Czym nasza oferta przekonała nowego Dyrektora Oddziału Freedom w Pile? 

wrz 07, 2021 ·

Krzysztof Furman, Dyrektor Biura Nieruchomości Freedom Piła, który po wielu latach prowadzenia działalności pod marką własną, zdecydował się na podjęcie współpracy w ramach franczyzy Freedom. Dziś pytamy czym przekonała go nasza oferta? 

Freedom: Panie Krzysztofie, jest Pan pośrednikiem nieruchomości z blisko 30 letnim stażem. Dotychczas prowadził Pan swoje biuro pod marką własną. Skąd wziął się pomysł i co Pana skłoniło do podjęcia współpracy z siecią Freedom Nieruchomości?

Krzysztof Furman: Jak Pani wspomniała działam na lokalnym rynku nieruchomości od 30 lat. W tym czasie udało mi się wiele dokonać. Razem ze wspaniałymi ludźmi, którzy do dzisiaj ze mną pracują zbudowaliśmy wiele ciekawych projektów: Nieruchomości Furman (pośrednictwo w obrocie nieruchomościami), Profit (kancelaria rzeczoznawców majątkowych i biegłych sądowych w zakresie wycen nieruchomości), Furman Finanse (pośrednictwo i doradztwo kredytowe), Pasja Wnętrza (home staging i aranżacja wnętrz). Zrealizowaliśmy nawet pierwsze, własne projekty deweloperskie.

Hmmm trochę tego było… 

Skąd pomysł na współpracę z Freedom? Mój Tata zawsze twierdził, że „kto się nie rozwija ten się cofa…”. Freedom to nowe wyzwanie, a nowe wyzwanie jest jak nowe dziecko…  

Wyzwanie, wyzwaniem, jednak czy tak gwałtowne przeobrażenie biura nieruchomości i podjęcie współpracy z Freedom to była trudna decyzja? 

I tak i nie. Trudna, ponieważ generalnie przyzwyczajamy się do tego co znane, dobre i boimy się zmian. Przed podjęciem decyzji sprawdziłem kilka sieci nieruchomości. I z tej strony decyzja była łatwa. Wybór był oczywisty, jeśli chcemy otworzyć w Pile ogólnopolską sieć biur nieruchomości to musiał być Freedom. 

Wybór był oczywisty, jeśli chcemy otworzyć w Pile ogólnopolską sieć biur nieruchomości to musiał być Freedom. 

Czego Pan się najbardziej obawiał przed podjęciem decyzji o wejściu we współpracę franczyzową?

Do tej pory żadne sieciowe biuro nieruchomości w Pile się nie utrzymało (np. Home Broker, Emmerson, Metrohouse, WGN). Bałem się ograniczeń, które niesie ze sobą przynależność do sieci. Freedom nie ogranicza, a Zarząd firmy oraz ludzie, którzy tworzą sieć Freedom to najlepsi specjaliści z poszczególnych branż. Mając wsparcie takich fachowców działa się łatwiej i pewniej. 

Jakich korzyści Pan oczekuje po współpracy z siecią Freedom Nieruchomości?

Moim zdaniem o powodzeniu każdego przedsięwzięcia decyduje oferta jaką proponujesz Klientowi. W przypadku Freedom oferta dla Klienta jest rewelacyjna. Jest to całkiem unikatowy system skutecznej sprzedaży nieruchomości. System dający klientom wiele korzyści. Klienci w ponad 60 miastach w Polsce poznali już korzyści wynikające ze współpracy z siecią Freedom.

Czas aby mieszkańcy Piły również mogli poznać te korzyści.

Konkrety ? Proszę bardzo: 

 • standardowe mieszkania sprzedajemy średnio o 49, a domy o 74 dni szybciej niż rynek 
 • sprzedajemy skutecznie 9 na 10 nieruchomości, które przyjmujemy do sprzedaży
 • skutecznie negocjujemy, osiągając możliwie najwyższe rynkowe ceny (często powyżej ceny ofertowej)
 • ponad 30% naszych klientów to klienci z polecenia zadowolonych klientów 

I nie są to gołe słowa tylko fakty i statystyki z ponad 10 letniej działalności sieci Freedom.

Na jakie korzyści według Pana mogą liczyć klienci Freedom nieruchomości ?

