Nieruchomości na wynajem to stosunkowo bezpieczna inwestycja. Na tych, którzy dopiero wchodzą na rynek, czyha jednak kilka pułapek i sporo trudności. Na szczęście nie trzeba się już uczyć na swoich błędach, bo są rozwiązania, które nas przed nimi uchronią.
Gościem Agnieszki Wiśniewskiej w dzisiejszym odcinku podcastu jest Anton Bubiel. Pomysłodawca aplikacji rentier.io, dzięki której proces szukania odpowiedniej nieruchomości i analiza jej potencjału inwestycyjnego przebiega dużo szybciej i prościej.
Od korporacji do aplikacji
Anton swoją karierę zawodową rozpoczynał w dużych korporacjach. Kiedy przyszła pora na zainwestowanie oszczędności, szukał w miarę bezpiecznych rozwiązań. Kupno nieruchomości na wynajem wydawało się spełniać jego oczekiwania.
Nie spodziewał się jednak, jak trudne będzie przeglądanie i wybieranie ofert oraz ocena potencjalnej stopy zwrotu, która zresztą opierała się na szacunkach i założeniach. Znalezienie odpowiedniej nieruchomości pochłonęło mnóstwo czasu i energii.
Pojawiło się pytanie, czy nie ma rozwiązań, które pozwolą to przyspieszyć i zautomatyzować?
Nie było…
W ten sposób urodził się pomysł stworzenia aplikacji, która zaoszczędzi czas i zrekompensuje brak doświadczenia inwestorom. Również tym początkującym.
Bez doświadczenia w marketingu i sprzedaży, bez umiejętności programowania zaczął wdrażać swój pomysł w życie. Dziś, mimo sukcesu, twierdzi, że jego biznes to nadal start up.
Nie warto tkwić w błędnych założeniach.
Trzeba zrozumieć, że nie każdy człowiek jest naszym klientem.
Anton opowie nam dzisiaj:
- jakie błędy popełnił tworząc swój biznes i co zrobiłby inaczej
- jakie są plany rozwoju projektu
- dla kogo jest aplikacja rentier.io i jakie problemy rozwiązuje
- dlaczego uważa, że „flipy” i wynajem krótkoterminowy to zupełnie inny biznes niż wynajem długoterminowy
- co jest w życiu najważniejsze.
Posłuchaj już teraz najnowszego odcinka podcastu Rób Swoje
Anton Bubiel Współzałożyciel i prezes platformy Rentier.io. Doktor ekonomii, inwestor i pasjonat nowych technologii. Wierzy, że wykorzystanie dużych zbiorów danych pozwala na podejmowanie korzystniejszych decyzji inwestycyjnych, a zastosowanie nowych technologii – na automatyzację wielu dotychczas czasochłonnych procesów w obsłudze klienta na rynku nieruchomości. Wykłada na studiach poświęconych technologii blockchain w Szkole Głównej Handlowej. Wcześniej związany m.in. z HSBC, PwC oraz General Motors.
Gdzie słuchać podcastu Freedom?
Freedom Podcast – Rób Swoje! to audycja, która pomoże ci rozwinąć skrzydła w biznesie.
Nasi goście inspirują do działania i uczą, jak prowadzić rentowną firmę oraz czerpać radość z codziennej pracy. Wierzymy, że w biznesie – tak jak w życiu – warto robić swoje.
My sprzedajemy nieruchomości, a ty?
Znajdziesz nas w aplikacji Podcasty od iTunes, Spotify, we wszystkich aplikacjach na Androida oraz w serwisie YouTube.
Żeby nie przegapić nowych odcinków dodaj nas do ulubionych podcastów (subskrybuj)
Bezpośrednie linki do wcześniejszych odcinków znajdziesz poniżej. Przyjemnego słuchania!
Rób Swoje 01: Metoda leniwego sprzedawcy
Rób Swoje 02: Pomysł na własny biznes
Rób Swoje 03: Jak pracować na rekomendacjach?
Rób Swoje 04: Znaczenie internetu w sprzedaży nieruchomości
Rób Swoje 05: Jak nie utonąć w morzu wydatków?
Rób Swoje 06: Tata. Mąż. Meneger. Mentor.
Rób Swoje 07: Słowiańska legenda… biznesu
Rób Swoje 08: SEO w małej agencji nieruchomości
Rób Swoje 09: To mi się NIE opłaca
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi!
Spodobał Ci się artykuł?
Podziel się z innymi!
Link skopiowany
Może to też Ci się spodoba
Jak wycenić nieruchomość?
W sprzedaży nieruchomości są rzeczy ważne, bardzo ważne i po prostu kluczowe. Możemy przygotować nieruchomość, wykonać doskonałe zdjęcia, rewelacyjny opis. Naprawdę efektownie i aktywnie promować ofertę, ale… nawet to może nie wystarczyć do osiągnięcia pożądanego celu. Czyli? Do szybkiej sprzedaży nieruchomości. Dlaczego? Bo bezpośredni wpływ na czas sprzedaży mieszkania czy domu ma jego cena.
Blokowanie sprzedaży, czyli przesądy o wyłączności
Pracując jako doradca nieruchomości, bardzo często spotykam się z różnymi przesądami, tezami czy opiniami dotyczącymi umowy na wyłączność. „Prowizja jest za wysoka”, „jak może mi pani zagwarantować szybką sprzedaż?”, „jak szeroka będzie promocja mojej oferty?” itd. Jak wytłumaczyć klientom, że wyłączność to nie blokowanie sprzedaży, ale szansa na większy zysk i oszczędność czasu?
RPP znowu obniżyła stopy procentowe! Przegląd prasy 16.10.2023
Rada Polityki Pieniężnej drugi raz z rzędu obniżyła stopy procentowe. Stopa referencyjna spadła do 5,75 proc. Jaki ma to skutek na rynku nieruchomości?
Ostatnio dodane nieruchomości
Chcesz sprzedać nieruchomość?
Napisz do nas