Rekord w 2021 roku. 10 nowych oddziałów Freedom Nieruchomości!

kwi 01, 2021 ·

Tego nie mogliśmy się spodziewać po roku z pandemią. Freedom Nieruchomości podpisało 10 nowych umów franczyzowych i zamyka pierwszy kwartał 2021 roku z 56 oddziałami w całej Polsce na koncie. Co przyciąga nowych przedsiębiorców do różowej sieci? Dlaczego z Freedom sukces w branży jest pewny, a Ty masz poczucie stabilizacji?

Mogłoby się wydawać, że nie wiemy, co to kryzys, bo szybko reagujemy na zmiany. Jednak pierwsze zderzenie z pandemią wywołało wiele niepewności, lawinę pytań, po prostu strach o przyszłość, dając nam potężny bodziec do zdefiniowania na nowo systemu działania oddziałów. 

Efektywna komunikacja i procedury zabezpieczające funkcjonowanie sieci – to dwa czynniki, które sprawiły, że Freedom Nieruchomości opanowało sytuację. Czas pokazał, że nasza branża nie dostała zadyszki, dzięki czemu mogliśmy rozwinąć skrzydła.

Jak wygląda rynek nieruchomości po roku z pandemią?

– Rok z pandemią był rokiem pełnym zawirowań i zwrotów akcji – mówi Agnieszka Grotkowska, dyrektor sprzedaży Freedom Nieruchomości. – Począwszy od kontynuacji trendu wzrostowego w pierwszych miesiącach 2020 roku, przez prawie całkowite zamrożenie transakcji od marca do maja, do zrównoważonego i ostrożnego powrotu do standardowej aktywności rynku w III kwartale. 

W IV kwartale 2020 roku nastąpiło wyraźne ożywienie i powrót do mocnych wzrostów. Zarówno w obrocie nieruchomościami, jak i w ilości udzielonych kredytów hipotecznych. 

– Tendencja ta bardzo wyraźnie utrzymuje się, a wręcz przybiera na sile również od początku 2021 roku – podkreśla Agnieszka Grotkowska. – Ożywiona akcja kredytowa, w zestawieniu z rekordowo niskim oprocentowaniem kredytów hipotecznych, sprzyjają realizacji własnych potrzeb mieszkaniowych. Z drugiej strony niska atrakcyjność lokat w zestawieniu z widmem zwiększającej się inflacji, są silnym impulsem do lokowania kapitału właśnie w nieruchomościach. 

 

Agnieszka Grotkowska dyrektor sprzedaży Freedom Nieruchomości

 

Mimo kolejnych fal pandemii, przeciągania się lockdownów w poszczególnych regionach i wykluczenia części branż z grona potencjalnych kredytobiorców, w dalszym ciągu nieruchomości są jednym z aktywów, które są najchętniej wykorzystywane do ochrony zgromadzonego kapitału.

 

Co przyciąga ludzi do Freedom Nieruchomości?

Dla wielu kandydatów, zainteresowanych franczyzą, nasz model biznesowy, podejście do klienta i sprzedaży nieruchomości jest spójne z ich wizją prowadzenia biura nieruchomości. Dlatego pytają o możliwości dołączenia do sieci i działania w ramach struktur Freedom Nieruchomości. Pandemia, co ważne, nie okazała się progiem zwalniającym.

– Na początku zainteresowanie potencjalnych, nowych franczyzobiorców wzbudza zdecydowanie wizualna strona Freedom Nieruchomości, tj. marketing, dobra jakość ofert nieruchomości, merytoryczne artykuły na blogu – mówi Agnieszka Dąbrowska, dyrektor franczyzy Freedom Nieruchomości. – Kandydaci mają możliwość zapoznania się z naszymi opracowaniami, dotyczącymi prowadzenia biznesu, sposobu pracy z klientem, trendów rynkowych, przygotowanych m.in. w formie e-booków.

Naszą rolą na etapie rozmów, które często trwają kilka miesięcy, jest przede wszystkim przekazanie rzetelnych informacji. Dotyczących branży, biznesu pod kątem działalności operacyjnej i finansowej.

