Ceny mieszkań rosną szybciej niż wynagrodzenia. Przegląd prasy 11.12.2023

gru 11, 2023 · Time 3 min. czytania

Nowe dane zabrane przez serwis Bankier.pl nie są optymistyczne dla kupujących. Wynika z nich, że różnica między szybkością wzrostu cen wynagrodzeń i mieszkań powiększa się na niekorzyść kupujących. Jak długo trzeba odkładać pieniądze, aby kupić mieszkanie za gotówkę w konkretnych miastach? Przeczytaj najnowszy Przegląd prasy i dowiedz się więcej!

Przegląd prasy

Czy znów ruszymy po mieszkania? 3 czynniki, które wpłyną na rynek nieruchomości w 2024 roku. Nieruchomości Online, 07.12.2023

Po 2023 roku, kiedy rynek nieruchomości rozgrzał się do czerwoności, po rosnącym popycie, malejącej podaży, dynamicznych zmianach w gospodarce i polityce, kluczowym pytaniem – które nasuwa się zarówno sprzedającym, jak i potencjalnym nabywcom – jest: Czy będziemy kupować mieszkania w 2024 roku i za ile?

Źródło: Czy znów ruszymy po mieszkania?

Ceny mieszkań vs wynagrodzenia. Różnica powiększa się na niekorzyść kupujących. Bankier.pl, 06.12.2023

Średnio od 6 do ponad 20 pp. szybciej rosły w ostatnich sześciu latach średnie ceny transakcyjne mieszkań od średniego wynagrodzenia brutto w sektorze przedsiębiorstw – wynika z danych Bankier.pl. Najdłużej na nowe mieszkanie trzeba odkładać w Warszawie.

Źródło: Ceny mieszkań vs wynagrodzenia

O 193% więcej klientów r/r wnioskowało o kredyt mieszkaniowy w listopadzie 2023 r. Bank.pl, 06.12.2023

W listopadzie 2023 r. o kredyt mieszkaniowy wnioskowało 39,83 tys. potencjalnych kredytobiorców w porównaniu do 13,6 tys. rok wcześniej, co przekłada się na wzrost o 193% r/r. W porównaniu do października 2023 r. liczba osób wnioskujących o kredyt mieszkaniowy spadła o 3,7%. Średnia wartość wnioskowanego kredytu mieszkaniowego w listopadzie br. wyniosła 429,74 tys. zł (najwyższa w historii) i była wyższa o 27,4% niż w listopadzie 2022 r. W porównaniu do października 2023 r. wzrosła ona o 2,1%.

Źródło: O 193% więcej klientów r/r wnioskowało o kredyt mieszkaniowy w listopadzie 2023 r.

Gdzie można tanio kupić dom? Oto pięć najlepszych miejsc. Business Insider, 05.12.2023

Niektóre kraje chętnie witają zagranicznych nabywców nieruchomości, a nawet starają się ich przyciągnąć, oferując prawo do pobytu i inne korzyści w zamian za inwestycje przekraczające określone progi finansowe. Oto pięć miejsc wskazanych przez amerykański magazyn “Forbes”, które oferują atrakcyjne nieruchomości w przystępnej cenie.

Źródło: Gdzie można tanio kupić dom?

Ewelina Zdancewicz

Content manager Freedom

Content manager marki. Od 2014 roku związana z dziennikarstwem i marketingiem. Specjalistka w zakresie tworzenia skutecznych treści reklamowych i storytellingu marki. Posiada tytuły Competent Communicator oraz Competent Leader marki Toastmasters International.

Może to też Ci się spodoba

Jak wysoki powinien być zadatek przy zakupie domu?

Jedną z ostatnich czynności wieńczących proces zakupu wymarzonej nieruchomości jest podpisanie umowy przedwstępnej. To ważny moment, w którym trzeba liczyć się z koniecznością uiszczenia zadatku lub zaliczki. Z jak dużym wydatkiem finansowym trzeba się liczyć? Ile wynosi zazwyczaj wysokość zadatku poniesionego na zakup wymarzonego “M”? Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znaleźć można w naszym wpisie. […]

Jakie losy czekają program Kredyt “Na Start”? Przegląd prasy 27.05.2024

Jakie losy czekają program Kredyt “Na Start”? Przegląd prasy 27.05.2024

Program "Na start" stanowi flagowy projekt rządu w dziedzinie mieszkaniowej. Jednak obecnie jego przyszłość jest niepewna, a prace nad nim utykają. Konsultacje w tej sprawie zostały przedłużone do końca maja.

Ewelina Zdancewicz maj 27, 2024 · 4 min. czytania

Pewny wybór 26. Zarządzanie emocjami klientów. Co wpływa na wybory kupujących mieszkania?

Emocje są nieodzownym elementem sprzedaży. Co więcej, większość transakcji to zakupy kierowane emocjami, a nie tylko potrzebami. Dlatego dobre zarządzanie emocjami klientów podczas prezentacji mieszkania oraz całego procesu sprzedażowego to klucz do sukcesu.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.