Luksusowe inwestycje w Warszawie

sty 11, 2015 · Time 10 min. czytania

Według badania przeprowadzonego w 2015 roku przez firmę KPMG, luksusowe inwestycje cieszą się rosnącą popularnością wśród klientów i trend ten będzie się utrzymywał przez następne lata. Sprawdź listę luksusowych inwestycji w Warszawie.

Stosunkowo młody rynek luksusowych nieruchomości najprężniej rozwija się oczywiście w Warszawie. Rośnie stopa majątkowa Polaków, którzy coraz częściej poszukują luksusowych apartamentów w centrum miasta, korzystając z udogodnień oferowanych im przez deweloperów.

Rynek luksusowych apartamentów napędza już nie tylko chęć zamieszkania w lokalach o podwyższonym standardzie, ale też pewność inwestycji na przyszłość, bowiem wartość tego typu mieszkań w Warszawie utrzymuje się na stałym poziomie. Po trendzie budowania rezydencji podmiejskich, zamożni warszawiacy coraz chętniej wracają do centrum, na co niebagatelny wpływ mają problemy z dojazdami do stolicy.

Udogodnienia nie bez znaczenia

Wychodząc naprzeciw potrzebom najbogatszych klientów, deweloperzy przygotowują coraz bogatszą ofertę udogodnień w luksusowych inwestycjach. Budynki tego typu, które mają zostać ukończone w 2016 roku, są wyposażone w inteligentne systemy sterowania instalacjami wewnętrznymi, swoim mieszkańcom oferują prywatne ogrody na dachach, z których rozciągają się imponujące widoki na centrum Warszawy, znakomicie wyposażone kluby fitness czy nawet ścianki wspinaczkowe.

Ceny za luksusowy apartament w Warszawie rozpoczynają się od 16 000 zł i sięgają powyżej 20 000 zł/m2. Przyjrzyjmy się więc najciekawszym tego typu ofertom już ukończonym lub planowanym do oddania w 2016 r.

Złota 44

Jeden z tworzących nowe oblicze Warszawy, charakterystyczny „żagiel” inwestycji Złota 44 zaprojektowany przez światowej sławy architekta Daniela Libeskinda, oferuje klientom wysokiej klasy apartamenty, których ceny all inclusive zawierające pełne wykończenie wnętrz, sięgają średnio ok. 28 000 zł/m2. W budynku w sprzedaży znajdują się zarówno studia 63-metrowe, jak i apartamenty powyżej 250 metrów.

Sercem Złotej 44 jest wysoka na 6 metrów recepcja zaprojektowana przez Libeskinda, a mieszkańcy mają m.in. dostęp do 1400-metrowej przestrzeni rekreacyjnej, w której powstał 25-metrowy basen, słoneczny taras z jacuzzi i sala kinowa z symulatorem do gry w golfa. Najmłodsi mieszkańcy budynku mogą spędzać czas pod okiem wyspecjalizowanego personelu w sali zabaw. Specjalne udogodnienie przewidziano także dla smakoszy wytrawnych alkoholi, Złota 44 oferuje im bowiem profesjonalną przechowalnię win z pokojem do degustacji.

Złota 44 to także inteligentne rozwiązania architektoniczne. Trójwarstwowa, przyjazna środowisku fasada gwarantuje mieszkańcom ciszę oraz oszczędności energetyczne. Własna stacja filtrowania w budynku i automatycznie uchylne panele zapewniają przepływ świeżego powietrza. W budynku znalazły się także parkingi rowerowe oraz stacje do ładowania aut elektrycznych, a wykończenia wnętrz w trzech standardach: standard, premium oraz deluxe oferuje światowej klasy pracownia projektowa Woods Bagot mająca na swoim koncie realizacje w Londynie, Singapurze i Nowym Jorku.

Cosmopolitan

160-metrowy budynek Cosmopolitan mieszczący się przy ulicy Twardej w Śródmieściu to kolejna, oddana w 2014 roku do użytku, luksusowa inwestycja z widokiem na Pałac Kultury oraz Plac Grzybowski, który po ostatnich renowacjach odzyskał dawny blask i przyciąga co roku tłumy barwnymi wydarzeniami Festiwalu im. Singera czy na Ogród Saski. Projektant przeszklonego budynku, Helmut Jahn ma na swoim koncie takie budynki, jak siedziba Unii Europejskiej w Brukseli, Sony Center w Berlinie oraz Highlight Munich Busssiness Tower.

W budynku Cosmopolitan znalazło się 236 apartamentów o powierzchni od 54 do 194 m2. Pomimo średniej ceny zaczynającej się od 22 000 zł/m2, mieszkania znalazły dość szybko właścicieli i obecnie na rynku znajdziemy jedynie pojedyncze oferty sprzedaży lokali w tym budynku. Ich zaletą jest wysokiej klasy wykończenie oraz inteligentny system sterowania HMS, który pozwala za pomocą smartfona czy tabletu mieć pieczę nad oświetleniem, roletami czy klimatyzacją. Ewenementem w budynku tej klasy i wysokości są również uchylne i otwieralne okna.