 

Agnieszka Dąbrowska dyrektor franczyzy Freedom Nieruchomości

 

Nasz profesjonalizm, kompleksowe przygotowanie do wdrożenia nowego przedsiębiorcy do sieci oraz jakość i ilość danych, jakie przekazujemy na wczesnym etapie, to dla wielu kandydatów czynniki decydujące o tym, że chcą rozwijać biznes właśnie z nami.

 

Relacje z naszymi kandydatami budujemy na zasadzie partnerstwa. Uwielbiamy pracę z ludźmi. Dlatego każdemu naszemu kandydatowi proponujemy spotkanie, na którym od samego początku przedstawiamy jasne, przejrzyste i elastyczne zasady współpracy. Zawsze jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i rozmowy, dotyczące przyszłej współpracy.

Co wyróżnia Freedom Nieruchomości na rynku?

  • Gwarantujemy najdłuższe i najlepsze szkolenie wdrożeniowe do sieci
  • Dostarczamy najlepsze i najskuteczniejsze know-how
  • Zapewniamy efektywny marketing, oparty o pozycjonowanie i reklamę online
  • Oferujemy pełne zaplecze finansowo-prawne nowego biznesu w nieruchomościach

Freedom jest jedną z najszybciej rozwijających się, rozpoznawalnych i widocznych na rynku marek biur nieruchomości. Każdy z naszych partnerów otrzymuje gotowy, skrojony na miarę i sprawdzony pomysł na biznes. Wypracowane przez lata know-how, świetny marketing, CRM, kompletna dokumentacja niezbędna do prowadzenia biura nieruchomości, czy spersonalizowane projekty lokali – to tylko część wartości przekazywanych partnerowi.

– Jako marka mocno koncentrujemy się na jakości i profesjonalnej obsłudze naszych klientów – podkreśla Marcin Rybałtowski, menedżer ds. rozwoju sieci Freedom Nieruchomości. – W celu utrzymania wysokiego poziomu, każdy z naszych przyszłych partnerów otrzymuje kompleksowy autorski system wdrożeń i przygotowania, pozwalającego skutecznie pełnić rolę dyrektora oddziału. 

Program wdrożeniowy Freedom Nieruchomości realizowany jest podczas 15-dniowych szkoleń, warsztatów i praktycznej weryfikacji zdobytej wiedzy. Podobną drogę przechodzi każdy agent, zatrudniany w oddziałach Freedom Nieruchomości.

 

Marcin Rybałtowski, menedżer ds. rozwoju sieci Freedom Nieruchomości

 

Wartością dodaną sieci niewątpliwie jest dostęp do ogromnej bazy nieruchomości oraz współpraca pomiędzy wszystkimi oddziałami sieci Freedom Nieruchomości. Partnerzy posiadają możliwość współpracy z operatorem Notus Finanse, co przekłada się na generowanie dodatkowych przychodów.

 

Może być lepiej, może być Freedom!

Najlepszej odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto wybrać właśnie Freedom Nieruchomości, jako pomysł na nowy biznes, mogą udzielić nasi nowi partnerzy. Sprawdź, jaki mają plan na przyszłość w jednej z największych sieci biur nieruchomości w Polsce.

Andrzej Ekiert, dyrektor biura Freedom Nieruchomości Kalisz

Andrzej Ekiert, dyrektor biura Freedom Nieruchomości Kalisz

Krótka piłka: Dlaczego Freedom Nieruchomości?

Gdy mieszkałem w Łodzi kilka razy trafiłem na oferty z różowym logo. Ogłoszenia agentów Freedom wyróżniały się na tle pozostałych – były bardzo estetyczne (widać było profesjonalne zdjęcia oraz home staging). Zostałem również zaproszony na dzień pokazowy, podczas którego – gdy agent dowiedział się, w jakim celu szukam mieszkania – pomagał mi sprawdzić, czy da się wydzielić oddzielny pokój, a następnie liczył ze mną potencjalny zwrot z inwestycji. 

Był to mój pierwszy kontakt z marką i nie wiem czy da się zrobić lepsze pierwsze wrażenie. Wiedziałem, że jeśli będę poszerzał usługi o pośrednictwo, to musi być ono właśnie na takim poziomie. 

Z bliska: Co przekonało Cię do tego wyboru?

