Inwestycja w mieszkanie do remontu. Czy warto?

gru 07, 2015 · Time 3 min. czytania

Poniższą nieruchomość przyjęliśmy do oferty w stanie pozostawiającym wiele do życzenia. Zdjęcia “przed” nie budzą złudzeń. Klient kupił to mieszkanie pod wynajem i zdecydował się powierzyć mi zadanie przygotowania nieruchomości i znalezienia jej nowych lokatorów. Jak szybko udało się tego dokonać? Czy inwestycja w mieszkanie do remontu ma sens?

Wyzwanie, przed jakim stanęłam, wiązało się z kompleksowym przygotowaniem mieszkania do remontu pod wynajem. Najważniejsze jednak było przeprowadzenie zmian w taki sposób, aby z jednej strony zmieścić się w określonym budżecie marketingowym, a z drugiej sprawić, by oferta była atrakcyjna dla docelowych klientów i w przyszłości gwarantowała szybką sprzedaż. Czy inwestycja w mieszkanie do remontu ma sens? Tak, tylko trzeba odpowiednio się do tego przygotować.

Początek prac to przede wszystkim określenie grupy docelowej, do której planowaliśmy skierować ofertę. Było to podstawą do dalszych działań. Mieszkanie miało być przeznaczone dla młodych ludzi, dbających o czystość i porządek oraz ceniących estetykę otaczającej ich przestrzeni. Z tego względu, dobór materiałów i kolorystyki nie był przypadkowy. Jednocześnie, w zamyśle inwestora nie było przeinwestowanie w wyposażenie typu meble i dodatki, ale urządzenie lokalu w taki sposób, aby był on przyjemny dla oka, czysty i schludny.

Opłacalny remont

Zakres przeprowadzonych prac ze względów bezpieczeństwa oraz chęci wyeliminowania jakichkolwiek usterek objął wymianę instalacji elektrycznej oraz hydraulicznej. Ponadto inwestor idąc za naszym zaleceniem odświeżył ściany i wymieniił podłogi (linoleum na panele). Parkiet zaleciliśmy pozostawić w niezmienionej formie. Często dywany leżące na takich podłogach stanowią swoistą warstwę ochronną dla drewna.

Ekipa remontowa skuła kafle w kuchni, łazience, toalecie i zastąpiła je ultraneutralnymi barwami, pozwalającymi na zmianę charakteru wnętrza wraz z porą roku. Dzięki przyjętym rozwiązaniom kolorystycznym i wymianie dodatków, osoba zamieszkująca takie wnętrze, będzie w stanie w bardzo prosty sposób dopasować je do swoich potrzeb.

Home staging i sesja zdjęciowa nieruchomości

Po wykonaniu remontu generalnego  inwestor wyposażył kuchnię zgodnie z naszym raportem home stagingowym. Dokonał zakupu mebli (kanapy z typowej sieciówki meblowej), szafy i komody z IKEA oraz elementy dekoracyjne – firany, zasłony, poduszki. Całość zaaranżowaliśmy w taki sposób, aby mieszkanie na wynajem miało jednakowy wizerunek zarówno do sesji zdjęciowej, jak i dnia pokazowego.

Naszym założeniem było stworzenie takiej prezentacji oferty, aby po inwestycji w reklamę wygenerować na niej maksymalnie duży ruch. A to przekuje się w minimum 5 prezentacji. Najpierw skierowaliśmy ogłoszenie do naszej wewnętrznej bazy klientów, kolejno wypromowaliśmy w serwisach ogłoszeniowych mocno inwestując w dom.gratka.pl. Działania poskutkowały ogromnym zainteresowaniem i mieszkanie na wynajem znalazło najemcę już pierwszego dnia pokazowego. Cel osiągnięty!

To, czy warto wyremontować mieszkanie aby je szybko wynająć lub sprzedać, pozostawiamy do oceny Internautów. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami nieruchomości.

Może to też Ci się spodoba

Jakie wady ma program “Mieszkanie na Start”? Przegląd prasy 29.04.2024

Program "Mieszkanie na Start" jeszcze nie ruszył, a już wzbudza kontrowersje - nie brakuje osób, które wyliczają jego wady. Według krytyków “Mieszkanie na start” miało być adresowane do osób będących na granicy zdolności kredytowej, a tak ich zdaniem nie jest.

Ewelina Zdancewicz kwi 29, 2024 · 3 min. czytania
Przegląd prasy

Oferty w Warszawie osiągają poziom cen w Los Angeles. Przegląd prasy 22.04.2024

Według ekspertów rosnące ceny nieruchomości to efekt testowania rynku przez sprzedających. Doszło do sytuacji, w której niektóre oferty w Warszawie osiągają poziom cen w Los Angeles.

Ewelina Zdancewicz kwi 22, 2024 · 3 min. czytania

Czy mogę liczyć na doradztwo inwestycyjne?

Czy mogę liczyć na doradztwo inwestycyjne?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.