Usługi home stagingu. Czy warto poszerzać swoją ofertę?

mar 22, 2017 · Time 2 min. czytania

Na czym polegają usługi home stagingu? Czy mają szansę stać się alternatywną drogą kariery dla projektantów i architektów? Profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sesji zdjęciowej i prezentacji klientom staje się standardem na rynku. Freedom Nieruchomości doszło w tym do perfekcji.

28 lutego w Olsztynie odbyło się spotkanie Studia Dobrych Rozwiązań. To ogólnopolska seria edukacyjna, poświęcona rozwojowi architektów i projektantów. Wśród doniesień o najnowszych trendach, najbardziej wyjątkowych materiałach wykończeniowych oraz inspiracjach dla projektantów, znalazło się miejsce na wystąpienie reprezentantki sieci Freedom Nieruchomości. O tym, jakie znaczenie mają usługi home stagingu w biurach nieruchomości mówiła Beata Jabłonowska. Absolwentka Akademii Artystycznej w Gdyni, autorka ponad 100 sesji zdjęciowych oraz aranżacji home stagingowych.

Większy zysk ze sprzedaży i wynajmu nieruchomości

Jabłonowska skupiła się na praktycznym aspekcie zabiegów używanych przy sprzedaży nieruchomości oraz możliwościom rozszerzenia oferty projektantów i architektów o tę właśnie usługę. Zainteresowanie wzbudziła przede wszystkim wśród inwestorów. W technikach home stagingowych zobaczyli bowiem ciekawą i zdecydowanie tańszą alternatywę dla zwiększania zysku z wynajmu nieruchomości.

Ścieżka kariery projektantów

Poszerzanie pakietu usług biur nieruchomości w Polsce o profesjonalny home staging staje się standardem. To otwiera również drzwi do nowych stanowisk pracy specjalistom od projektowania i aranżacji wnętrz. Każdą realizację home stagera wieńczy sesja fotograficzna, następnie obróbka zdjęć i umieszczenie ich w internecie, jako elementów uzupełniających opis nieruchomości na sprzedaż lub wynajem.

Chcesz dowiedzieć się więcej o home stagingu i możliwościach jego wykorzystania? Przeczytaj artykuł opisujący 10 najważniejszych zasad tej sztuki.

Może to też Ci się spodoba

Przegląd prasy

Deficyt mieszkań w Polsce. Na jakim jest poziomie? Przegląd prasy 27.12.2023

Deficyt mieszkań w Polsce nadal jest odczuwalny, a to przekłada się na ceny nieruchomości. Jednocześnie chociaż tym roku na rynek trafi mniej lokali niż w dwóch poprzednich latach, to i tak jeden z najlepszych wyników w historii.

Ewelina Zdancewicz gru 27, 2023 · 3 min. czytania

Prawie 15 000 mieszkań w Polsce wykupionych przez cudzoziemców w 2022 roku. Przegląd prasy 24.04.2023

W 2022 r. cudzoziemcy kupili w Polsce prawie 14,4 tys. mieszkań. To o 35 proc. więcej niż rok wcześniej. Jak wpływa na to rynek nieruchomości? I na czym polega zmiana na rynku najmu? Należy też pamiętać, że już od piątku będą obowiązywać zmienione przepisy o świadectwach charakterystyki energetycznej. Przeczytaj nasz nowy przegląd prasy i bądź […]

Pewny wybór 31. Czy siedlisko jest dla każdego?

Pewny wybór 31. Czy siedlisko jest dla każdego?

Czy każdy może kupić siedlisko? Kto może kupić działkę siedliskową? O tym posłuchasz w nowym odcinku podcastu Pewny Wybór!

Ewelina Zdancewicz paź 05, 2023 · 3 min. czytania

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.