Felery nieruchomości - co utrudnia szybką sprzedaż?

cze 14, 2015 · Time 3 min. czytania

Podczas sprzedaży nieruchomości właściciele czy pośrednicy często koncentrują się na kwestiach promocyjnych, nie doceniając wizerunkowych. Często szczegóły potrafią zepsuć dobrze rokującą transakcję. Warto więc zdiagnozować i mieć w pamięci największe felery nieruchomości. Co utrudnia szybką sprzedaż?

1. Nieutralność wnętrza

Co utrudnia szybką sprzedaż? Po pierwsze, aby sprzedać nieruchomość trzeba uczynić wnętrze jak najbardziej neutralnym, czystym i przestronnym. Ciężko jest wywrzeć niezbędne dobre pierwsze wrażenie, gdy ze ścian krzyczą pastelowe kolory, łazienka jest w kolorze turkusowym, korytarz cytrynowym, sypialnia pomarańczowym, a kuchnia to istna tęcza. Kolorystyczny umiar jest jak najbardziej wskazany.

2. Odgracanie mieszkania

Po drugie, należy zadbać o odgracenie mieszkania i odpowiednie doświetlenie. Porozrzucane graty oraz kiepskie światło, to felery sprawiające wrażenie ciasnego i niedostępnego wnętrza.

3. Zadbaj o zapach

Po trzecie, istnym dramatem jest brzydki zapach pozostawiony w mieszkaniach. Często są to zapachy, na które mieszkańcy mają wpływ, np. zapach po kocie. Warto pamiętać, że nieprzyjemna woń pozostaje w domu na długo więc przed sprzedażą warto wykupić zabieg ozonowania. Tak niewiele robi wielką różnicę.

4. Niedoróbki we wnętrzu

Czwartym felerem jest pleśń, grzyby na ścianie czy obdrapane tapety. Otoczenie, w którym żyło się kilkanaście lat, do którego właściciel zdążył się przyzwyczaić i zaakceptować niekoniecznie musi być tolerowane przez kupującego. Idąc dalej, ogromnie utrudniającym sprzedaż, a permanentne bagatelizowanym przez sprzedających są niedoróbki i niedociągnięcia wnętrz będące pozostałością po remontach. Niewykończone elementy łączeń na panelach, bezpańsko pozostawione kable, czy chyboczące się klamki skutecznie dekoncentrują kupującego. Ten, zamiast skupiać się na wyobrażaniu siebie w nowym miejscu martwi się, że wszytko jest prowizorką.

Felerów nieruchomości może być wiele, począwszy od własnych wizji architektonicznych po niespotykane aranżacje wnętrz oraz role przeznaczenia pomieszczeń – przy tym wszystkim jednak felerem wielu nieruchomości nadal jest cena, czyli ten czynnik który właściciel musi dopasować do wymagań rynku a nie swoich własnych potrzeb. Ważne jest, aby sprzedając nieruchomość postawić się w roli kupującego, spojrzeć obiektywnie na własną nieruchomość i trafnie ocenić jej miejsce i wartość na rynku nieruchomości.

Może to też Ci się spodoba

#szukamytalentów – Marta: “Jedyne przeszkody są w Twojej głowie”

Jak zastąpić strach motywacją i osiągać swoje cele? Jak może pomóc w tym praca we Freedom? Poznajcie Martę – nietuzinkowy talent, dla którego nie ma przeszkód!

Przegląd prasy

Anomalia na rynku nieruchomości. Mieszkania wracają na oferty. Dlaczego? Przegląd prasy 11.03.2024

Zarezerwowane mieszkania wracają na oferty. W związku z tym sprzedaż mieszkań w siedmiu największych miastach w Polsce w lutym wzrosła i wyniosła 4,6 tys. Tymczasem deweloperzy wprowadzili w tym miastach do sprzedaży zaledwie kilkadziesiąt mieszkań więcej niż sprzedali.

Ewelina Zdancewicz mar 11, 2024 · 3 min. czytania

Gdzie inwestować w nieruchomości pod wynajem?

Inwestowanie w nieruchomości jest obecnie najpopularniejszą lokatą kapitału. Według wyników badań przeprowadzonych przez Grupę Mzuri, 70% inwestorów lokuje swoje pieniądze w nieruchomościach, a 93% z nich za najatrakcyjniejszą formę uważa mieszkania na wynajem. Gdzie inwestować w nieruchomości pod wynajem?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.