Pewny wybór 01: Podwyżka stóp procentowych i rosnące ceny. Jak sobie z tym radzić?

lis 26, 2021 · Time 2 min. czytania

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o podniesieniu stóp procentowych. Jak to przekłada się na raty kredytów? Kiedy i o ile wzrośnie rata? Czy opłaty będą rosły dalej? Czy podczas podpisywania umowy kredytowej można się zabezpieczyć przed wzrostem rat podczas trwania kredytu?

Gościem Agnieszki Wiśniewskiej w dzisiejszym odcinku podcastu jest ekspert finansowy współpracujący z Notus Finanse- Marta Górska.
Podpowie nam czy da się zabezpieczyć przed wzrostem rat kredytu, opowie o oprocentowaniu i zabezpieczeniu się przed ewentualnym dalszym wzrostem stóp procentowych.

Z odcinka dowiesz się również:

  • kiedy odczujesz wzrost raty kredytu hipotecznego
  • jak obecny wzrost stóp procentowych wpływa na zdolność kredytową,
  • czym jest stałe oprocentowanie kredytu i czy warto się na nie zdecydować,
  • jak zaplanować i zabezpieczyć domowy budżet.

Posłuchaj

Gdzie słuchać podcastu Freedom?

Freedom Podcast – Pewny wybór To audycja, która pomaga odnaleźć się na rynku nieruchomości. Wyjaśniamy trudne zagadnienia, odpowiadamy na ważne pytania, komentujemy bieżące zmiany. Ten podcast, tak jak nasi agenci – będzie dla Ciebie źródłem wiedzy o tym jak dokonywać pewnych wyborów na rynku nieruchomości.

Znajdziesz nas w aplikacji Spotify, oraz w serwisie YouTube.

Żeby nie przegapić nowych odcinków dodaj nas do ulubionych podcastów (subskrybuj)

Posłuchaj także odcinków naszego poprzedniego podcastu: Freedom Podcast – Rób Swoje!

Przyjemnego słuchania!

Może to też Ci się spodoba

Jak zaaranżować nieruchomość do sprzedaży?

Aranżacja sceny podczas sesji zdjęciowej jest czymś zupełnie innym niż aranżacja wnętrza na dzień pokazowy. Dlaczego? Dlatego, że podczas sesji co innego jest naszym celem. Mamy zupełnie inny punkt widzenia, a właściwie ma go fotograf. Jak zaaranżować nieruchomość do sprzedaży?

Najem okazjonalny – na czym polega i co warto o nim wiedzieć?

Wynajem mieszkań w Polsce jest wciąż dużo mniej popularny, niż na przykład u naszych zachodnich sąsiadów. Powody są różne: sporo osób marzy o posiadaniu własnych czterech kątów i widzi w tym ogromną wartość, natomiast znaczna część właścicieli obawia się wynajmować obcym ludziom nieruchomość, która często stanowi majątek ich życia. 

Czeka nas kilka ciekawych miesięcy na rynku mieszkaniowym. Przegląd prasy 20.02.2023

Obecnie widać wyraźną zmianę na rynku mieszkaniowym. Dotychczas kupujący wstrzymywali się z decyzją o własnym “M”, ale wygląda na to, że ta sytuacja się zmieniła. Co wpłynęło na ponowy wzrost zainteresowania mieszkaniami? Przeczytaj najnowszy przegląd prasy Freedom Nieruchomości i dowiedz się więcej! Najmniej mieszkań w budowie od lat. Gdzie sytuacja jest najgorsza? Business Insider, 20.02.2023 […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.