Kupić czy wynajmować mieszkanie - co się opłaca w 2024 roku? Przegląd prasy 26.02.20204

lut 26, 2024 · Time 3 min. czytania

Czy w obecnych warunkach rynkowych lepiej jest kupić czy wynajmować mieszkanie? Obecnie średnie raty kredytu są wyższe niż cena czynszu. Jest jednak pewna grupa, dla której wzięcie kredytu hipotecznego jest wciąż bardziej opłacalne niż wynajem.

Testowanie rynku w oczekiwaniu na dopłaty. Rzeczpospolita, 25.02.2024

Jak wygląda rynek mieszkań w przejściowym czasie – między wygaszonym programem „Bezpieczny kredyt 2 proc.” a zapowiadanym programem „Na start”? Jakie strategie przyjmują sprzedający, jakie kupujący mieszkania?

Źródło: Testowanie rynku w oczekiwaniu na dopłaty

Polaków może czekać fala problemów przy kupnie nieruchomości. Przez lukę w prawie. Money.pl, 24.02.2024

Świadectwa energetyczne są obowiązkowe przy sprzedaży każdej nieruchomości. Okazuje się, że można je także bez problemu zamówić w internecie. Ich wiarygodność jest jednak znikoma. Nie ma także mechanizmów ich weryfikacji. To problem nie tylko dla kupujących.

Źródło: Polaków może czekać fala problemów przy kupnie nieruchomości

Kult inwestowania w mieszkania. Bankier.pl, 23.02.2024

Polacy ubóstwiają nieruchomości mieszkaniowe i gardzą rynkiem kapitałowym. W naszym kraju panuje ekstremalne skrzywienie inwestycyjne, co może nie skończyć się najlepiej dla samych inwestujących.

Źródło: Kult inwestowania w mieszkania

Kupić czy wynajmować mieszkanie? Wzrost cen nieruchomości sprawił, że raty kredytu są wyższe niż czynsz. Strefa inwestorów, 21.02.2024

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej kupić, czy nająć mieszkanie? Analitycy Expandera policzyli, co bardziej się opłaca. Pomijając kwestie zdolności kredytowej, okazuje się, że zeszłoroczny wzrost cen mieszkań mocno zwiększył koszt kredytów hipotecznych. Nawet przy założeniu, że skorzystamy z jeszcze niefunkcjonującego programu „Mieszkanie na start”, rata kredytu dla osób żyjących w pojedynkę zawsze będzie wyższa niż średni kosztów najmu. Z symulacji wynika, że tylko dla rodzin wielodzietnych zakup mieszkania na kredyt będzie bardziej opłacalne niż wynajem.

Źródło: Kupić czy wynajmować mieszkanie?

Rynek wynajmu mieszkań wkrótce czeka przesilenie? Business Insider, 21.02.2024

Rynek nieruchomości od dłuższego czasu nieustannie notuje kolejne rekordy. Niektórzy eksperci wieszczą jednak, że stosunkowo niedługo sytuacja może się diametralnie zmienić. Analitycy przewidują, że cały rynek może czekać przesilenie, którego ostatecznym efektem może być odwrócenie trendu wzrostowego cen mieszkań na wynajem.

Źródło: Rynek wynajmu mieszkań wkrótce czeka przesilenie?

Ewelina Zdancewicz

Content manager Freedom

Content manager marki. Od 2014 roku związana z dziennikarstwem i marketingiem. Specjalistka w zakresie tworzenia skutecznych treści reklamowych i storytellingu marki. Posiada tytuły Competent Communicator oraz Competent Leader marki Toastmasters International.

Może to też Ci się spodoba

Pewny wybór 03: Na czym tak naprawdę polega umowa na wyłączność?

Co to właściwie jest umowa na wyłączność, jakie są jej wady i zalety? Dlaczego boimy się tej ekskluzywnej współpracy, choć tak naprawdę przynosi nam same korzyści?

Jak wygląda wdrożenie we Freedom?

Jak wygląda wdrożenie we Freedom?

Rozwój pośrednika nieruchomości – na co możesz liczyć?

Planujesz zmianę pracy i myślisz o sprzedaży? Zależy ci na zrobieniu kroku do przodu i zastanawiasz się, jak wygląda rozwój pośrednika nieruchomości? W tym artykule przedstawię Ci, jak wygląda to we Freedom.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.