#szukamytalentów - Marta: "Jedyne przeszkody są w Twojej głowie"

lip 20, 2017 · Time 4 min. czytania

Jak zastąpić strach motywacją i osiągać swoje cele? Jak może pomóc w tym praca we Freedom? Poznajcie Martę – nietuzinkowy talent, dla którego nie ma przeszkód!

Jakie było Twoje doświadczenie na rynku pracy zanim zaczęłaś realizować się w tej branży?

Marta Grzebieniewska: Do nieruchomości trafiłam praktycznie bez żadnego doświadczenia. Byłam świeżo upieczoną absolwentką, którą rozpierał zapał do pracy. Jeszcze w czasie trwania studiów starałam się pożytkować tę energię tak bardzo, jak tylko było to możliwe. Pracowałam wtedy jako asystentka i sprzedawca. Czułam jednak, że z momentem ukończenia uczelni przyjdzie czas na zrobienie kolejnego dużego kroku. Pracę znalazłam bardzo szybko, zaledwie po kilku dniach. Wtedy na mojej drodze pojawiło się Freedom Nieruchomości, a pierwszy dzień w nowym miejscu przypadł akurat w moje urodziny!

Bałaś się czegoś przed swoim pierwszym dniem?

M.G.: Zdecydowanie nie! Byłam przeszczęśliwa, że znalazłam pracę. Sam wiesz, podczas studiów częściej straszą bezrobociem niż jakimikolwiek zaliczeniami czy egzaminami. W dodatku osoba, która przeprowadzała ze mną rozmowę rekrutacyjną, wzbudziła moje zaufanie. Jak się później okazało, cały zespół, do którego trafiłam, wyróżniał się wspaniałą energią, zrozumieniem i wykazywał nieocenionym wsparciem. Od początku wszyscy pomagali mi w trudnej pracy asystentki. Rozumiesz – ręce pełne roboty, a połowa zadań do zrobienia na wczoraj. Napędzało mnie to i napędza do dziś. Od pierwszych dni czułam, że pełnię ważną funkcję w zespole, a atmosfera w nim była wspaniałym dodatkiem.

Twoja droga we Freedom usłana jest nagłymi zwrotami akcji. Chyba nie możesz narzekać na stagnację?

M.G.: I to jest właśnie najpiękniejsze! Tak naprawdę, we Freedom możesz realizować się na wiele sposobów. Masz pole do manewrowania i pełne wsparcie przełożonych. Pomijam szkolenia i ciągłą motywację do rozwijania samej siebie – do tego zdążyłam już przywyknąć. Ciągle zadziwia mnie jednak fakt, jak wieloma drogami może potoczyć się ścieżka każdego z pracowników. Jestem idealnym tego przykładem. Do Freedom dołączyłam 3,5 roku temu i zaczęłam od stanowiska asystentki zarządu. Już po pół roku zaczęłam jednak pełnić funkcję specjalistki ds. finalizacji. Potrzebowałam wyzwania i dostałam więcej niż się spodziewałam. Masa prawnych zagadnień, stosy dokumentów, ogromna ilość wiedzy do przyswojenia…

Czułam jednak, że jestem na dobrej drodze i zbliżam się do swoich celów. Moje wysiłki zostały docenione i stopniowo wprowadzano mnie w sprawy finansowe. Po kilku miesiącach zostałam specjalistką ds. finansów i administracji. To wszystko trwało niecały rok!

Jest coś, co cenisz w tej pracy szczególnie?

M.G.: Ludzi. Po prostu, ludzi. Wszyscy mamy świadomość, że jesteśmy jednym zespołem, że możemy na siebie liczyć. To tworzy atmosferę, w której aż chce się wzrastać i pokonywać własne granice. To motywacja, której wielu ludziom brakuje i czynnik, który sprzyja rozwojowi.

W obecnych czasach olbrzymi nacisk kładzie się na tzw. work-life balance – równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Czy ta praca pozwala Ci godzić te dwa światy lub wpłynęła jakoś na Twoją codzienność?

M.G.: Na pewno nauczyła mnie planować. Z przysłowiowego “roztrzepańca” stałam się uporządkowaną optymistką, która potrafi zawsze znaleźć czas na to, co przynosi radość. Uwierzyłam też, że naprawdę wszystko da się zrobić i osiągnąć, a kluczem do wszystkiego jest działanie i stronienie od wygody i wymówek. To myślenie zaowocowało między innymi tym, że po raz pierwszy – a do tego zimą – odważyłam się wziąć udział w Runmageddonie! Poradziłam sobie nawet ze wskoczeniem do kontenera wypełnionego lodem! Dzięki temu wiem już na pewno, że jedyne przeszkody są w Twojej głowie.

 

 

Może to też Ci się spodoba

Skąd firma bierze klientów?

Skąd firma bierze klientów?

Najlepszy home staging w Polsce. Przewaga konkurencyjna Freedom Nieruchomości

Home staging i konsekwentne budowanie dobrych praktyk w realizacji zdjęć oraz filmów wideo, prezentujących nieruchomości, które przykuwają uwagę, szybko stały się przewagą konkurencyjną biura Freedom Nieruchomości. Po 11 latach pracy nad standardami, które wyróżniają nas na rynku, otrzymaliśmy nagrodę specjalną za całokształt twórczości w konkursie Wizjery 2021. Kto stoi za tym sukcesem? Dlaczego home staging […]

Czy ceny mieszkań spadną? Przegląd prasy 13.02.2023

Ekspert Polskiego Instytutu Ekonomicznego Marcin Klucznik wskazuje, że ceny mieszkań w 2023 roku nie będą już rosnąć. Kolejną dobrą wiadomością dla kupujących jest prognoza niższych rat kredytów za sprawą spadku oprocentowania. Sprawdź, co jeszcze słychać na rynku nieruchomości. Przeczytaj nasz najnowszy przegląd prasy i bądź na bieżąco! Czy ceny mieszkań w pierwszej połowie tego roku […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.