Klienta interesuje skuteczna i korzystna sprzedaż, o której mówiłem wcześniej. Mogę krótko opowiedzieć jak dochodzimy do takiej skuteczności. Zacznijmy od tego, że każda nasza nieruchomość jest profesjonalnie przygotowana do sprzedaży. Robimy to współpracując z firmami zewnętrznymi: doświadczonymi specjalistami od home stagingu i aranżacji wnętrz, zewnętrznymi, zawodowymi fotografami, także przygotowujemy profesjonalne ujęcia z drona oraz filmy. 

Nikt nie zna się na wszystkim. Nasi pośrednicy wiedzą jak skutecznie i zyskownie sprzedawać nieruchomości. My zajmujemy się marketingiem i procesem sprzedaży. Oferty do sprzedaży przygotowujemy poprzez wyspecjalizowane firmy zewnętrzne.

  Zostań naszym franczyzobiorcą

  Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak otworzyć pewny biznes w nieruchomościach

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Jak Pana Klienci zareagowali na rebranding biura?

  Myślę, że najważniejsze jest, aby klienci mieli wybór, wszak Freedom to „wolność”. 

  Część klientów (pewnie tradycjonaliści) nadal będzie korzystało z tradycyjnego modelu sprzedaży oferowanego przez Nieruchomości Furman, jednak uważam, że większość będzie chciała skorzystać z innowacyjnego modelu sprzedaży oferowanego przez Freedom Nieruchomości. 

  Jako Krzysztof Furman zapraszam do biura Nieruchomości Furman na al. Piastów 5 oraz do nowo otwartego biura Freedom Nieruchomości na ul. Bydgoską 81.

  W życiu i w biznesie każdemu należy się prawo wyboru i wolność. 

  Od kilku tygodni współpracuje Pan z siecią, jest Pan już także po szkoleniach organizowanych przez Freedom Nieruchomości. Jak Pan ocenia kontakt z siecią i poziom szkoleń?

  Dotychczasowa współpraca to na razie proces przygotowania do otwarcia biura Freedom w Pile. 

  Mogę ująć jednym słowem: REWELACJA. Proces szkoleniowy na najwyższym poziomie.

  Szkolenia bardzo merytoryczne, o szerokim zakresie, rozwijaliśmy zarówno umiejętności sprzedażowe jak i  cały proces prawnego przygotowania nieruchomości do sprzedaży i obsługę posprzedażową. 

  W swojej 30-letniej karierze na rynku nieruchomości uczestniczyłem w wielu szkoleniach. 

  W Freedom Nieruchomości to nie są szkolenia… to proces szkoleniowy. Jestem pod mega pozytywnym wrażeniem. Bezcenna jest również pomoc działu franczyz do otwarcia biura (np. gotowe materiały formalno-prawne, pomoc grafików, dział komunikacji).

  Panie Krzysztofie, bardzo dziękuję za rozmowę i za miłe słowa! W imieniu Freedom Nieruchomości życzę Panu samych sukcesów w tym nowym, biznesowym rozdziale!

   

  Może to też Ci się spodoba

  Jak wielu propozycji mogę się spodziewać?

  Jak wielu propozycji mogę się spodziewać?

  Plan pracy zespołu handlowego. Obowiązki agentów nieruchomości

  Kiedy już zrekrutujesz najlepszych do swojego zespołu, musisz zadbać o to, żeby zarabiali. Nie oznacza to, że masz za nich wykonywać pracę. Rolą menadżera zespołu jest określenie aktywności sprzedażowych agenta i monitorowanie ich wykonywania. Dowiedz się, jak ułożyć skuteczny plan pracy zespołu handlowego! Rekrutacja zespołu sprzedażowego to spore wyzwanie, ale też działanie wpisane na stałe […]

  Rób swoje 08: SEO w małej agencji nieruchomości

  Nieruchomości sprzedaje się głównie przez internet. Największe portale z ofertami inwestują olbrzymie środki w marketing internetowy. Robią wszystko, aby być jak najwyżej w wynikach wyszukiwania, pozyskiwać ruch i wartościowe leady (czyli kontakty). Innymi słowy – robią SEO. Czy samodzielne biura mają szanse wygrywać w tej bitwie?

  Chcesz sprzedać nieruchomość?

  Napisz do nas

   Proszę o zaznaczenie zgody.