Praca pośrednika nieruchomości: Jak wybrać odpowiednie biuro?

mar 14, 2018 · Time 7 min. czytania

Praca pośrednika nieruchomości kojarzy się z elastycznym czasem pracy, rozwojem i wysokimi zarobkami, ale czy faktycznie jest to regułą? Zobacz, jak wybrać odpowiednie biuro do współpracy!

Według danych CEIDG, w Polsce zarejestrowanych jest ponad 8000 biur nieruchomości. Z kolei Morizon.pl wskazuje, że w samej Warszawie aktywnie działa ich 595. Interesuje cię praca pośrednika nieruchomości? Nic dziwnego, że masz problem z wyborem odpowiedniego biura! Zobacz, pod jakim kątem warto prześwietlić przyszłego pracodawcę.

Praca pośrednika nieruchomości: Jak dokonać dobrego wyboru?

Szybkość ma znaczenie

I to nie tylko ta związana z tempem sprzedaży nieruchomości. Zanim zdecydujesz się na wysłanie CV, sprawdź, jak długo biuro działa na rynku, jaką ma za sobą historię i – przede wszystkim – z jaką szybkością rośnie.

Tempo rozwoju powie Ci wiele zarówno o ludziach zarządzających marką, jak i o potencjalnych możliwościach, które wiążą się z pracą w danym biurze. Sam przyznasz, że inne perspektywy czekają Cię w agencji, która od dziesięciu lat zatrudnia dwóch pośredników, a inne w sieci, która w ciągu 5 lat otworzyła 30 nowych oddziałów.

Wielkość struktury lub zespołu

Uwierz mi, jestem zwolennikiem twierdzenia, że od każdego możesz się czegoś nauczyć. Pamiętaj jednak, że na początku Twój rozwój prawdopodobnie będzie szybki wszędzie. Pytanie powinno więc brzmieć: Jak długo będziesz się rozwijać i czy środowisko będzie temu sprzyjać?

Nieważne, czy będzie to ogólnopolska sieć, licząca setki współpracujących agentów, czy biuro, które działa tylko w jednym mieście, ale za to na szeroką skalę, takie jak np. warszawski Maxon. Liczy się to, z iloma koleżankami i kolegami będziesz mógł wymieniać się doświadczeniami i jak wielu innych agentów będzie Cię stymulować swoimi osiągnięciami i porażkami. Mimo, że każdy z Was pracuje na własny rachunek, to tylko prawdziwa praca zespołowa zapewni wyniki wszystkim z osobna.

Interesujesz się pracą w sprzedaży? Sprawdź plusy i minusy tego zawodu!

Liczą się ludzie

I w tym wypadku nie chodzi wcale o klientów. W sprzedaży – szczególnie w branży nieruchomości – liczy się Twój wizerunek, tzw. personal branding. Zwłaszcza w pośrednictwie ma on ogromne znaczenie, bo pozwala pracować na rekomendacjach i osiągać o wiele lepsze wyniki.

Praca pośrednika nieruchomości jest dość specyficzna. W większości przypadków nie wybierasz bowiem pracodawcy sensu stricto, a partnera do współpracy biznesowej. Kluczową kwestią jest w takim razie to, w jakim stopniu dba on o Twój rozwój i jakie możliwości daje w zakresie budowania wizerunku. Zwróć szczególną uwagę na to, jaką rolę w komunikacji biura nieruchomości odgrywają jego agenci i jak marka wspiera swoich pośredników w drodze do celu.

Warto też sprawdzić, jaka atmosfera panuje w zespołach wybranej agencji nieruchomości. W tym celu możesz albo sprawdzić opinie na znanych portalach dla poszukujących pracy, albo prześledzić poczynania biura w mediach społecznościowych.

Praca pośrednika nieruchomości to ciągły rozwój

Ogromną rolę w rozwoju pośrednika nieruchomości, oprócz wszystkiego, co zostało wymienione wcześniej, odgrywają menedżerowie oraz system szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych. Poszukaj informacji o tym, jakie szkolenia czekają cię na starcie pracy oraz po kilku miesiącach. Dobrą praktyką jest znalezienie pracownika danego biura – np. na portalu LinkedIn – i poproszenie o krótką rozmowę na temat warunków do rozwoju.

Zwróć również uwagę na częstotliwość, z jaką dane biuro komunikuje szkolenia swojej kadry menedżerskiej. To ona będzie stymulować Twój rozwój w codziennej pracy, organizując mikroszkolenia i treningi “on the job”.

Na koniec – model pracy samego biura

Jeżeli praca pośrednika nieruchomości interesuje cię na tyle, że szukasz o niej informacji w Internecie, to wiesz już pewnie też, że na satysfakcję z wykonywania tego zawodu wpływa przede wszystkim model, w jakim działa agent. Co stoi za tym, że to właśnie praca w oparciu o umowy wyłącznego pośrednictwa przyciąga i zatrzymuje najzdolniejszych?

Przede wszystkim pewność wynagrodzenia i tego, że Twój wysiłek nie pójdzie na marne. Ta stabilność daje też możliwość próbowania nowych, kreatywnych rozwiązań i pozwala na pełne zaangażowanie się. W końcu chcesz zostać pośrednikiem z krwi i kości, a nie “wystawiaczem” ofert, prawda?

Może to też Ci się spodoba

Dlaczego home staging działa?

Dziś postaram się przybliżyć kilka faktów, które sprawiają, że home staging jest skuteczny. To znaczy, że nieruchomości przygotowywane zgodnie z jego filozofią i praktyką, są z punktu widzenia potencjalnego kupującego atrakcyjniejsze i bardziej wartościowe niż pozostałe oferty. Dlaczego home staging działa?

Prawdziwe historie sprzedaży. Tak działa Freedom!

Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób działa biuro nieruchomości? Jak agent nieruchomości sprzedaje mieszkanie lub dom? Uchylamy rąbka tajemnicy i opowiadamy prawdziwe historie sprzedaży! Nie zawsze udaje się zamknąć transakcję w tydzień czy miesiąc. Naszym priorytetem jest bowiem pomoc klientom w solidnym przygotowaniu oferty – tak, by w efekcie zakończyć transakcję z zyskiem. Poznaj […]

Rekordowe stawki podatku od nieruchomości. Przegląd prasy 19.02.2024

W tym roku mają nas czekać rekordowe stawki podatku od nieruchomości. To rezultat wysokiej inflacji zarejestrowanej w pierwszym półroczu ubiegłego roku oraz największy wzrost, jaki wprowadzono od 25 lat. Ile wynosi podatek od nieruchomości w 2024 roku?

Ewelina Zdancewicz lut 19, 2024 · 3 min. czytania

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.