Na wybór Freedom Nieruchomości złożyło się wiele więcej czynników. Jak już wcześniej wspomniałem, miałem bardzo pozytywne doświadczenia z Łodzi. Poza tym uważam, że cała branża zmienia się bardzo dynamicznie. Na rynku będzie miejsce tylko dla najlepszych, którzy rozumieją, w którym kierunku idą zmiany. 

Najprostszym sposobem na sprawdzenie, czy ktoś czuje trendy jest strona internetowa, która w przypadku Freedom jest po prostu świetna. Kolejnym argumentem za Freedom była praca na umowach na wyłączność. Przed otwarciem biura, rozmawiałem ze znajomymi pośrednikami. Większość przyznała, że praca na wyłącznościach ma najwięcej korzyści. Zarówno dla właściciela, jak i samego agenta. 

Natomiast w odniesieniu do wartości i standardów pracy jestem pewny, że dobrze się dobraliśmy. W relacjach zawodowych bardzo cenię profesjonalizm, który jednak nie wyjaławia z dystansu, poczucia humoru i wrażliwości na drugiego człowieka. We Freedom takich ludzi nie brakuje. 

Kontekst: Czy masz doświadczenie w nieruchomościach?

Z nieruchomościami związany jestem od lat. Kończyłem studia prawnicze oraz podyplomowe z zarządzania i wyceny nieruchomości. Pierwsze doświadczenie zdobyłem podczas pracy w kancelariach prawnych i doradztwie podatkowym, pomagając m.in. przy obsłudze podmiotów, działających na rynku nieruchomości.

Od kilku lat prowadzę własną działalność w zakresie zarządzania nieruchomościami, specjalizując się w najmie nieruchomości. Jestem również wpisany na listę arbitrów w Sądzie Arbitrażowym stowarzyszenia Mieszkanicznik. 

Peryskop: Jaki masz plan na biznes z Freedom?

Razem z Grzegorzem Kolańskim, z którym prowadzę biuro Freedom Nieruchomości w Kaliszu, chcemy wprowadzić nową jakość pośrednictwa na lokalny rynek. Z tego co wiem, jesteśmy jedynym biurem nieruchomości, prowadzonym przez rzeczoznawcę majątkowego i prawnika-zarządcę nieruchomości. 

Przy trudniejszych tematach prawnych możemy liczyć na wsparcie zaprzyjaźnionej notariusz, której kancelaria jest w tym samym budynku, co nasze biuro. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa transakcji. Pamiętajmy, że sprzedaż nieruchomości stanowi dla wielu osób jeden z ważniejszych momentów w życiu. 

Naszym zadaniem jest sprawić, aby cały proces przebiegł sprawnie i bezpiecznie, a sama nieruchomość została sprzedana za najwyższą możliwą cenę.

 

Milena i Piotr Kumięga, dyrektorzy biura Freedom Nieruchomości Radom

Milena i Piotr Kumięga, dyrektorzy biura Freedom Nieruchomości Radom

Bez owijania w bawełnę: Dlaczego Freedom Nieruchomości?

  • Zainteresowało nas nowoczesne podejście do sprzedaży nieruchomości, najlepsza skuteczność na rynku, najlepsze know-how!
  • Zachwycił nas wyjątkowy styl działania Freedom, indywidualne podejście do klienta, którego potrzeby są zawsze na pierwszym miejscu
  • Specjalizowaliśmy się w zarządzaniu nieruchomościami. Potrzeba rozwoju osobistego spowodowała chęć poszerzenia zakresu usług. Teraz mamy plan oferować najlepszej jakości usługi w Radomiu i okolicach, wprowadzić świeże podejście do pośrednictwa obrotu nieruchomościami w regionie. 

 

Anna Szapiel, dyrektor biura Freedom Nieruchomości Warszawa Żoliborz oraz Marcin Stępień, dyrektor ds. sprzedaży biuro Freedom Nieruchomości Warszawa Żoliborz

Anna Szapiel, dyrektor biura Freedom Nieruchomości Warszawa Żoliborz

Krótka piłka: Dlaczego Freedom Nieruchomości?

Z marką Freedom Nieruchomości związani jesteśmy od trzech lat, swoją przygodę zaczynaliśmy jako doradcy ds. nieruchomości. 

