Jakie są formy zatrudnienia pośrednika nieruchomości?

kwi 17, 2018 · Time 2 min. czytania

Jakie są formy zatrudnienia pośrednika nieruchomości?

Standardową formą zatrudnienia jest umowa o współpracę z pośrednikiem, który prowadzi własną działalność gospodarczą.Taki rodzaj umowy wynika z charakteru świadczonych usług, m.in. nienormowanego czasu pracy, zmiennej wysokości wynagrodzenia oraz braku konieczności wykonywania obowiązków poza siedzibą pracodawcy.  

 

Posiadanie umowy to również większe korzyści.Współpraca na zasadzie B2B to możliwość skorzystania z ulg dla przedsiębiorców, takich jak chociażby zwrot kosztów za telefon, czy paliwo, które w tym przypadku potrafią być wysokie ze względu na konieczność dojazdu na spotkania z klientami.

 

Prowadzenie własnej działalności to jednak nie jedyna istniejaca na rynku forma współpracy z agentami nieruchomości. Zdarza się, że niektóre biura rozliczają się z pośrednikami za pomocy umowy o pracę ze stałym wynagrodzeniem miesięcznym połączonym z dodatkowym systemem prowizyjnym, który, niestety, w tym przypadku jest dużo niższy.

 

Warto podkreślić, że wielu doświadczonych agentów nieruchomości znacznie bardziej ceni sobie system prowizyjny. Przy średniej wysokości prowizji w przypadku umów na wyłączność, która wynosi 4,5% od sprzedanej nieruchomości jest to znacznie bardziej satysfakcjonująca finansowo oferta.

 

Może to też Ci się spodoba

Ludzie odzyskują zdolność kredytową. Przegląd prasy 27.03.2023

Zapowiedź Bezpiecznego kredytu 2 proc. wpłynie na poprawę zdolności kredytowej Polaków. Jednocześnie eksperci prognozują odpływ chętnych na wynajem i wyhamowanie czynszów najmu. Z kolei średnie ceny mieszkań w nadchodzącym roku mają się ustabilizować. Oto najnowszy przegląd prasy Freedom Nieruchomości! Eksperci: Średnie ceny sprzedaży mieszkań w nadchodzącym roku ustabilizują się. Forsal.pl, 22.03.2023 Średnie ceny transakcyjne mieszkań […]

Jakie wymogi powinien spełniać lokal na biuro nieruchomości?

Jakie wymogi powinien spełniać lokal na biuro nieruchomości?

Rób swoje 09: To mi się nie opłaca!

Nieruchomości na wynajem to stosunkowo bezpieczna inwestycja. Na tych, którzy dopiero wchodzą na rynek, czyha jednak kilka pułapek i sporo trudności. Na szczęście nie trzeba się już uczyć na swoich błędach, bo są rozwiązania, które nas przed nimi uchronią.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.