Mieszkańcy apartamentów w Cosmopolitan mogą ponadto korzystać z prywatnej strefy relaksu na czwartym piętrze, gdzie znajduje się klub fitness, pokoje do masażu, siłownia, sauna i jacuzzi. Problemy z parkowaniem w centrum Warszawy rozwiązuje oddany do ich dyspozycji podziemny, czterokondygnacyjny parking. Wyjątkowo urokliwie zaprojektowane zostało patio wewnątrz budynku, gdzie w centralnym miejscu stanęła ruchoma instalacja „You and Me” izraelskiego artysty Erana Shakine’a, przedstawiająca mężczyznę i kobietę stojących na przeciwległych krańcach długiej belki. Na parterze dookoła patio łączącego się płynnie z placem Grzybowskim znajdują się restauracje: m.in. japońska Benihana, peruwiański Ceviche Bar czy cukiernia Odette Tea Room.

N1_Metropolitan Apartments

Na położonej niedaleko Cosmopolitan ulicy Grzybowskiej luksusowe inwestycje dla siebie znajdą wielbiciele widoku na warszawskie city. Nowoczesny, przeszklony budynek N1_Metropolitan mieści się w jednej z najszybciej w ostatnich latach rozwijającej się dzielnicy Warszawy, pograniczu Woli i Śródmieścia, które całkowicie zmieniło swój charakter z zaniedbanej pofabrycznej okolicy w wielkomiejską, m.in. dzięki otwarciu drugiej linii metra.

W budynku N1_Metropolitan Apartments znajduje się 26 mieszkań o powierzchni od 158 do 318 m2, których średnia cena mieści się w przedziale od 13 000 do 23 000 zł/m2. Reprezentacyjny charakter budynku widać już w recepcji utrzymanej w kolorystyce bieli i szarości z elementami czerni i wykończonej starannie dobranymi materiałami. To także kolejny z warszawskich nowych budynków, w których znajdziemy inteligentne systemy pozwalające zdalnie sterować instalacjami w mieszkaniach.

Port Praski

Średniej klasy luksus pojawia się też w ostatnich latach na Pradze, przez lata zaniedbywanej dzielnicy Warszawy. Nową inwestycją planowaną do ukończenia w 2016 roku jest Port Praski, położony wzdłuż ulic Sokoła, Zamoyskiego i Wybrzeża Szczecińskiego z widokiem na piękną warszawską Starówkę. Ekskluzywnym budynkiem zaplanowanym w ramach całego kompleksu będzie tutaj apartamentowiec Latarnia, w którym znajdzie się tylko 20 mieszkań. W sprzedaży obecnie znajdziemy ostatnie już lokale o powierzchniach od 49 do 58 metrów, możliwe również do połączenia ze sobą.

Cała dzielnica po ukończeniu ma przypominać charakterem amsterdamskie doki, z przestrzenią otwartą na Wisłę, gdzie będą mieścić się kawiarnie, restauracje oraz pasaże spacerowe. Powstanie tutaj również Park Mediów, przybliżający zagadnienia technologiczne, komunikacyjne i medialne, współpracujący na stałe z położonym na prawym brzegu Wisły, nieodległym Centrum Nauki Kopernik, jednym z najchętniej odwiedzanym miejsc przez warszawiaków.

Tamka 29

Zielone i lubiane przez warszawiaków Powiśle to dzielnica, w której szczególnym zainteresowaniem cieszą się powstające nowe inwestycje. Wszystko ze względu na przyjazne otoczenie i tradycyjną, rozbudowaną infrastrukturę dzielnicy, a także bliskość Wisły przyciągającej z roku na rok coraz więcej warszawiaków restaurowanymi bulwarami i ofertą sezonowych klubów nadrzecznych.

Jedną z nowych luksusowych inwestycji jest tutaj Tamka 29, której mieszkańcy poza wysokim standardem mieszkań mogą cieszyć się szczególnie atrakcyjnymi widokami z zielonego ogrodu zaprojektowanego na dachu siedmiopiętrowego budynku. Nawiązująca detalami wykończeniowymi do historycznej zabudowy Tamki fasada jest pokryta piaskowcem, na którym znalazły się ozdobne gzymsy oraz odlewy klasycznych warszawskich balustrad balkonowych w górnych częściach.

W zaprojektowanym przez pracownię SWECO budynku znajdziemy mieszkania od 2- do 5-pokojowych o powierzchni 50-121 m2. Atutem tej inwestycji jest jej położenie, niedaleko stąd i nad Wisłę, i do stacji II linii metra przy Uniwersytecie Warszawskim oraz na Szlak Królewski z jego licznymi restauracjami, kawiarniami i sezonowymi atrakcjami miejskimi.

