Czy pośrednik musi mieć licencję państwową?

kwi 18, 2018 · Time 1 min. czytania

Czy pośrednik musi mieć licencję?

 

Nie. Ze względu na ustawę deregulacyjną, która weszła w życie 1 stycznia 2014 roku od osób zajmujących się pośrednictwem nieruchomości nie wymaga się wyższego wykształcenia kierunkowego, odbycia praktyk, ani zdania państwowego egzaminu zawodowego. Podstawą do wykonywania zawodu jest natomiast oświadczenie o niekaralności, posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz posiadanie aktualnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z wykonywaniem czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. 

W obliczu ustawy deregulacyjnej, środowisko pośredników nieruchomości podjęło własne starania, aby profesjonalizować zawód. Stąd osoby zainteresowane certyfikacją zawodu mogą ubiegać się o Licencję Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości W takim przypadku powinny zapisać się na Kurs Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami zakończony egzaminem. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie PFRN.

Może to też Ci się spodoba

Przegląd prasy

RPP znowu obniżyła stopy procentowe! Przegląd prasy 16.10.2023

Rada Polityki Pieniężnej drugi raz z rzędu obniżyła stopy procentowe. Stopa referencyjna spadła do 5,75 proc. Jaki ma to skutek na rynku nieruchomości?

Ewelina Zdancewicz paź 16, 2023 · 3 min. czytania

Interesuje cię marka osobista? Nowa książka Łukasza Kruszewskiego

Marka osobista, personal branding, strategia obecności w sieci. Ten temat stale zyskuje na popularności, głównie dzięki efektom, jakie można z nim osiągnąć. Jak jednak zrozumieć całe to zjawisko i z niego skorzystać? Łukasz Kruszewski – Dyrektor ds. marketingu Freedom Nieruchomości – wydał nową książkę Marka Agenta.

Skuteczny HR: Najlepszy agent nieruchomości poszukiwany

Budując zespół sprzedażowy, możesz ulec wrażeniu, że wystarczy napisać ogłoszenie o pracę, zatrudnić kilku kandydatów, dać im narzędzia i wpuścić na rynek, a karuzela sprzedażowa będzie kręcić się sama. Rzeczywistość pokazuje, że nie jest to takie proste. Gdy najlepszy agent nieruchomości jest poszukiwany, trzeba skorzystać z kilku rekrutacyjnych trików. W poprzednim artykule na naszym blogu […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.