Niespotykane wzrosty sprzedaży mieszkań! Przegląd prasy 11.09.2023

wrz 11, 2023 · Time 2 min. czytania

W porównaniu do sytuacji z 2022 r. sprzedaż mieszkań w sierpniu br. była prawie trzy razy wyższa, a popyt na kredyty cztery razy wyższy. Boom na rynku nieruchomości trwa w najlepsze. Natomiast deweloperzy nie wyrabiają się czasowo z budową mieszkań. W związku z tym wszystkim ceny mieszkań zaczęły rosnąć. Sprawdzamy, kiedy spadnie gorączka na rynku mieszkaniowym.

Przegląd prasy

Boom na rynku nieruchomości trwa. Sprzedaż mieszkań i popyt na kredyty wystrzeliły. Bankier.pl, 05.09.2023

W porównaniu do sytuacji z 2022 r. sprzedaż mieszkań w sierpniu br. była prawie trzy razy wyższa, a popyt na kredyty cztery razy wyższy. To efekt niskiej bazy sprzed roku, znacznego ułatwienia dostępu do kredytów oraz rządowego programu mieszkaniowego.

Źródło: Boom na rynku nieruchomości trwa

Deweloperzy nie nadążają z budową mieszkań. Forsal.pl, 06.09.2023

Kurczy się oferta nowych mieszkań, a te, które w niej pozostały są coraz droższe. W Krakowie, ale też i w Trójmieście powinien już głośno zabrzmieć sygnał SOS. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl alarmują, że w sierpniu średnia cena metra kwadratowego była tam o ponad jedną piątą wyższa niż przed rokiem!

Źródło: Deweloperzy nie nadążają z budową mieszkań

Mieszkania są coraz droższe. Rzeczpospolita, 09.09.2023

Mimo wakacji rynek mieszkań w sierpniu nie zwolnił. – Niespotykane zwykle wzrosty sprzedaży w lipcu i sierpniu pociągnęły za sobą wzrosty cen. Średnia stawka za metr kwadratowy mieszkania od dewelopera w Warszawie przekroczyła 15 tys. zł, a w Gdańsku i Krakowie – 14 tys. zł – podaje Marcin Krasoń, ekspert rynku mieszkaniowego Otodom Analytics.

Źródło: Mieszkania są coraz droższe

Kiedy spadnie gorączka na rynku mieszkań. Rzeczpospolita, 10.09.2023

Taniej nie będzie. Galopujące ceny sprawią, że część klientów nie będzie w stanie kupić mieszkania i pójdzie na rynek najmu – podkreślają eksperci.

Źródło: Kiedy spadnie gorączka na rynku mieszkań

Ewelina Zdancewicz

Content manager Freedom

Content manager marki. Od 2014 roku związana z dziennikarstwem i marketingiem. Specjalistka w zakresie tworzenia skutecznych treści reklamowych i storytellingu marki. Posiada tytuły Competent Communicator oraz Competent Leader marki Toastmasters International.

Może to też Ci się spodoba

Bezpieczny kredyt 2 proc. już ruszył! Przegląd prasy 03.07.2023

Wraz z początkiem lipca wystartował rządowy program Bezpieczny kredyt 2 proc. Rozgrzewa on rynek mieszkaniowy - zainteresowanych zakupem pierwszego mieszkania na kredyt z dopłatą państwa mogą być aż cztery miliony Polaków.

Jak rozwinąć się na rynku? Franczyza nieruchomości – pytania i odpowiedzi.

Jeśli myślisz o biznesie w nieruchomościach, masz dwie możliwości: albo rozpocząć samodzielne działanie i prowadzić własne biuro, albo wybrać franczyzę nieruchomości. W tym artykule dowiesz się, co możesz zyskać, decydując się na ten drugi model. Zobacz, dla kogo jest franczyza i poznaj najważniejsze pytania oraz odpowiedzi na nie.

Rynek nieruchomości jeszcze nie reaguje. Co się zmieni w najbliższym czasie? Przegląd prasy 23.05.2022

Każdy boom w pewnym momencie się kończy. Rynek rozwija się cyklicznie. Rynek najmu zyskuje na popularności. Lekkie spowolnienie tempa zakupu nieruchomości nie oznacza jeszcze zapaści na rynku. Wojna za naszą granicą oznacza olbrzymi szok po stronie podażowej. Zapraszamy do lektury najnowszych artykułów prasowych dotyczący sytuacji na rynku nieruchomości.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.