Rozwój pośrednika nieruchomości - na co możesz liczyć?

lut 20, 2018 · Time 7 min. czytania

Planujesz zmianę pracy i myślisz o sprzedaży? Zależy ci na zrobieniu kroku do przodu i zastanawiasz się, jak wygląda rozwój pośrednika nieruchomości? W tym artykule przedstawię Ci, jak wygląda to we Freedom.

Co dalej robić w życiu? Jaki kierunek obrać? Takie pytania zadaje sobie mnóstwo osób, nie tylko tych młodych, zaraz po studiach. Być może ty też stajesz przed podobnym wyzwaniem, albo masz po prostu ochotę na zmianę. Zastanawiasz się nie tylko nad tym, gdzie można zarobić dobre pieniądze, ale też które zajęcie będzie dla ciebie ciekawe, da ci satysfakcję i możliwości rozwoju. Zwłaszcza ten ostatni pierwiastek jest na zmieniającym się rynku pracy szalenie istotny.

Byłem w tym samym miejscu

Kiedyś też stałem nad rozdrożem. Zastanawiałem się, którą drogę wybrać. Wiedziałem wtedy dwie rzeczy. Po pierwsze, nie chciałem już dłużej pracować w dotychczasowym miejscu. Po drugie, wiedziałem, że tylko sprzedaż da mi dźwignię do zarabiania większych pieniędzy. Wahałem się między kredytami, ubezpieczeniami i nieruchomościami. Ostatecznie wybrałem nieruchomości. I nie żałuje!

Ta praca spełniła moje trzy główne oczekiwania – umożliwiła zarabianie dobrych pieniądzy, dała satysfakcję i rozwój. Nie jest to łatwe zajęcie, ale przy silnej motywacji, mocnym zaangażowaniu i determinacji, można wiele osiągnąć. Zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój pośrednika nieruchomości.

Kluczowa kompetencja, którą rozwiniesz, to…

skuteczna komunikacja. Tego nie da ci żadna szkoła, a komunikacja interpersonalna to dziś istotna kompetencja. Często nazywana umiejętnością miękką, ale do mnie ta nazwa nie przemawia. Uważam, że to kompetencja twarda, ponieważ daje twarde efekty, jak chociażby poprawę relacji i łatwiejsze ich nawiązywanie z nowymi ludźmi. Trzeba zaznaczyć, że przede wszystkim zostanie ona z tobą na zawsze, nikt ci jej nie zabierze. I bez względu na to, co się będzie działo na rynku pracy i w jakiej branży wylądujesz, z pewnością okaże się ona jedną z twoich kluczowych kompetencji.

Jak wygląda rozwój pośrednika nieruchomości we Freedom?

Przede wszystkim, reguluje go ciągle aktualizowana i dostosowywana do potrzeb rynku ścieżka kariery. Uwzględnia ona pracę nie tylko nad umiejętnościami sprzedażowymi. Nowa osoba zaczyna pracę od stażu w oddziale, gdzie poznaje biuro, procedury i wykorzystywane narzędzia oraz uczy się zagadnień prawnych i oswaja z pracą pośrednika nieruchomości. Następnie, odbywa pięciodniowe szkolenie, na którym uczy się pozyskiwania klientów. Po licznych warsztatach umie już kontraktować spotkanie, nawiązywać relacje, kwalifikować klientów, prezentować rozwiązanie i finalizować spotkanie. Potrafi też wykonywać tzw. “zimne telefony”. To pozwala jej prowadzić samodzielne spotkania z klientami i podpisywać umowy na wyłączność. Żeby jednak ruszyć w miasto, nowy pośrednik musi jeszcze udowodnić, że posiada wiedzę prawną na odpowiednim poziomie, czyli zdać egzamin prawny.

W dalszej kolejności, agent rozwija swoje kompetencje pod okiem menedżera. Może liczyć na wsparcie w postaci mentoringu, coachingu lub mikroszkoleń. To dopiero początek ścieżki kariery. Agent może zaliczać kolejne szkolenia centralne (szkolenie z obsługi ofert i klientów kupujących, zaawansowane szkolenie sprzedażowe, szkolenie rozwijające kompetencje trenerskie) oraz wdrożenia wewnętrzne. Otrzymuje też kolejno tytuły: Specjalisty, Starszego Specjalisty i Brokera. Broker to doświadczony sprzedawca, który osiąga wysokie wyniki i do tego wspiera menedżera we wdrażaniu doradców. Potrafi prowadzić szkolenia i treningi “on the job”.

Czy zawsze będziesz “tylko” pośrednikiem?

Oczywiście, że nie. Przed Tobą, oprócz wspomnianej już pozycji Brokera, możliwość zostania menedżerem lub trenerem sprzedaży. Możesz również, pozostając ciągle aktywnym agentem, specjalizować się w home stagingu czy fotografii. Tak naprawdę, ilość możliwości zależy jedynie od ciebie.

Przeczytaj, jaką drogę we Freedom przeszła Karolina

Dlaczego Freedom Nieruchomości to dobre miejsce do rozwoju?

