Nieruchomości na studiach - literatura podstawowa

lut 13, 2018 · Time 7 min. czytania

Niezależnie od tego, czy zamierzasz pisać pracę inżynierską lub magisterską na temat nieruchomości, czy potrzebujesz po prostu dodatkowej wiedzy na studiach, zapoznaj się z naszym zestawieniem lektur podstawowych.

Każdy, kto przerabiał lub przerabia nieruchomości na studiach wie, że wybór dobrych lektur nie jest wcale tak łatwym zadaniem. Wyszukanie godnych uwagi pozycji w sieci również nie należy do najłatwiejszych zadań. Za większość zestawień, które mogą cokolwiek wnieść, trzeba po prostu zapłacić. Z uwagi na ten fakt, postanowiłem zapytać kilku z naszych agentów o to, na jakich lekturach opierali swoją edukację lub prace dyplomowe. Warto zaznaczyć, że są to pozycje dość ogólne.

Niezastąpiona Profesor Ewa Kucharska-Stasiak

Nazwisko Pani Profesor Ewy Kucharskiej-Stasiak – jako jedynej – pojawiało się zawsze w kontekście nieruchomości na studiach. W bibliografiach naszych agentów panowały te publikacje:

*Niektóre z książek Pani Profesor są bardzo trudno dostępne. Te z nich, które nie zostały podlinkowane, z pewnością znajdziesz w swojej uniwersyteckiej bibliotece.

Warto też sprawdzić Wydawnictwo Poltext

To drugie – jeżeli za kryterium przyjąć częstotliwość pojawiania się w wypowiedziach naszych pośredników – źródło wiedzy, po które warto sięgać. Szczególną uwagę warto poświęcić tym publikacjom:

Pozostałe lektury, które pomogą Ci lepiej zgłębić nieruchomości na studiach

Oczywiście, wykazane w tym artykule lektury to tylko wierzchołek góry lodowej. Pod przysłowiowym “poziomem wody” znajdują się wszelkie specjalizacje i tematy prac dyplomowych, dotykające wybranych gałęzi i problemów rynku nieruchomości. Z uwagi na fakt, że nie sposób byłoby ich tu wszystkich wymienić, postanowiliśmy skupić się jedynie na tych, które stanowią podstawę i punkt wyjścia. To one również znalazły się w największej ilości nadesłanych przez naszych agentów bibliografii.

W myśl tej zasady, prezentujemy pozostałe publikacje, które powtarzały się w zgłoszeniach:

Pamiętajmy o ustawach

To one są tak naprawdę podstawą do nauki, dotyczącej nieruchomości na studiach. Ostatnio znalazłem dwa bardzo przydatne zbiory:

Podejrzewasz, że zamiłowanie do nieruchomości na studiach może przekształcić się w sposób na życie?

W takim razie polecam Ci śledzenie następujących blogerów, u których możesz znaleźć wiele inspiracji, chociażby do tematów pracy dyplomowej lub rodzaju zarabiania na nieruchomościach:

Koniecznie zostaw komentarz pod artykułem w dwóch przypadkach:

  • jeśli przerabiałeś jakąś wartościową książkę, której tutaj zabrakło (stwórzmy wspólnie najlepsze zestawienie niezbędnych lektur),
  • lub chciałbyś, abyśmy pomogli Ci w znalezieniu lektur do konkretnych tematów.

Może to też Ci się spodoba

Franczyza. Nowe oddziały sieci Freedom Nieruchomości!

Franczyza to inwestycja w rentowny biznes. Profesjonalne szkolenia, skuteczny marketing i pełne wdrożenie w prawne, formalne i finansowe aspekty prowadzenia biura nieruchomości, a następnie korzystanie z wiedzy i zaplecza technologicznego sieci – nowi franczyzobiorcy Freedom Nieruchomości – po dogłębnej analizie rynku – zgodnie przyznają, że jeśli chodzi o sukces w branży nieruchomości, wybór jest tylko […]

Jak ominąć pośrednika nieruchomości

Pytanie, jak ominąć pośrednika nieruchomości, wpisane w wyszukiwarkę zwraca prawie 20 tys.wyników. Może to oznaczać, że praca pośredników, dla wielu osób wciąż sprowadza się tylko do pobrania przez nich prowizji za udostępnienie adresu nieruchomości. Czy tak jest naprawdę? Czy kupno lub sprzedaż nieruchomości są naprawdę takie proste, że nie wymagają pomocy fachowca? W tym artykule […]

Sprzedaż nieruchomości z kredytem – niezbędne dokumenty

Posiadanie nieruchomości obciążonej ustanowioną na rzecz banku hipoteką nie wyklucza możliwości jej sprzedaży, a tym samym również możliwości jej zakupu. Jakie dokumenty potrzebne są, aby tego dokonać?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.