Piano House

Podobny standard znajdziemy w apartamentowcu Piano House przy ulicy Topiel, u stóp urokliwej Skarpy Wiślanej w pobliżu Nowego Światu oraz Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Cechą charakterystyczną tej inwestycji jest nawiązanie do stylistyki art deco – elewacja wykonana została z piaskowca i granitu, z elementami drewnianymi, stalowymi oraz szklanymi wykończeniami balkonów.

Części wspólne budynku wykonano z bazaltu, onyksu i drewna, tworząc inwestycję luksusową, zachowującą jednak swój kameralny, ciepły charakter z wewnętrznym patio dla mieszkańców i doskonałym doświetleniem mieszkań poprzez 2,4-metrowe okna.

W apartamentowcu zaplanowano 68 mieszkań, z których większość już została sprzedana, pozostały ostatnie oferty mieszkań 3-, 4- i 5-pokojowych o powierzchniach od 70 do 268 m2.

Rewitalizowane kamienice

Wyjątkową ofertą dla klientów ceniących sobie nie tylko nowoczesne apartamentowce, ale historyczne budynki, są luksusowe apartamenty powstając w rewitalizowanych kamieniach warszawskich. Po przebudowie odzyskując one swój dawny blask, dzięki dbałości inwestorów o detale architektoniczne i wykończeniowe zgodne z duchem historycznym budynków.

Obecnie na rynku dostępne są tego typu mieszkania w zrewitalizowanej kamienicy przy ulicy Kopernika 15 zaprojektowanej i zbudowanej przez architekta Władysława Marconiego. Powstały w latach 1890-1900 budynek przykuwa obecnie uwagę starannie odrestaurowanymi elementami zdobniczymi bramy wejściowej oraz zaprojektowanym na wewnętrznym dziedzińcu ogrodem.

Obszerne apartamenty o powierzchniach od 197 do 206 metrów odznaczają się nie tylko nietypową wysokością, ale też odtworzonymi ze smakiem oryginalnymi elementami wystroju – m.in. drewnianymi podłogami czy okuciami okien i drzwi.

Rezydencja Naruszewicza

Jeśli szukamy inwestycji poza ścisłym centrum Warszawy, warto sprawdzić położoną na Mokotowie Rezydencję Naruszewicza położoną w odległości 4, 4 km od centrum miasta, a jednocześnie zapewniającą bliskość atrakcyjnej oferty rekreacyjnej Mokotowa.  Nawiązująca stylem do architektury francuskich rezydencji z przełomu XVIII i XIX wieku inwestycja zaplanowana została na 76 luksusowych apartamentów, z których obecnie w sprzedaży znajdziemy 7 mieszkań o powierzchni od 57 do 96 m2, w cenie od 11 000/m2.

Mieszkańcy Rezydencji Naruszewicza mają do dyspozycji prywatny ogród na dachu budynku oraz systemy inteligentnego domu w każdym z apartamentów, a materiały wykończeniowe wspólnych części budynku pierwszy raz firmuje swoim nazwiskiem znany projektant mody Maciej Zień.
Autorem artykułu jest Piotr Majewski, ekspert rynku nieruchomości i redaktor bloga www.morizon.pl/blog  

Może to też Ci się spodoba

Sprzedaż mieszkania spółdzielczego – niezbędne dokumenty

Spółdzielcze, własnościowe prawo do lokalu to fenomen na skalę światową, który przetrwał do dziś. Banki, świadome znaczącego udziału takich lokali w ogólnym rynku nieruchomości, stworzyły procedury, które pozwalają na finansowanie kredytem transakcji z ich udziałem. Jak wygląda to w praktyce?

ak powinna wyglądać polityka mieszkaniowa w Polsce? Przegląd prasy 22.01.2024

Jak powinna wyglądać polityka mieszkaniowa w Polsce? Przegląd prasy 22.01.2024

O tym, jak powinna wyglądać polityka mieszkaniowa w Polsce, prowadzonych jest wiele dyskusji. Nowy wiceminister rozwoju i technologii Krzysztof Kukucki w wywiadzie dla Interii porusza tę kwestię. Więcej w naszym nowym Przeglądzie prasy Freedom!

Ewelina Zdancewicz sty 22, 2024 · 4 min. czytania

Jak wysoki powinien być zadatek przy zakupie domu?

Jedną z ostatnich czynności wieńczących proces zakupu wymarzonej nieruchomości jest podpisanie umowy przedwstępnej. To ważny moment, w którym trzeba liczyć się z koniecznością uiszczenia zadatku lub zaliczki. Z jak dużym wydatkiem finansowym trzeba się liczyć? Ile wynosi zazwyczaj wysokość zadatku poniesionego na zakup wymarzonego “M”? Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znaleźć można w naszym wpisie. […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.