc szybko nabyć wiedzę, niż wykształcić w sobie wymagane umiejętności miękkie, nie wspominając już o naturalnych predyspozycjach.

Reasumując – czy praca jako agent nieruchomości to praca dla studenta?

Tak, jeżeli uważasz, że posiadasz wszystkie niezbędne cechy i umiejętności miękkie, masz silną motywację, która pozwoli Ci przezwyciężyć początkowe przeszkody, a Twojej wytrwałości towarzyszy sumienność. Mimo, że jest to piękna praca, to jest również pracą trudną i musisz zdawać sobie z tego sprawę. Jeżeli jednak pragniesz odnieść sukces w nieruchomościach wystarczająco mocno, to Twoje studia z pewnością też nie będą przeszkodą.

Może to też Ci się spodoba

Czy mogę zerwać taką umowę przed czasem?

Czy mogę zerwać taką umowę przed czasem?

Szkolenia Freedom – nowa, autorska platforma

Interesują Cię szkolenia Freedom? Od teraz możesz sprawdzić, co dokładnie oferujemy! 20 sierpnia uruchomiliśmy pilotażowy projekt szkolenia.freedom.pl. Jego celem jest przede wszystkim zwiększenie przejrzystości naszych działań w kwestii rozwijania pracowników. Pierwszy raz tak otwarcie dzielimy się konkretami na temat szkoleń, na które możesz liczyć wewnątrz sieci. Szkolenia Freedom – ilość rodzi jakość Jak zobaczysz na […]

All I want for Christmas, czyli 5 pomysłów na świąteczne dekoracje

Inspiracje na święta – krwistoczerwone choinki Melanii Trump w Białym Domu, dodatki scandi, a może naturalność i prostota stylu rustykalnego? Poznaj 5 pomysłów na świąteczne dekoracje i zamień swój dom w magiczną zimową krainę! Od czego zacząć dekorowanie domu na święta? Przede wszystkim zdecyduj się na żywą choinkę w doniczce. Odpowiednio pielęgnowana przetrwa czas Bożego […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.