Załamanie rynku nieruchomości - w co opłaca się inwestować? Przegląd prasy 26.09.2022

wrz 26, 2022 ·
  • Czy możemy już mówić o załamaniu na rynku nieruchomości?
  • Czego trzeba się spodziewać w najbliższym czasie?
  • W co warto zainwestować przy wysokiej inflacji?

Rynek nieruchomości. Widoczne oznaki załamania sprzedaży. Biznes Interia.pl, 22.09.2022

Rynek mieszkaniowy wszedł w wyraźną fazę załamania. Coraz mniejsze jest zainteresowanie ofertami, spada liczba transakcji, spadają ceny. Te sygnały są również widoczne w danych statystycznych.
Sprzedaż nieruchomości spada – zobacz raport

Najem instytucjonalny jest potrzebny ale będzie niszą. Rzeczpospolita, 22.09.2022

20 tys. to największy deklarowany cel, biorąc pod uwagę innych graczy budujących rynek PRS w Polsce. Dla porównania, sam TAG wynajmuje teraz w Niemczech 88 tys. lokali.
Biorąc pod uwagę to, ile ogółem mieszkań na polskim rynku się wynajmuje, to i tak kropla. Rynek najmu szacowany jest u nas na 1,2 mln mieszkań należących głównie do indywidualnych właścicieli. Zgodnie z deklaracjami około 15 inwestorów PRS, w ciągu czterech, pięciu lat zasób najmu instytucjonalnego będzie liczyć około 100 tys. lokali. To około 10 proc. całego rynku najmu, więc to jakoś istotnie ani nie zaburzy, ani też nie poprawi sytuacji.
Czy najem instytucjonalny zmieni obraz rynku nieruchomości? Przeczytaj

Rynek nieruchomości zamarł pod względem liczby transakcji, teraz czas na spadek cen – wynika z analizy PKO BP. Strefa Inwestorów, 23.09.2022

W II kw. 2022 r. na 6 największych rynkach deweloperzy sprzedali o ponad 50% mniej mieszkań niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, zmiana k/k wynosi -12%. Te wyniki wyraźnie wskazują na ochłodzenie na rynku nieruchomości w Polsce. Ponadto Centrum Analiz PKO Banku Polskiego w raporcie „Rynek Mieszkaniowy 3q22” przewiduje realny spadek cen mieszkań w kolejnych kwartałach.
Co czeka rynek nieruchomosci w najbliższym czasie – przeczytaj analizę banku PKO BP

Warunki może stawiać tylko klient z gotówką. Rzeczpospolita, 24.09.2022

Choć ryzyko inwestowania w nieruchomości nie rośnie, czas szybkiego zwrotu z inwestycji niewątpliwie się skończył. Szczególnie, jeśli przy jej zakupie trzeba wesprzeć się kredytem. Dzisiaj mieszkania muszą być traktowane jako inwestycja długoterminowa, nawet kilkudziesięcioletnia. Komu opłaca się inwestycja w nieruchomości – przeczytaj

Najlepsze kredyty hipoteczne ze zmiennym oprocentowaniem. Bankier.pl, 26.09.2022

Tylko w dwóch bankach stawka oprocentowania stałego przewyższa proponowane „na start” oprocentowanie zmienne dla takiego samego kredytu hipotecznego. Sytuacja w ciągu roku zmieniła się diametralnie, chociaż marże w tym czasie znacząco spadły.
Zobacz ranking kredytów hipotecznych ze zmienną stopą – wrzesień 2022

 

Może to też Ci się spodoba

#szukamytalentów – Marta: “Jedyne przeszkody są w Twojej głowie”

Jak zastąpić strach motywacją i osiągać swoje cele? Jak może pomóc w tym praca we Freedom? Poznajcie Martę – nietuzinkowy talent, dla którego nie ma przeszkód!

Freedom szuka talentów. Widok szczęśliwych klientów to przepiękna sprawa

Czy praca w sprzedaży jest trudna, kiedy jest się na początku zawodowej drogi? Co przynosi w niej najwięcej radości? Poznajcie Dominika, który w szybkim fleszu podzielił się ze mną swoim zdaniem o karierze w nieruchomościach! To część naszego cyklu pt. Freedom szuka talentów. 

Przegląd prasy 10.06.2024

Przed nami stabilizacja cen mieszkań? Przegląd prasy 10.06.2024

Jak wynika z odczytu Indeksu Nastrojów Deweloperów, badania prowadzonego przez portal Tabelaofert, deweloperzy przewidują stabilizację cen mieszkań i słabszą sprzedaż. Majowe odczyty indeksu wskazują na znaczne pogorszenie nastrojów na rynku deweloperskim. Ważną kwestią dotyczącą rynku nieruchomości jest także brak decyzji w zakresie programu Kredyt na Start.

Ewelina Zdancewicz cze 10, 2024 · 3 min. czytania

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.