Zmiany na rynku nieruchomości w 2017 roku. Pierwszy TrendBook nieruchomości!

sty 24, 2017 · Time 5 min. czytania

Najlepszym sposobem na przewidywanie przyszłości jest jej tworzenie. Tak uważał P. Drucker – ojciec współczesnej myśli marketingowej i zarządzania biznesem. Jeśli tak rzeczywiście jest, to idąc jego tropem warto zastanowić się, jakie zmiany na rynku nieruchomości czekają nas w 2017 roku.

Każdego dnia dociera do nas od 6 do 10 tyś. komunikatów reklamowych. Internet jest najdynamiczniej rosnącym środowiskiem. Technologia wiedzie prym wśród użytkowników, a konsumenci wymagają więcej. Niestety, ilość dostępnych na rynku produktów i usług się zwiększa, a różnice między nimi są coraz mniej wyraźne. To wszystko sprawia, że wyróżnić się na rynku nie jest łatwo. A żeby skutecznie rozwijać biznes i oferować najlepsze rozwiązania jest to absolutnie konieczne.

Ojciec hokeisty wszechczasów – W. Gretzky’ego – mówił synowi: “jeździj tam, gdzie krążek będzie. Nie tam, gdzie jest”. Podobnie z biznesem. Jeśli chcemy wygrywać, musimy patrzeć o kilka kroków do przodu, aby dobrze zrozumieć gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy. Dlatego powstał ten TrendBook – zbiór inspiracji opartych o wiedzę Freedom Nieruchomości. Po to, aby wskazać kluczowe zmiany jakie nas czekają i próbować wyłuskać z nich to, co można wykorzystać w codziennej pracy.

cta-na-bloga

Zmiany na rynku nieruchomości w 2017 

TrendBook otwiera wywiad z Agnieszką Skałecką-Walczak o budowaniu marki osobistej i wizerunku pośrednika. Ta wprowadzająca część ma na celu przedstawienie perspektywy myślenia i konieczności działania na rzecz budowania marki, własnej oraz firmowej. Silna marka jest najpewniejszym gwarantem rynkowej stabilności. Ale to tylko wstęp. Co dalej?

Materiał, który czytasz, został podzielony na cztery części stanowiące główne obszary działania rynku nieruchomości. Są to finanse, prawo, sprzedaż oraz marketing i technologie. Każdy z nich zawiera skondensowane komentarze branżowych ekspertów na najważniejsze zagadnienia.

1. Finanse

W tej części zgromadziliśmy wiedzę na temat sytuacji finansowej na rynku nieruchomości. Poznasz tu odpowiedzi na to, komu dzisiaj banki pożyczają pieniądze i czy zmienił się profil kredytobiorcy. Jak rynek zareaguje na rekomendację S oraz jaki będzie jej wpływ na ilość udzielanych kredytów? Czy rządowy program MDM przyniesie istotne zmiany i które miasta są na niego gotowe? Wreszcie, co planuje Związek Banków Polskich i czy pośrednicy nieruchomości skorzystają z oferty Bankowej Platformy Nieruchomości?

2. Kupno i sprzedaż

Czy wiesz jakie mieszkania były najczęściej kupowane w minionym roku? Czy w nadchodzącym czeka nas zwyżka cen? Jak zachowają się deweloperzy? Czy Polacy nadal myślą w kategoriach “na zawsze”? Czy zjawisko “powrotu do miast” będzie przybierać na sile?

3. Prawo w nieruchomościach

Ta cześć poświęcona została niespodziewanym i kontrowersyjnym zmianom, których wejście będzie miało ogromy wpływ na branżę doradztwa kredytowego. Wspomniany przepis spowoduje bowiem, że od 2018 roku za usługi doradztwa w zakresie kredytów hipotecznych będzie płacił klient.

Dodatkowo, w tym miejscu poruszamy kwestie zmian, jakie czekają właścicieli mieszkań i lokali usługowych, położonych w budynkach posadowionych na samorządowym gruncie. Zajmiemy się też zmianami w kodeksie budowlanym, mającymi ułatwić proces inwestycyjny.

4. Marketing nieruchomości i technologie

Ostatnia część TrendBooka to próba szukania odpowiedzi na pytania o marketingową przyszłość pośredników w obrocie nieruchomościami. Przede wszystkim, zebraliśmy opinie o tym, na co powinni przygotować się agenci nieruchomości. Jakie czynniki marketingu internetowego będą odgrywały kluczową rolę? Jak pośrednicy mogą “bronić” się przed konkurencją? Czy są możliwe do wprowadzenia narzędzia, które mogą zastąpić jakąś część pracy pośrednika? I wreszcie, do jakich najważniejszych zmian środowisko powinno się przygotować?

 

cta-na-bloga

TrendBook nieruchomości 2017 r. powstał z myślą o tych wszystkich, dla których wiedza jest kluczem do rozwoju. A – jak mówił Peter Senge – zdolność uczenia się szybciej niż inni jest sposobem na osiąganie przewagi konkurencyjnej. W TrendBooku rynku nieruchomości na 2017 rok chcieliśmy zamieścić kompleksowy przegląd najważniejszych zmian, które czekają naszą branżę. Zmian widzianych okiem ekspertów z takich dziedzin jak sprzedaż, zarządzanie, finanse czy marketing.

Może to też Ci się spodoba

Jak wycenić nieruchomość?

W sprzedaży nieruchomości są rzeczy ważne, bardzo ważne i po prostu kluczowe. Możemy przygotować nieruchomość, wykonać doskonałe zdjęcia, rewelacyjny opis. Naprawdę efektownie i aktywnie promować ofertę, ale… nawet to może nie wystarczyć do osiągnięcia pożądanego celu. Czyli? Do szybkiej sprzedaży nieruchomości. Dlaczego? Bo bezpośredni wpływ na czas sprzedaży mieszkania czy domu ma jego cena.

Usługi home stagingu. Czy warto poszerzać swoją ofertę?

Na czym polegają usługi home stagingu? Czy mają szansę stać się alternatywną drogą kariery dla projektantów i architektów? Profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sesji zdjęciowej i prezentacji klientom staje się standardem na rynku. Freedom Nieruchomości doszło w tym do perfekcji.

Prof. Krzysztof Obłój

Doskonałość jest drogą, a nigdy celem do osiągnięcia

Prof. Krzysztof Obłój twierdzi, że “doskonałość jest drogą, a nigdy celem do osiągnięcia”. 6 zasad działania w biznesie wskazanych przez profesora może rzucić światło na dogłębne znaczenie tych słów.

Ewelina Zdancewicz gru 22, 2023 · 6 min. czytania

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.