Pierwsze Mieszkanie - ponad 30 tys. złożonych wniosków. Przegląd prasy 28.08.2023

sie 28, 2023 · Time 3 min. czytania

Po dwóch miesiącach funkcjonowania programu Pierwsze Mieszkanie przyszedł czas na podsumowanie. Do tej pory wnioski o wsparcie we wzięciu kredytu złożyło ponad 32 tys. osób. Podpisano także 2 tys. 709 umów na prawie 1 mld złotych. Czy rynek nieruchomości znów odżywa?

Przegląd prasy

Pierwsze Mieszkanie. Ile osób złożyło wnioski? Forsal.pl, 21.08.2023

Ponad 32 tys. osób złożyło wnioski w programie „Pierwsze Mieszkanie”; podpisano 2 tys. 709 umów na prawie 1 mld złotych.

Źródło: Pierwsze Mieszkanie. Ile osób złożyło wnioski

Procenty w dół, zdolność w górę – w hipotekach mocne zmiany. Milion złotych kredytu na horyzoncie. Bankier.pl, 22.08.2023

Kolejny miesiąc kontynuacji trendu – tak można podsumować ostatnie zmiany w szacunkach zdolności kredytowej prezentowanych przez banki udzielające kredytów hipotecznych. W długim terminie przekłada się to na spore podbicie dostępnego finansowania. Najwyższa dostępna kwota przebija o 200 tys. zł maksimum sprzed roku.

Źródło: Procenty w dół, zdolność w górę

Podaż mieszkań rośnie, ale powoli. Rzeczpospolita, 22.08.2023

W lipcu deweloperzy w całej Polsce ruszyli z budową blisko 9,3 tys. mieszkań – podał GUS. To o 4,4 proc. więcej niż w maju – i to trzeci miesiąc rosnącej aktywności inwestycyjnej, licząc miesiąc do miesiąca. W relacji do lipca 2022 r. wzrost sięgnął prawie 11 proc. – po raz pierwszy w tym roku mamy wzrost w ujęciu rok do roku. To dlatego, że w I połowie ub.r. deweloperzy, mimo rosnących stóp procentowych, budowali jeszcze na potęgę – po kilkanaście tysięcy mieszkań miesięcznie. W lipcu 2022 r. rozpoczęło się już mocne hamowanie, zatem w kolejnych miesiącach można się spodziewać wzrostów rok do roku.

Źródło: Podaż mieszkań rośnie, ale powoli

Tak wyglądają średnie ceny działek budowlanych w Polsce. TVN24, 25.08.2023

Działki budowlane zyskują na popularności jako alternatywa dla mieszkań, choć zainteresowanie mieszkaniami jest wciąż trzykrotnie większe. Nowy rządowy program kredytowy wpłynął jednak na wzrost zainteresowania także tym typem nieruchomości.

Źródło: Tak wyglądają średnie ceny działek budowlanych w Polsce

Ewelina Zdancewicz

Content manager Freedom

Content manager marki. Od 2014 roku związana z dziennikarstwem i marketingiem. Specjalistka w zakresie tworzenia skutecznych treści reklamowych i storytellingu marki. Posiada tytuły Competent Communicator oraz Competent Leader marki Toastmasters International.

Może to też Ci się spodoba

Trendy na rynku nieruchomości: budownictwo hamuje, odbicie w kredytach. Przegląd prasy 06.03.2023

Wygląda na to, że rynek mieszkaniowy najgorsze ma już za sobą. Fundamentalną zmianę stanowi obniżanie stóp procentowych. Widać ją w większej liczbie wniosków kredytowych. W porównaniu do stycznia 2023 r. liczba osób wnioskujących o kredyt mieszkaniowy wzrosła o 43,5 proc. Jednocześnie liczba rozpoczynanych inwestycji maleje, a zainteresowanie wynajmem wzrasta. Zapraszamy do lektury aktualnych artykułów prasowych […]

Przegląd prasy

Ceny mieszkań rosną szybciej niż wynagrodzenia. Przegląd prasy 11.12.2023

Nowe dane zabrane przez serwis Bankier.pl nie są optymistyczne dla kupujących. Wynika z nich, że różnica między szybkością wzrostu cen wynagrodzeń i mieszkań powiększa się na niekorzyść kupujących.

Ewelina Zdancewicz gru 11, 2023 · 3 min. czytania

Jak sprzedać mieszkanie 6 razy szybciej?

Od jak wielu czynników zależy skuteczność i szybkość sprzedaży mieszkania? Eksperci wskazują na mnóstwo kwestii, ale dziś – bazując na najświeższych doświadczeniach – chcę pokazać Ci naoczny przykład na zabójczą skuteczność czterech z nich. Dowiedz się, jak sprzedać mieszkanie 6 razy szybciej!

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.