Podejmując decyzję o współpracy, kluczowe znaczenie miała przede wszystkim jakość szkoleń i system wdrożenia nowych agentów. Także kompleksowość i jakość usług, które oferuje Freedom swoim klientom. Dodatkowo mocnym argumentem i ostatecznie decydującym o wyborze była nisza, w której firma od wielu lat świetnie funkcjonuje w całej Polsce. Mam tu na myśli współpracę z klientem na podstawie umowy wyłączności, która całkowicie zmienia formę i jakość obsługi. Pozwala nam na ułożenie i dostosowanie procesu sprzedaży do indywidualnych potrzeb oraz na pełne zrealizowanie celu naszego klienta.

Z bliska: Co przekonało Was do tego wyboru?

Decyzja o pogłębieniu współpracy z marką Freedom Nieruchomości pojawiła się, gdy na warszawskim rynku utworzyło się miejsce na nowy oddział. W wybranej przez nas lokalizacji. Marcin i ja posiadaliśmy doświadczenie na tym rynku. Znaliśmy niuanse pracy jak również konkurencję i modele obsługi klienta, które oferuje rynek. 

Jednoznacznie podjęliśmy decyzję o otworzeniu nowego oddziału – Warszawa Żoliborz, który od marca tego roku rozpoczął swoją działalność. Centrala Freedom zapewniła nam obszerny proces wdrożeniowy, przygotowujący do pracy w ramach sieci. Nie bez znaczenia były dla nas standardy pracy, wartości jakimi kieruje się sieć oraz umiejętność reagowania i dostosowywania do zmian i potrzeb, jakie zachodzą na rynku w czasie pandemii.

Ponadto stabilny i sprawdzony model biznesowy w ponad 50 oddziałach w całej Polsce dodatkowo zachęca do współpracy w ramach franczyzy Freedom Nieruchomości. 

 

Peryskop: Jaki jest Wasz plan na biznes z Freedom?

Marcin Stępień, dyrektor ds. sprzedaży biuro Freedom Nieruchomości Warszawa ŻoliborzNaszym celem jest stworzenie aktywnego i dynamicznie działającego oddziału, w którym pracownicy i doradcy będą mogli realizować swoje marzenia zawodowe w tej branży, przy jednoczesnej możliwości oferowania na rynku najwyższej jakości obsługi klienta.

Do końca 2021 roku zbudujemy solidny fundament firmy, wraz z zespołem 10 samodzielnych, aktywnych doradców. Będziemy korzystać z dostępnych na rynku modeli zarządzania i rozwijania firmy. Następne lata dedykowane będą rozszerzaniu naszej działalności o nowe obszary współpracy z klientami.

 

Pomysł na biznes w nieruchomościach? Wybierz franczyzę Freedom!

Szukasz pomysłu na biznes w nieruchomościach? Zobacz, co możesz zyskać z Freedom Nieruchomości!

 

Może to też Ci się spodoba

Jak zaplanować remont mieszkania?

Na samą myśl o remoncie mieszkania zazwyczaj zakładamy, że będzie długo, drogo i niezbyt przyjemnie. Kiepscy fachowcy, godziny spędzone w internecie na wybieraniu materiałów i przeciągający się termin odbioru. Czyli sytuacja, którą większość z nas zna niestety z autopsji. Czy da się przejść przez remont bezboleśnie? Okazuje się, że jak przy wielu życiowych przedsięwzięciach kluczowe […]

Czy ceny domów nadal będą spadać? Przegląd prasy 13.03.2023

Okazuje się, że początek roku był dla sektora budowlanego jednym z trudniejszych od wielu lat. Nastąpiło zamrożenie ceny metra kwadratowego. Do tego największe okazje cenowe można obecnie znaleźć na rynku domów. Jednak zapowiedź tanich kredytów ożywiła rynek – Małgorzata Porowska, dyrektor Freedom Nieruchomości Warszawa Mokotów zauważa, że klienci czekają w blokach startowych. Trudna sytuacja deweloperów […]

Jak pośrednik sprzedaje nieruchomość? Marketing w 7 krokach

Panuje powszechne przekonanie, że pośrednik, chcąc sprzedać nieruchomość, robi lepsze lub gorsze zdjęcia, wrzuca ofertę do sieci i czeka na zainteresowanych. Na tym kończy się jego rola. Czy tak jest naprawdę?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.