Ciągle zbieramy informacje zwrotne od doradców i menedżerów, obserwujemy rynek i trendy, co pozwala nam projektować szkolenia dopasowane do bieżących potrzeb. Wiemy też, że bardzo duże znaczenie w rozwoju pośrednika nieruchomości odgrywa środowisko, w którym funkcjonuje. Sprzyjają temu doświadczeni, nastawieni na cel agenci, stałe poszukiwanie nowych rozwiązań i zdrowa, wewnętrzna rywalizacja, połączona jednocześnie z pracą zespołową. Strategia wzajemnego nauczania sprawia, że wielu agentów czerpie od doświadczonych kolegów po to, aby zaraz dawać wsparcie kolejnym nowym agentom. Dzięki temu, każdemu uczącemu się pośrednikowi, towarzyszy atmosfera wsparcia i zrozumienia.

Rozwój pośrednika nieruchomości zależy też od dobrego środowiska i zespołu, w którym pracujesz

Rozwój pośrednika nieruchomości zależy też od dobrego środowiska i zespołu, w którym pracujesz

A co w przypadku, jeśli nie będziesz chciał awansować?

Nie każdy ma aspiracje trenerskie czy menedżerskie. Takie osoby bardzo często mocno specjalizują się w sprzedaży danego typu nieruchomości (np. rynku pierwotnego) lub skupiają się na swojej lokalizacji. Wkładają bardzo wiele wysiłku nie tylko w zdobywanie nowej wiedzy, ale też w budowanie własnej marki na lokalnym rynku, w czym otrzymują pełne wsparcie marki, również w postaci szkoleń. Osoby mające lekkie pióro mogą udzielać się na firmowym blogu, a także chwalić swoją wiedzą na łamach ogólnopolskich mediów, z którymi współpracujemy.

Gdzie szukać szkoleń dodatkowych?

Pośrednicy nieruchomości rozwijają swoje umiejętności sprzedażowe również na szkoleniach zewnętrznych. Jak je wybrać?

Warto przeczytać: http://lukaszkruszewski.pl/biznes/zobacz-co-musisz-sprawdzic-zanim-kupisz-szkolenie-nieruchomosci/

Godnym polecenia jest na pewno Akademia Sprzedaży Sandlera. Sam jestem absolwentem edycji prowadzonej przez trenera Jacka Czarnowskiego. Sporym zainteresowaniem cieszą się wśród agentów także szkolenia z wystąpień publicznych. Dla przyszłych trenerów i menedżerów umiejętność publicznego przemawiania jest jedną z podstawowych. Dobre wsparcie w tym zakresie oferują kluby Toastmasters. Ze swojego doświadczenia mogę polecić jeszcze szkolenia prowadzone przez Krzysztofa Hillara. Uczestnictwo w szkoleniach zewnętrznych ma jeszcze jedną korzyść poza zdobyciem umiejętności. To też uzyskanie kontaktów, jakże potrzebnych w sprzedaży. Zawsze spotykałem tam osoby, które chciały sprzedać lub kupić nieruchomość. Warto na takie szkolenia przygotować wcześniej tzw. mowę windową.

Ważny jest kierunek, który chce się obrać

Praca pośrednika daje spore możliwości rozwoju w różnych kierunkach. Setki osób w samym Freedom Nieruchomości znalazło swoją drogę i skutecznie podąża w stronę sukcesu. Ja sam mogę tu realizować zacięcie trenerskie, wdrożeniowe, sprzedażowe i – jak widać – również dziennikarskie 🙂

A Ty, gdzie się u nas widzisz?

Może to też Ci się spodoba

Za co odpowiada agent nieruchomości?

Kto choć raz miał styczność z pośrednikiem nieruchomości, będzie miał swoją odpowiedź na  pytanie: kim jest agent nieruchomości. Dla sprzedającego to osoba, która ma znaleźć kogoś, kto zapłaci za jego mieszkanie jak najwięcej. Dla kupującego – człowiek, który zorganizuje wszystkie dokumenty potrzebne do zakupu, zapewni bezpieczeństwo transakcji, a w razie, gdy coś pójdzie nie tak, […]

Przegląd prasy 29.01.2024

Deweloperski Fundusz Gwarancyjny i jego skutki dla klientów. Przegląd prasy 29.01.2024

Deweloperski Fundusz Gwarancyjny działa na mocy ustawy deweloperskiej. Jego zadaniem jest ochrona interesów kupujących mieszkania. Jeśli deweloper zbankrutuje, jego klienci odzyskają wszystkie pieniądze wpłacane na poczet kosztów budowy mieszkań. Jednak niewiele jest inwestycji, w których naprawdę zadziałałoby to w ten sposób.

Ewelina Zdancewicz sty 29, 2024 · 3 min. czytania

Jak szybko pośrednik sprzeda moją nieruchomość przy umowie wyłącznej, a ile to potrwa przy otwartej?

Jak szybko pośrednik sprzeda moją nieruchomość przy umowie wyłącznej, a ile to potrwa przy otwartej?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.