Franczyza. Nowe oddziały sieci Freedom Nieruchomości!

paź 15, 2020 · Time 9 min. czytania

Franczyza to inwestycja w rentowny biznes. Profesjonalne szkolenia, skuteczny marketing i pełne wdrożenie w prawne, formalne i finansowe aspekty prowadzenia biura nieruchomości, a następnie korzystanie z wiedzy i zaplecza technologicznego sieci – nowi franczyzobiorcy Freedom Nieruchomości – po dogłębnej analizie rynku – zgodnie przyznają, że jeśli chodzi o sukces w branży nieruchomości, wybór jest tylko jeden. Poznaj opinie dyrektorów trzech nowych oddziałów Freedom Nieruchomości w Jeleniej Górze, Wrocławiu i Ostrołęce.

We wrześniu do Freedom Nieruchomości dołączyło 3 nowych franczyzobiorców, powiększając naszą sieć do 42 oddziałów w całej Polsce. Mieszkańcy Jeleniej Góry, Ostrołęki i Wrocławia mogą liczyć na wsparcie doświadczonych ekspertów rynku nieruchomości, zamieniając stare mieszkanie na nowe lub szukając nieruchomości pod inwestycję.

– Zainteresowanie prowadzeniem biura nieruchomości jest duże – przyznaje Agnieszka Dąbrowska, dyrektor franczyzy sieci Freedom Nieruchomości. – Branża nieruchomości od kilku lat stała się interesująca, nie tylko w kontekście prowadzenia własnego biura. Nieruchomości stały się atrakcyjne również jako forma lokowania kapitału – inwestowanie w nieruchomości, zakup nieruchomości na najem krótko- i długoterminowy, flipowanie. Dodatkowo sytuacja związana z pandemią nie odbiła się znaczącą na pośrednictwie w obrocie nieruchomościami – zaznacza Dąbrowska. – Jednak pokazała, jak ważne stało się działanie w grupie przedsiębiorców z tej samej branży. W czasie lockdownu mieliśmy możliwość funkcjonowania z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Nie zostaliśmy objęci obostrzeniami. Podjęliśmy jednak odpowiedzialne decyzje o zmianie sposobu pracy biur i naszych agentów. Określiliśmy też najważniejsze obszary, na których należy się skupić.

 

Agnieszka Dąbrowska, franczyza Freedom Nieruchomości, Warszawa

Biura, które wykorzystały czas lockdownu na wdrożenie nowych rozwiązań w zakresie prezentacji nieruchomości, a dodatkowo dbały o kontakt z klientami dość szybko wróciły do obrotów, jakie generowały przed pandemią. Zamknięcie w domach zmieniło również preferencje zakupowe klientów, którzy chętniej patrzą w kierunku zakupu domów, działek i mieszkań z balkonem. Biura nieruchomości, które w swojej ofercie reprezentują ten segment, mają obecnie wzmożony ruch – Agnieszka Dąbrowska, dyrektor franczyzy Freedom Nieruchomości.

Co daje franczyza w branży nieruchomości? Dlaczego nowi franczyzobiorcy wybrali właśnie Freedom Nieruchomości? Poznajmy ich opinie.

Franczyza to bezpieczeństwo

Michał i Sylwia Deptuła, biuro Freedom Nieruchomości Ostrołęka

Sylwia Deptuła, Freedom Nieruchomości Ostrołęka

Wybraliśmy Freedom Nieruchomości, ponieważ urzekł nas poziom zrozumienia dla naszej niewiedzy. Zadbanie o informacje, dotyczące obszarów, których nigdy nie dotykaliśmy. Agnieszka Dąbrowska zapewniła poczucie bezpieczeństwa na każdym etapie wdrożenia do sieci. Jeżeli już na samym początku firma zajmuje się partnerami na tak wysokim poziomie, to musi oferować to samo klientom.

Oboje specjalizujemy się w obsłudze klienta i wiemy, jak wiele problemów – pozornie nie do rozwiązania – trapi ludzi. Dokładnie z takiego stanowiska startowaliśmy podczas naszych rozmów z Freedom Nieruchomości. Wiedzieliśmy, że chcemy rozpocząć ten biznes, ale było tak wiele niewiadomych, że często nas to zwyczajnie przerażało. 

Dokładna analiza kosztów oraz rzeczy do wykonania, przedstawiona przez Freedom Nieruchomości, dała nam szerokie spektrum wiedzy na temat finansowych, prawnych i formalnych zadań, związanych z prowadzeniem własnego biura nieruchomości pod szyldem marki, uznanej w całym kraju. Poczuliśmy się bezpiecznie i tak właśnie powinni czuć się nasi klienci.

W nieruchomości zaczęliśmy inwestować w 2014 roku. Najpierw kupiliśmy kawalerkę na warszawskim Gocławiu. W 2017 roku postanowiliśmy przenieść się z Warszawy do Ostrołęki i zająć się nieruchomościami nieco intensywniej. Przygotowujemy mieszkania pod wynajem, jako komfortowe lokum dla osób pracujących oraz uczących się.

Otwierając własne biuro nieruchomości w sieci Freedom, dążymy do tego, aby stać się numerem jeden w regionie północnego Mazowsza, a następnie chcielibyśmy rozszerzyć działalność na teren powiatu łomżyńskiego. Póki co, nie widzimy nad nami szklanego sufitu. Celem, który przed sobą stawiamy, jest zorganizowanie kilku placówek Freedom Nieruchomości w jeden prężnie działający organizm.

