Moje artykuły

Freedom - nagroda Wizjery 2024

Freedom – zwycięzca konkursu Wizjery 2024!

Najlepsi z najlepszych nie tylko podążają za nowymi standardami, rosnącymi wraz z wymaganiami klientów. Oni je kreują. Ich wkład w rozwój rynku nieruchomości doceniany jest co roku podczas rozdania nagród w prestiżowym konkursie Wizjery Grupy Morizon-Gratka. 12 czerwca nagroda Wizjery’24 za całokształt pracy na rynku nieruchomości została przyznana marce Freedom!

Ewelina Zdancewicz cze 20, 2024 · 5 min. czytania

Nowa ustawa deweloperska już wkrótce. Przegląd prasy 17.06.2024

Nowa ustawa deweloperska wejdzie w życie już 1 lipca. Po tym terminie nastąpi pełne wdrożenie Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego: deweloperzy będą zobowiązani do wpłacania składek na Deweloperski Fundusz Gwarancyjny (DFG). Co jeszcze słychać na rynku nieruchomości? Sprawdź w nowym Przeglądzie Prasy Freedom!

Ewelina Zdancewicz cze 17, 2024 · 4 min. czytania

Jak uniknąć oszustwa przy zakupie nieruchomości?

Kupno domu lub mieszkania to jedna z najważniejszych inwestycji w naszym życiu. A ponieważ związana jest z ogromnymi pieniędzmi, to przyciąga oszustów i osoby liczące na łatwy zarobek na czyjejś niewiedzy. Dlatego podczas planowania inwestycji tego typu należy zadać sobie pytanie: jak uniknąć oszustwa przy zakupie nieruchomości?

Ewelina Zdancewicz cze 14, 2024 · 6 min. czytania
Przegląd prasy 10.06.2024

Przed nami stabilizacja cen mieszkań? Przegląd prasy 10.06.2024

Jak wynika z odczytu Indeksu Nastrojów Deweloperów, badania prowadzonego przez portal Tabelaofert, deweloperzy przewidują stabilizację cen mieszkań i słabszą sprzedaż. Majowe odczyty indeksu wskazują na znaczne pogorszenie nastrojów na rynku deweloperskim. Ważną kwestią dotyczącą rynku nieruchomości jest także brak decyzji w zakresie programu Kredyt na Start.

Ewelina Zdancewicz cze 10, 2024 · 3 min. czytania
Konferencja Partnerów Freedom 5-6 czerwiec 2024 Warszawa

Konferencja Partnerów Freedom 2024. O tym, że sprzedaż nigdy nie jest dziełem przypadku [RELACJA]

Za nami kolejna inspirująca konferencja Partnerów Freedom! Podczas dwudniowego wydarzenia w warszawskim Golden Tulip, eksperci i liderzy branży nieruchomości omawiali perspektywy rozwoju, nowoczesne technologie, a także efektywne strategie zarządzania zespołem w branży nieruchomości.

Ewelina Zdancewicz cze 07, 2024 · 7 min. czytania
Dziewczyna z mapą podczas zwiedzania miasta

Ciekawe miejsca w Krakowie. Co warto zobaczyć?

Kraków to miasto, które niezależnie od pory tętni życiem. Przyciąga turystów z całego świata, dzięki czemu jest świetnym miejscem zarówno do inwestycji mieszkaniowych. To także dobra lokalizacja do zamieszkania. Niezależnie od tego, co sprowadza nas do Krakowa, warto zobaczyć jego największe atrakcje. Oto lista “must see” dla każdego, kto odwiedza dawną stolicę Polski!

Ewelina Zdancewicz cze 07, 2024 · 4 min. czytania
Szczęśliwa para przed kupionym domem, w tle rozpakowane kartony z przeprowadzki

Najczęstsze błędy popełniane przy zakupie domu, czyli na co zwrócić uwagę przy zakupie domu?

Własny dom, czyli święty spokój, wolniejszy tryb życia, korzystanie z uroków natury… Takie wyobrażenie o kupnie domu ma większość osób. Jednak jeśli źle wybierzemy nieruchomość, to zamiast spełnienia marzeń, możemy zyskać niepotrzebne koszty i stres. Można tego uniknąć.

Ewelina Zdancewicz cze 04, 2024 · 6 min. czytania
Zastrzeżony PESEL? Nie kupisz już mieszkania Przegląd prasy 03.06.2024

Zastrzeżony PESEL? Nie kupisz już mieszkania Przegląd prasy 03.06.2024

Od początku czerwca usługa zastrzeżenia numeru PESEL działa w pełnym zakresie. Dostęp do rejestru mają notariusze. W pewnych sytuacjach mogą odmówić obsługi klienta, który zablokował swoje dane. Kiedy zamrożony PESEL stanie się przeszkodą? O tym przeczytasz w nowym Przeglądzie prasy Freedom!

