Jakie są formy zatrudnienia pośrednika nieruchomości?

kwi 17, 2018 · Time 2 min. czytania

Jakie są formy zatrudnienia pośrednika nieruchomości?

Standardową formą zatrudnienia jest umowa o współpracę z pośrednikiem, który prowadzi własną działalność gospodarczą.Taki rodzaj umowy wynika z charakteru świadczonych usług, m.in. nienormowanego czasu pracy, zmiennej wysokości wynagrodzenia oraz braku konieczności wykonywania obowiązków poza siedzibą pracodawcy.  

 

Posiadanie umowy to również większe korzyści.Współpraca na zasadzie B2B to możliwość skorzystania z ulg dla przedsiębiorców, takich jak chociażby zwrot kosztów za telefon, czy paliwo, które w tym przypadku potrafią być wysokie ze względu na konieczność dojazdu na spotkania z klientami.

 

Prowadzenie własnej działalności to jednak nie jedyna istniejaca na rynku forma współpracy z agentami nieruchomości. Zdarza się, że niektóre biura rozliczają się z pośrednikami za pomocy umowy o pracę ze stałym wynagrodzeniem miesięcznym połączonym z dodatkowym systemem prowizyjnym, który, niestety, w tym przypadku jest dużo niższy.

 

Warto podkreślić, że wielu doświadczonych agentów nieruchomości znacznie bardziej ceni sobie system prowizyjny. Przy średniej wysokości prowizji w przypadku umów na wyłączność, która wynosi 4,5% od sprzedanej nieruchomości jest to znacznie bardziej satysfakcjonująca finansowo oferta.

 

Może to też Ci się spodoba

Czy franczyzodawca pomaga w wyborze lokalu?

Czy franczyzodawca pomaga w wyborze lokalu?

Co będzie jeśli klient się do mnie zgłosi z Waszego baneru?

Co będzie jeśli klient się do mnie zgłosi z Waszego baneru?

Próba naprawy rynku mieszkaniowego, czyli nadchodzące tanie kredyty. Jak wpłyną na sytuację? Przegląd prasy 27.02.2023

Rząd próbuje naprawić rynek mieszkaniowy, ale jego działania niekorzystnie wpływają na obecną sytuację. Jednocześnie na program dopłat “Bezpieczny kredyt 2%” czeka coraz więcej Polaków, których teraz nie stać na własną nieruchomość. Ci, którzy musieli wstrzymać się z kredytowaniem mieszkania, stawiali na wynajem. A niełatwo jest znaleźć dobrą ofertę – napływ uchodźców spotęgował problem kurczącej się […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.