Franczyza to plan na przyszłość

Switłana Waszak, biuro Freedom Nieruchomości Jelenia Góra 

Switłana Waszak, Freedom Nieruchomości Jelenia Góra

Pomysł na biznes, związany z branżą nieruchomości, narodził się kilka lat temu. Wtedy głównie myślałam o flipowaniu na rynku wtórnym. Jednak nie uznaję półśrodków, więc zdecydowałam się pójść na całość i otworzyć własne biuro nieruchomości. Bez większego doświadczenia samodzielne prowadzenie biura nie byłoby dobrym pomysłem. Po przeanalizowaniu kilku największych sieci franczyzowych w Polsce wybór był oczywisty – franczyza Freedom Nieruchomości. Cena była ważna, ale nie najważniejsza. 

Przekonał mnie profesjonalizm w podejściu do potencjalnego franczyzobiorcy. Osoba odpowiadająca za rozwój sieci – Agnieszka Dąbrowska – potrafiła wyjaśnić wszystkie wątpliwości i dać wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania. Model pracy na wyłączność jest zgodny z moim podejściem do biznesu i wartościami, które uznaję. Nigdy nie szukałam łatwych sposobów na sukces, bo takimi sposobami posługują się wszyscy. W obecnie przepełnionym usługami rynku chodzi zaś o to, żeby się wyróżnić profesjonalizmem, indywidualnym podejściem do klienta, wiedzą i jakością oferowanych usług. Freedom doskonałe zapełnia zdobycie powyższych umiejętności i wiedzy. 

Mój plan na biznes z Freedom? Nie da się ukryć, że w obecnych czasach siła tkwi w grupie. Prowadzę oddział w regionie turystycznym, gdzie klientami są osoby zainteresowane inwestowaniem w nieruchomości z całej Polski i nie tylko. Przy wsparciu całej grupy, prowadzenie biura w tym regionie jest skazane na sukces. Plan na najbliższy rok to powiększenie zespołu. Na następne lata – powiększenie zasięgu terytorialnego, otwarcie oddziałów w innych miejscowościach na Dolnym Śląsku.

Franczyza to spójność i profesjonalizm

Agnieszka Wieczorowska i Dawid Koreń, biuro Freedom Nieruchomości Wrocław 

Dawid Koreń, Freedom NIeruchomości Wrocław

Dlaczego wybraliśmy Freedom? Ze względu na profesjonalizm, nowoczesne podejście, wysokiej jakości szkolenia oraz skuteczny marketing. Zależało nam na współpracy z firmą, dla której wartością jest rozwój i perspektywiczne działanie. W teraźniejszości z jednoczesnym planowaniem innowacyjnej przyszłości.

Kierujemy się zasadą spójności w kontekście zawodowym i prywatnym. Spójność oznacza wiarygodność, wzajemny szacunek, otwartość, jakość, zasady i wartości. Freedom jest, naszym zdaniem, spójne we wszystkich aspektach prowadzenia działalności w branży.

 

Agnieszka Wieczorowska, Freedom NIeruchomości WrocławNieruchomości – w kontekście komercyjnym – są dla nas nowością i wyzwaniem. Mamy doświadczenia sprzedażowe i projektowe w zakresie produkcji, handlu i eksportu, które chcemy przełożyć na rynek nieruchomości.

Wierzymy, że na bazie naszych doświadczeń oraz sprawdzonych strategii i rozwiązań oferowanych przez Freedom, stworzymy model biura pośrednictwa, gdzie jakość, skuteczność i bezpieczeństwo stanowią priorytet.

 

Jak duże jest zainteresowanie franczyzą w sieci Freedom Nieruchomości? Jakie pytania najczęściej zadają przedsiębiorcy?

– Proces decyzyjny w zakresie uruchomienia placówki w dużej mierze zależy od kandydata – wyjaśnia Agnieszka Dąbrowska, dyrektor franczyzy Freedom Nieruchomości. – Osoby, które wchodzą do branży, muszą przede wszystkim lepiej ją poznać, żeby móc zdecydować, czy to jest działalność właśnie dla nich. Jest to również niezbędne, żeby mogli obiektywnie ocenić ofertę franczyzy – model biznesowy, proces wdrożenia, narzędzia, szkolenia, dokumenty. Zależy mi więc na rzetelnym przedstawianiu informacji i danych, zarówno o branży, jak i o współpracy z Freedom Nieruchomości.

Szukasz pomysłu na biznes, chcesz przekuć swoje doświadczenie i umiejętności w realnie korzyści finansowe, potrzebujesz partnera, który wprowadzi Cię na rynek nieruchomości? Franczyza to może być strzał w dziesiątkę!

Dowiedz się więcej o korzyściach franczyzy z Freedom Nieruchomości.

 

Może to też Ci się spodoba

Pewny wybór 08: Jak zweryfikować nieruchomość przed zakupem?

Jak zweryfikować nieruchomość przed zakupem? Przy zakupie nieruchomości pojawia się wiele pytań, m.in. o to, jak wygląda stan techniczny domu/mieszkania?

Jak sprzedać dom?

Odpowiedź na pytanie: “jak sprzedać dom?” zależy od tego, komu się je zadaje. Sprzedający najczęściej odpowie: „szybko” albo „jak najdrożej”. W przeciwieństwie do kupującego, który po drugiej stronie transakcji chce kupić „jak najtaniej”. A co powie pośrednik?

Szczęśliwa para przed kupionym domem, w tle rozpakowane kartony z przeprowadzki

Najczęstsze błędy popełniane przy zakupie domu, czyli na co zwrócić uwagę przy zakupie domu?

Własny dom, czyli święty spokój, wolniejszy tryb życia, korzystanie z uroków natury… Takie wyobrażenie o kupnie domu ma większość osób. Jednak jeśli źle wybierzemy nieruchomość, to zamiast spełnienia marzeń, możemy zyskać niepotrzebne koszty i stres. Można tego uniknąć.

Ewelina Zdancewicz cze 04, 2024 · 6 min. czytania

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.