Ewelina Zdancewicz cze 03, 2024 · 3 min. czytania
Nowoczesne osiedle - blok mieszkalny z cegły

Jak wybrać najlepsze osiedla do zamieszkania w Rzeszowie?

Komunikacja, bezpieczeństwo, infrastruktura - to tylko niektóre aspekty, na które należy zwrócić uwagę, szukając odpowiedniej dla siebie lokalizacji w Rzeszowie. Jakie osiedla w tym mieście uznawane są za najlepsze i najbezpieczniejsze?

Ewelina Zdancewicz maj 29, 2024 · 5 min. czytania
Drewniany domek, obok kalkulator i laptop

Najczęstsze błędy popełniane przez kupujących mieszkanie

Zakup mieszkania to jedno z najważniejszych i najbardziej kosztownych przedsięwzięć w życiu. Niestety, wiele osób popełnia błędy, które mogą znacząco wpłynąć na ich satysfakcję z nowej nieruchomości. Poznaj najczęstsze z nich oraz porady, jak ich unikać.

Ewelina Zdancewicz maj 28, 2024 · 5 min. czytania
Jakie losy czekają program Kredyt “Na Start”? Przegląd prasy 27.05.2024

Jakie losy czekają program Kredyt “Na Start”? Przegląd prasy 27.05.2024

Program "Na start" stanowi flagowy projekt rządu w dziedzinie mieszkaniowej. Jednak obecnie jego przyszłość jest niepewna, a prace nad nim utykają. Konsultacje w tej sprawie zostały przedłużone do końca maja.

Ewelina Zdancewicz maj 27, 2024 · 4 min. czytania
Klucze z zawieszką, a w tle blok

Jak przygotować się do zakupu pierwszego mieszkania?

Jak przygotować się do zakupu pierwszego mieszkania? Na co zwrócić uwagę, planując zakup pierwszej nieruchomości? Przeczytaj i sprawdź!

Ewelina Zdancewicz maj 22, 2024 · 6 min. czytania
wnętrze luksusowego domu

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży? Praktyczne porady

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży obejmuje kilka obszarów. Mowa o aspektach: emocjonalnych, formalno-prawnych i wizualnych. Każdy z nich wymaga innego podejścia. Odpowiednie przygotowanie nieruchomości zwiększa szanse na szybką sprzedaż, dlatego już dziś dowiedz się, co możesz zrobić.

Ewelina Zdancewicz maj 21, 2024 · 5 min. czytania

Czy zmiany demograficzne wywołają spadek cen nieruchomości? Przegląd prasy 20.05.2024

Ceny nieruchomości rosną nieustannie, co ma wpływ na wzrost dochodów ludności, potencjał do poprawy akcji kredytowej oraz wysokie zapotrzebowanie.

Ewelina Zdancewicz maj 20, 2024 · 4 min. czytania
domki stojące nad brzegiem morza

Zalety zakupu nieruchomości nad morzem – inwestycja w wakacyjny dom

Czy warto inwestować w nieruchomości nad morzem? Tak, ale… nie zawsze. Sprawdź, kiedy kupno nieruchomości nad morzem to dobry pomysł.

Ewelina Zdancewicz maj 16, 2024 · 6 min. czytania
widok na osiedle z zielonymi dachami

Rynek pierwotny czy wtórny? Porównanie nieruchomości: rynek wtórny a pierwotny

Chcesz kupić dom lub mieszkanie. Zanim przejdziesz do szukania ofert, zadaj sobie pytanie: rynek pierwotny czy wtórny? Ten wybór ma ogromne znaczenie!

Ewelina Zdancewicz maj 15, 2024 · 7 min. czytania

Czy rząd wycofa się z kredytu zero procent? Przegląd prasy 13.05.2024

Minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski stwierdził, że “może być tak, że nie będzie kredytu zero procent, a zostanie zastąpiony on innym rozwiązaniem”. Dzień przed tą wypowiedzią zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich skierował do resortu rozwoju pismo w sprawie programu Mieszkanie na start.

Ewelina Zdancewicz maj 13, 2024 · 3 min. czytania
Mężczyzna w koszuli trzyma w dłoniach mały, papierowy dom

Ubezpieczenie nieruchomości – co warto wiedzieć przed zakupem polisy?

Ubezpieczenie nieruchomości nie jest obowiązkowe, ale w przypadku pożaru czy włamania może nam oszczędzić masę zmartwień. Wypłata odszkodowania za szkody zawarte w umowie to bezpieczeństwo finansowe i spokój psychiczny. Sprawdź, jak dokładnie działa ubezpieczenie domu i mieszkania.

Ewelina Zdancewicz maj 08, 2024 · 5 min. czytania