Czy muszę założyć działalność gospodarczą, aby pracować jako pośrednik?

kwi 17, 2018 · Time 1 min. czytania

Czy muszę założyć działalność gospodarczą, aby pracować jako pośrednik?

Posiadanie własnej działalności gospodarczej jest w większości przypadków wymagane. Decyzja taka kierowana jest nie tyle charakterem pracy pośrednika, co standardowymi procedurami biur nieruchomości i w równej mierze korzyścią dla przedsiębiorcy

O przewadze współpracy B2B nad umową o pracę w branży pośrednictwa nieruchomościami wspominaliśmy już wcześniej (link do poprzedniego materiału). W tej branży jest to preferowana forma zatrudnienia, oferująca pracownikowi dużą swobodę pod względem trybu pracy, metod rozliczenia i wysokości otrzymywanego wynagrodzenia. 

Dopuszczalne są również inne formy zatrudnienia, takie jak np. umowa o pracę, lub współpraca na podstawie umowy zlecenia, jednak nie są one zbyt popularne wśród agentów ze względu na znacznie niższą kwotę prowizji wypłacanej w przypadku powyższych.

Może to też Ci się spodoba

Jak udekorować dom na święta

Jak udekorować dom na święta?

Dom na święta musi błyszczeć! Jakie dekoracje Ci w tym pomogą? Jak tanio i ładnie udekorować dom na święta? Sprawdź nasze pomysły na świąteczne ozdoby do domu!

Ewelina Zdancewicz gru 19, 2023 · 6 min. czytania

#szybkiwywiad: Kiedy serce wyznacza cel, nie możesz mu nie podołać

Co w branży nieruchomości elektryzuje najbardziej? Co jest jednocześnie największą motywacją i najważniejszą składową skutecznego biznesu? O problemach i sukcesach rozmawiamy z Justyną Pieńkowską, Dyrektorką oddziału Freedom Ełk.

Sprzedaż mieszkania w 2019 – co warto wiedzieć?

Jak sprzedać mieszkanie? Szybko, bezpiecznie i z zyskiem. Potrzebujesz instrukcji krok po kroku? Świetnie trafiłeś! W tym artykule piszemy w punktach, jakich formalności dopilnować i co sprawdzić przed złożeniem podpisu na umowie sprzedaży mieszkania. Poznasz podstawy marketingu i dowiesz się, jak przygotować mieszkanie do prezentacji klientom. Z czym wiąże się samodzielna sprzedaż mieszkania i dlaczego […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.