Co się zmieni na rynku nieruchomości? Przegląd prasy 15.08.2022

sie 15, 2022 ·

Wahania cen mieszkań

  • Wakacje kredytowe zapobiegły gwałtownym spadkom.
  • Pojawił się duży problem dla wynajmujących mieszkania

Notariusze z nowymi uprawnieniami. Szykuje się duża zmiana dla rynku nieruchomości. Interia.pl, 10.08.2022

Projekt poszerzający uprawnienia notariuszu o wpis do księgi wieczystej jest na ostatniej prostej i jeszcze w sierpniu może być przyjęty przez Radę Ministrów. Przy okazji modyfikacji systemu teleinformatycznego mogą zostać dodane funkcjonalności, które skokowo poprawiłby jakość danych statystycznych rynku mieszkaniowego. Nowe uprawnienia notariusza – więcej.

Ceny mieszkań – sierpień 2022. Wakacje kredytowe zapobiegły gwałtownym spadkom. Forsal.pl, 11.08.2022

Po czerwcowym spadku ofertowych cen mieszkań, w lipcu nastąpiło minimalne odbicie. Z raportu Expandera i Rentier.io wynika, że pomimo niewielkiego wzrostu w lipcu, wciąż w 11 z 17 badanych miast przeciętne ceny były niższe niż w maju. Przeczytaj więcej pod linkiem. 

Nie ma chętnych na mieszkanie bez wkładu własnego. Wprost, 12.08.2022

Po 2,5 miesiącach funkcjonowania programu „Mieszkania bez wkładu własnego” nikt z niego nie skorzystał. Rządowy pomysł nie wypalił – czytaj więcej. 

Pojawił się duży problem dla wynajmujących mieszkania. Strefa Biznesu, 16.08.2022

Obecna sytuacja może być postrzegana jako raj dla właścicieli mieszkań na wynajem, którzy ze względu na liczbę chętnych mogą swobodnie podnosić czynsz. Warto jednak pamiętać, że wyższe ceny mogą wykluczyć część potencjalnych najemców lub doprowadzić do problemów z wypłacalnością już po zawarciu umowy. Jednocześnie, w przypadku długotrwałych problemów z lokatorem, nawet wysoka kaucja może okazać się niewystarczająca. Problem z wynajmem mieszkania – przeczytaj więcej.

Może to też Ci się spodoba

Księgi wieczyste – jak je znaleźć i czego można się z nich dowiedzieć?

Księgi wieczyste – tajemnicze zbiory, które zrozumieją jedynie notariusz i pośrednik, czy zwykły dokument, zawierający najważniejsze informacje? Sprawdź, gdzie znaleźć księgi wieczyste i co w nich znajdziesz!

Wirtualny spacer

Wirtualny spacer po domu i mieszkaniu. Cena, wady i zalety

Wirtualne spacery to technologia, która wykorzystywana jest od lat. Najczęściej można ją spotkać jako tzw. “zwiedzanie online” oraz prezentację nieruchomości. Ten sposób prezentowania lokalu sprawia, że agent nieruchomości ma znacznie większą szansę na zainteresowanie klienta. Natomiast kupujący nie traci czasu na dojazd do miejsca, którego wcześniej nie sprawdził.

Ewelina Zdancewicz sty 18, 2024 · 5 min. czytania

Ile zarabia agent nieruchomości?

Chciałbyś wiedzieć ile zarabia agent nieruchomości? Zastanawiasz się nad karierą w branży i chciałbyś wiedzieć, na co musisz się przygotować na początku pracy? Ciekawią Cię formy zatrudnienia i to, na jakie wsparcie możesz liczyć ze strony biura? Przejdźmy zatem do konkretów.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.