Darmowe projekty domów już od października. Przegląd prasy 18.09.2023

wrz 18, 2023 · Time 4 min. czytania

Już od października będzie można pobrać darmowe projekty nieruchomości. Dotyczy to projektów domów o wymiarach 120, 150 i 180 m kw. Będą one dostępne na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Czy będą tak samo popularne jak bezpłatne projekty domów do 70 m kw., które według szefa MRiT Waldemara Budy okazały się "hitem"? O tym i o cenach gruntów, a także sytuacji na rynku mieszkań, przeczytasz w najnowszym Przeglądzie prasy Freedom.

Przegląd prasy

Hipoteki ruszyły – oprocentowanie zdecydowanie spada. Bankier, 18.09.2023

Pierwsza od lat obniżka stóp procentowych już zaczyna być widoczna w cennikach kredytów. To jednak zapewne dopiero początek poważniejszych przesunięć w ofertach stałoprocentowych hipotek.

Źródło: Hipoteki ruszyły – oprocentowanie zdecydowanie spada

Dużo taniej na przedmieściach. Rzeczpospolita, 15.09.2023

Mieszkania w podmiejskich gminach bywają nawet o połowę tańsze niż w stolicach regionów – wynika z analiz portalu Nieruchomosci-online.pl. Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Białystok, Toruń, Zielona Góra. – Różnice między cenami mieszkań w tych miastach a gminami ościennymi są największe – wskazują analitycy portalu Nieruchomosci-online.pl. Za metr mieszkania z rynku wtórnego poza dużym miastem zapłacimy czasem nawet o 50 proc. mniej niż w stolicy województwa.

Źródło: Dużo taniej na przedmieściach

Drożeją nie tylko mieszkania. Oto co się dzieje z cenami gruntów. Money.pl, 14.09.2023

Ceny transakcyjne działek budowlanych w drugim kwartale 2023 roku były wyższe niż w pierwszych trzech miesiącach tego roku – wynika z danych firmy Cenatorium, udostępnionych serwisowi Bankier.pl. Dobra wiadomość jest za to taka, że tempo podwyżek osłabło.

Źródło: Drożeją nie tylko mieszkania

Mieszkania wyprzedają się bardzo szybko! „Zainteresowanie nie spada”. Takie lokale wybierają Polacy. Strefa Biznesu, 14.09.2023

Ożywienie na rynku nieruchomości widać zarówno ze strony popytu, jak i podaży. Z raportu Otodom wynika, że sprzedaż nowych mieszkań na 7 największych rynkach w Polsce w lipcu wyniosła 5,8 tys. i była dwa razy wyższa niż jeszcze rok temu. Deweloperzy starają się dopasować ofertę do nowych klientów, a tych jest coraz więcej. – Największym zainteresowaniem cieszą się lokale mniejsze i takich błyskawicznie ubywa w ofertach deweloperów. Nie ma jednak ich czym zastąpić, ponieważ podaż, szczególnie mieszkań z bliskim terminem realizacji, jest coraz bardziej ograniczona.

Źródło: Mieszkania wyprzedają się bardzo szybko!

Pokrzepiające informacje z rynku najmu. TVN24 Biznes, 14.09.2023

Dostępnych na wynajem mieszkań jest więcej, a ceny przestały tak szaleńczo rosnąć – pisze główny analityk HRE Investment Trust Bartosz Turek. Jak podkreśla ekspert, “to pokrzepiające informacje, które płyną z rynku najmu”. Zwraca jednak uwagę, że to, że rok temu było gorzej jest jednak nikłym pocieszeniem dla tych, którzy dziś szukają na rynku najmu swoich “czterech kątów”.

Źródło: Pokrzepiające informacje z rynku najmu

Darmowe projekty większych domów od października. Gdzie je pobrać? Gazeta Prawna, 11.09.2023

Bezpłatne projekty domów 120, 150 i 180 m kw. będzie można pobrać od października br. ze strony Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego – podał resort rozwoju. Szef MRiT Waldemar Buda dodał, że bezpłatne projekty domów do 70 m kw. okazały się “hitem” – pobrano ich prawie 62 tys.

Źródło: Darmowe projekty większych domów od października

Ewelina Zdancewicz

Content manager Freedom

Content manager marki. Od 2014 roku związana z dziennikarstwem i marketingiem. Specjalistka w zakresie tworzenia skutecznych treści reklamowych i storytellingu marki. Posiada tytuły Competent Communicator oraz Competent Leader marki Toastmasters International.

Może to też Ci się spodoba

Zapytania w social mediach. Jak wykorzystać ich potencjał sprzedażowy?

Jak często dyskusje na temat nieruchomości przenoszą się do mediów społecznościowych? Które tematy są wiodące? Jak wykorzystać zapytania w social mediach i przekuć je na realne zyski dla firmy? Zapoznaj się z wynikami badań Freedom Nieruchomości i Instytutu Monitorowania Mediów!

Własne biuro czy franczyza nieruchomości?

Wiele osób zastanawia się jak zacząć przygodę w branży nieruchomości. Zacząć pracę jako agent, otworzyć własne biuro, czy może zainteresować się franczyzą nieruchomości?

Pewny wybór 07: Od czego zacząć przygotowania do zakupu nieruchomości?

Przeglądanie ofert, rozmowa z pośrednikiem, sprawdzenie zdolności kredytowej? Od czego zacząć przygotowania do zakupu nieruchomości?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.