Prezentacja nieruchomości na sprzedaż - jak się do niej przygotować?

sie 22, 2016 · Time 4 min. czytania

Wszyscy znamy powiedzenie “Pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz”. Dlatego jeśli chcesz, aby prezentacja nieruchomości na sprzedaż przebiegła idealnie i wywarła świetne wrażenie na kupujących, ten artykuł jest dla Ciebie!

Przygotowując się do sprzedaży mieszkania, warto zadbać o profesjonalny home staging. Wystarczą trzy kroki. Wyróżnienie wizualne na tle pozostałych ofert. Zaaranżowanie wnętrz zgodnie z ich przeznaczeniem. Odwrócenie uwagi od nieistotnych szczegółów, a skupienie jej na plusach oferty. Proste prawda? W praktyce bywa różnie. Dlatego przygotowaliśmy przewodnik. Prezentacja nieruchomości na sprzedaż dzięki nim może okazać się prosta jak bułka z masłem!

Profesjonalna prezentacja nieruchomości – jak to zrobić ?

1.  Pamiętaj, to Ty prowadzisz prezentację i Ty odpowiadasz za jej przebieg.

Aby móc to zrobić dobrze, musisz ustalić szczegóły z właścicielem mieszkania. Wyjaśnij mu, dlaczego lepiej będzie, aby na czas prezentacji nieruchomości poszedł na spacer rodziną.

Dlaczego? W 99% przypadków właściciel jest związany emocjonalnie z nieruchomością i dlatego nie ma szans na obiektywne podejście do sprzedaży i chłodne przyjęcie uwag kupującego. Szkoda naszego czasu i nerwów.

2. Pamiętaj o odpersonalizowaniu wnętrza.

Zadbaj, aby elementy określające właściciela zostały pochowane na czas prezentacji nieruchomości. Oczywiście za zgodą i ustaleniem tego z właścicielem mieszkania.

Po co? Nowy nabywca ma się zastanawiać nad potencjałem nieruchomości pod względem swoich potrzeb. Nie na określeniu osobowości obecnego właściciela. Sprzedaż mieszkania na rynku wtórnym nie jest prosta. Ułatwmy ją, więc, nie absorbując jego uwagi chociażby prywatnymi zdjęciami z wakacji obecnych właścicieli.

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży ?

3. Porządek to absolutna podstawa.

Mieszkanie powinno lśnić. Nie ma tu miejsca na kurz, smugi, błoto czy brudne okna i odciski palców na sprzętach kuchennych. Mieszkanie musi wyglądać wzorowo. To zadanie należy do właściciela mieszkania.

Jeśli zabraknie tak podstawowej sprawy, jaką jest porządek, to potencjalny klient może pomyśleć, że mieszkanie też może być zaniedbane. To automatycznie zniechęci go do kupna. Da argument do negocjacji i zejścia z ceny. Ponadto uwaga potencjalnego kupującego skupia się po raz kolejny na obecnym właścicielu (że nie potrafi utrzymać porządku), a nie na prezentowanej nieruchomości.

4. Kup świeże kwiaty, zadbaj o miłą atmosferę.

Przewietrz mieszkanie a nawet klatkę schodową, być może sąsiad smażył właśnie rybę i cały aromat ulotnił się na klatkę.

Dlaczego to takie ważne? Zapachy odbierane są niezależnie od naszej woli, mają więc dużą siłę oddziaływania. Odpowiednio dobrane mogą wywoływać konkretne emocje oraz wpływać na decyzje zakupowe. Zapach świeżych kwiatów czy pomarańczy lub chociażby świeżego powietrza każdemu dobrze się kojarzy, a na pewno lepiej niż zapach smażonej ryby.

5. Wyłącz telewizor w zamian zadbaj o odpowiednią oprawę muzyczną.

Klient na pewno poczuje się swobodniej, a naszym zadaniem jest stworzenie możliwości poczucia się jak u siebie w domu. Puszczając mu relaksującą muzykę stwarzamy mu warunki do urealnienia jego zakupowych marzeń.

6. Wyprowadź zwierzęta na spacer.

A dokładniej ustal to z właścicielami mieszkania, że zwierzęta choć kochane niestety gubią sierść, mają swój charakterystyczny zapach, który wielu osobom może przeszkadzać. Poza tym nie każdy jest zwolennikiem trzymania w domu zwierząt, bez względu na to czy jest 2-kilogramowy york czy 70-kilowy bernardyn.

Pamiętajcie! Dobre wrażenie można zrobić tylko raz! Dlatego warto wziąć pod uwagę powyższe czynniki wpływające na zakup nieruchomości. To od Was zależy czy klient po obejrzeniu Waszej nieruchomości nie prześpi nocy, bo będzie podejmował jedną z ważniejszych decyzji w swoim życiu, jakim jest kupno wymarzonego mieszkania.

Może to też Ci się spodoba

Pewny wybór 02: Czym tak naprawdę zajmuje się agent nieruchomości i dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Agent nieruchomości to wciąż niedoceniany zawód. Błędnie traktujemy go jak nachalnego sprzedawcę, który próbuje nam coś wcisnąć.

Jak rząd chce walczyć z tzw. patodeweloperką? Przegląd prasy 04.01.2023

Czy wysokie stopy procentowe nadal będą wstrzymywać ruchy klientów konsumpcyjnych na rynku nieruchomości i jak wyglądał na nim ubiegły rok? W jaki sposób rząd chce walczyć z “patodeweloperką”? Odpowiedzi na te pytania poniżej! Zapraszamy do lektury najnowszych artykułów prasowych dotyczących sytuacji na rynku nieruchomości! Buda o programie “Pierwsze Mieszkanie”: System będzie szczelny. Forsal.pl, 04.01.2023 Zapowiedziany […]

Przegląd prasy

NBP: ceny mieszkań wciąż rosną. Przegląd prasy 20.11.2023

Średnia cena transakcyjna mkw., w 7 największych miastach wynosi już niespełna 12 tys. zł, a w Warszawie niecałe 14 tys. zł. Chociaż są to wysokie ceny, to widać jednocześnie, że dynamiki wzrostów zarówno kwartał do kwartału, jak i rok do roku okazują się być jednocyfrowe.

Ewelina Zdancewicz lis 20, 2023 · 4 min. czytania

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.