Czy pośrednik musi mieć licencję państwową?

kwi 18, 2018 · Time 1 min. czytania

Czy pośrednik musi mieć licencję?

 

Nie. Ze względu na ustawę deregulacyjną, która weszła w życie 1 stycznia 2014 roku od osób zajmujących się pośrednictwem nieruchomości nie wymaga się wyższego wykształcenia kierunkowego, odbycia praktyk, ani zdania państwowego egzaminu zawodowego. Podstawą do wykonywania zawodu jest natomiast oświadczenie o niekaralności, posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz posiadanie aktualnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z wykonywaniem czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. 

W obliczu ustawy deregulacyjnej, środowisko pośredników nieruchomości podjęło własne starania, aby profesjonalizować zawód. Stąd osoby zainteresowane certyfikacją zawodu mogą ubiegać się o Licencję Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości W takim przypadku powinny zapisać się na Kurs Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami zakończony egzaminem. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie PFRN.

Może to też Ci się spodoba

Jak szybko i idealnie wysprzątać mieszkanie przed prezentacją nieruchomości?

Przygotowujesz ofertę sprzedaży nieruchomości z należytą dbałością o szczegóły? Uważaj, bo nawet najlepsza oferta i idący za nią skuteczny marketing nie pomogą, jeśli Twoja nieruchomość odstraszy złym przygotowaniem!

Akt notarialny mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Akt notarialny sprzedaży mieszkania czy też innej nieruchomości jest ostatnim akordem finalizacji transakcji. Podsumowaniem pracy wszystkich stron i ostatnim momentem na weryfikację przygotowywanych do sprzedaży dokumentów. Sprzedaż nieruchomości, tak jak każde inne przeniesienie własności nieruchomości, musi zostać dokonana w formie aktu notarialnego. Za jego prawidłowe sporządzenie odpowiada notariusz bądź – w wyjątkowych przypadkach – asesor […]

Jak wyglądają obowiązki pośrednika nieruchomości?

Jak wyglądają obowiązki pośrednika nieruchomości?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.