Czy agent nieruchomości to praca dla studenta?

lut 15, 2018 · Time 4 min. czytania

Duża swoboda i elastyczność, atrakcyjne zarobki i nieograniczone możliwości rozwoju – brzmi idealnie, ale czy na pewno agent nieruchomości to praca dla studenta?

Kierujecie coraz więcej takich pytań na nasz fan page na Facebooku. Uznałem, że przyszła pora rozprawić się z nimi raz a dobrze, tutaj właśnie. Niestety, odpowiedź nie będzie ani jednoznaczna, ani łatwa do przyjęcia.

Czy praca agenta nieruchomości może być zajęciem dorywczym?

Nie. Zwłaszcza w przypadku działania w oparciu o umowę na wyłączność, praca agenta nieruchomości jest zajęciem na cały etat. Ba! Czasami nawet na więcej niż klasyczne 8 godzin. Rytm dnia jest tu uzależniony w dużej mierze od klientów i ich kalendarzy. Nie bez znaczenia pozostaje też poprzeczka, którą sam sobie zawieszasz i która ma ścisły związek z wysokością Twoich zarobków.

Sprawdź, ile zarabia agent nieruchomości

W dużym uproszczeniu – dzwonisz i umawiasz spotkania raczej rano, odbywasz je w godzinach południowych, pozyskane wcześniej do sprzedaży nieruchomości prezentujesz często wieczorami. Do tego dochodzą zebrania i szkolenia w biurze, przygotowywanie ofert (zdjęcia, sesje home stagingowe, opisy, plany marketingowe), negocjacje, finalizowanie sprzedaży i reagowanie na nieoczekiwane wypadki klientów. Sam widzisz – o ile elastyczność i swoboda działania pozwalają pogodzić pracę agenta nieruchomości z innymi czynnościami, o tyle te drugie muszą mieć po prostu marginalne znaczenie z punktu widzenia potrzebnego na nie czasu. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Czy w takim razie w biurach Freedom Nieruchomości można znaleźć studentów, również dziennych?

Tak. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że w większości biur Freedom pracuje przynajmniej jeden student lub ktoś, kto przygodę w nieruchomościach jako student zaczynał. W przypadku studiów dziennych są to jednak żacy, których niewiele dzieli od statusu absolwenta. Z prostego względu – mają oni po prostu naprawdę dużo wolnego czasu. Jeśli tylko nie mają zaległości w pisaniu pracy dyplomowej, prawda? 😉

Jeżeli chodzi zaś o studentów zaocznych, to droga do kariery w nieruchomościach stoi niemal otworem.

Czy agent nieruchomości to praca dla studenta jedynie kierunku związanego z branżą?

Nie. Owszem, wielu studentów kierunków związanych z nieruchomościami wypatruje w pośrednictwie swojej szansy na skuteczne wykorzystanie wiedzy akademickiej. Niemniej jednak, agent nieruchomości powinien posiadać przede wszystkim umiejętności miękkie, które predysponują go do wykonywania tego zawodu.

Sprawdź, jakie cechy przyszłego agenta nieruchomości są najważniejsze

W związku z tym, w biurach Freedom Nieruchomości znajdziecie studentów lub absolwentów kierunków zupełnie niezwiązanych z branżą. Wynika to z prostego faktu – autorski system szkolenia agentów nieruchomości, który obowiązuje we Freedom, zapewnia niezbędną wiedzę do skutecznego i szybkiego działania na rynku. Dodatkowo, każdego pośrednika wspiera specjalista ds. finalizacji oraz dział prawny. Zdecydowanie łatwiej jest więc szybko nabyć wiedzę, niż wykształcić w sobie wymagane umiejętności miękkie, nie wspominając już o naturalnych predyspozycjach.

Reasumując – czy praca jako agent nieruchomości to praca dla studenta?

Tak, jeżeli uważasz, że posiadasz wszystkie niezbędne cechy i umiejętności miękkie, masz silną motywację, która pozwoli Ci przezwyciężyć początkowe przeszkody, a Twojej wytrwałości towarzyszy sumienność. Mimo, że jest to piękna praca, to jest również pracą trudną i musisz zdawać sobie z tego sprawę. Jeżeli jednak pragniesz odnieść sukces w nieruchomościach wystarczająco mocno, to Twoje studia z pewnością też nie będą przeszkodą.

Może to też Ci się spodoba

Przegląd prasy

RPP znowu obniżyła stopy procentowe! Przegląd prasy 16.10.2023

Rada Polityki Pieniężnej drugi raz z rzędu obniżyła stopy procentowe. Stopa referencyjna spadła do 5,75 proc. Jaki ma to skutek na rynku nieruchomości?

Ewelina Zdancewicz paź 16, 2023 · 3 min. czytania

Jakie trendy sprzedażowe będą panować na rynku nieruchomości w 2018?

2017 r. minął pod znakiem wzmożonego zainteresowania inwestorów lokujących swoje oszczędności na rynku mieszkaniowym. Szybkie tempo sprzedaży inwestycji deweloperskich to w dużej mierze efekt mody na mieszkaniówkę, która wynika z faktu, że postrzegamy rynek nieruchomości jako stabilną przystań dla swoich finansów. Lokale z biur sprzedaży znikały momentalnie, a inwestorzy byli hołubieni przez deweloperów, dla których […]

Różowy pomysł na biznes

Szukasz pomysłu na biznes? Franczyza Freedom to pewny wybór. Rozpoczynając współpracę otrzymujesz pełny pakiet możliwości i kompleksową dawkę wiedzy. Bierzesz udział w specjalnie dedykowanych szkoleniach, które mają najbardziej rozbudowany program na rynku. Reszta jest w Twoich rękach. Zobacz jak szkolimy nowych Franczyzobiorców.  Dziś rozmawiamy z Magdaleną Czyż, trenerką sprzedaży w sieci Freedom Nieruchomości. Magdo, dlaczego […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.