Korekta cen i nowe zasady oceny zdolności kredytowej. Przegląd prasy 10.08.2022

sie 10, 2022 ·

Nadchodzi korekta cen

  • Ceny mieszkań od deweloperów lipcu minimalnie drgnęły
  • Sprzedaż mieszkań w największych miastach spadła

Ceny nowych mieszkań w lipcu 2022. Infor.pl, 03.08.2022

Ceny mieszkań od deweloperów lipcu minimalnie drgnęły do góry w większości obserwowanych miast. Spadek odnotowano tylko w jednym. Mimo to kupujący wrócili na rynek, choć wciąż nie jest ich tylu, co na początku  roku, a tym bardziej w roku minionym. Ceny nowych mieszkań – wiecej.

500+ a kredyt hipoteczny – banki zmieniają podejście. Bankier.pl, 03.08.2022

W ostatnich miesiącach osoby, które wcześniej bez trudu otrzymałyby kredyt hipoteczny, bywają odsyłane z kwitkiem. Zdolność kredytową w czasach wysokich stóp procentowych mogłoby poprawić bardziej elastyczne podejście banków do uwzględniania dochodów. Jak banki sprawdzają zdolność kredytową – więcej

Nadchodzi korekta cen. Rzeczpospolita, 04.08.2022

Są przesłanki, by mieszkania taniały, ale raczej nie będzie to zmiana trendu – mówi Wojciech Matysiak, szef działu analiz nieruchomości w PKO BP. Czy nadchodzi korekta cen? Przeczytaj.

Mieszkania dostępne tylko dla tych, którzy mają gotówkę. Interia.pl, 04.08.2022

Sprzedaż mieszkań w największych miastach spadła o 30-40 proc. Natomiast wniosków o kredyt hipoteczny jest aż o 70 proc. mniej. Kupują głównie klienci gotówkowi, bardzo często mieszkania z przeznaczeniem na wynajem. Mieszkania tylko za gotówkę? Przeczytaj więcej.

Inwestor i lokator w mniejszym mieście. Rzeczpospolita, 04.08.2022

W Rzeszowie do wynajęcia jest ok. 300 mieszkań o różnym standardzie. Rok temu było ich ok. 500–700, a oferta ciągle rosła – zauważa Aleksandra Prokop z rzeszowskiego oddziału Freedom Nieruchomości. Czynsze w ciągu roku wzrosły o ok. 10–25 proc. Wynajem mieszkań w mniejszym mieście – więcej

Polska w czołówce Europy pod względem obrotu nieruchomościami. Forsal.pl, 07.08.2022

Rok 2021 był rekordowy na rynku mieszkaniowym pod wieloma względami. Zaledwie kilka dni temu GUS, na podstawie danych Ministerstwa Sprawiedliwości, opublikował informacje na temat obrotu nieruchomościami w ubiegłym roku. Jak się okazuje, w Polsce wydano na nieruchomości ponad 197 mld złotych, co stanowi wynik o 38% lepszy niż w roku 2020. Z całej tej kwoty najwięcej wydaliśmy na mieszkania i domy. Łączna wartość transakcji dla tego segmentu rynku wyniosła ponad 93 mld złotych. Względem roku poprzedniego można mówić tutaj o niemal 40% wzroście. Rynek mieszkaniowy w 2021 roku w Polsce – więcej.

Może to też Ci się spodoba

Kupić czy wynajmować mieszkanie – co się opłaca w 2024 roku? Przegląd prasy 26.02.20204

Czy w obecnych warunkach rynkowych lepiej jest kupić czy wynajmować mieszkanie? Obecnie średnie raty kredytu są wyższe niż cena czynszu. Jest jednak pewna grupa, dla której wzięcie kredytu hipotecznego jest wciąż bardziej opłacalne niż wynajem.

Ewelina Zdancewicz lut 26, 2024 · 3 min. czytania

Kogo szuka Freedom Nieruchomości?

Kogo szuka Freedom Nieruchomości?

Co to jest WIBOR i co należy o nim wiedzieć?

Jeśli kiedykolwiek przyszło Wam do głowy sprawdzić swoje możliwości kupna nieruchomości na kredyt, to z pewnością usłyszeliście w banku złowrogo brzmiące słowo WIBOR. Sprawdź, czym jest i co należy o nim wiedzieć.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.