Jak rozwinąć się na rynku? Franczyza nieruchomości - pytania i odpowiedzi.

wrz 11, 2017 · Time 8 min. czytania

Zapisz się na nasz newsletter

    Proszę o zaznaczenie zgody.

    Jeśli myślisz o biznesie w nieruchomościach, masz dwie możliwości: albo rozpocząć samodzielne działanie i prowadzić własne biuro, albo wybrać franczyzę nieruchomości. W tym artykule dowiesz się, co możesz zyskać, decydując się na ten drugi model. Zobacz, dla kogo jest franczyza i poznaj najważniejsze pytania oraz odpowiedzi na nie.

    Dlaczego franczyza? Wybór rozwiązań franczyzowych cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób, które chcą prowadzić własny biznes. Na pewno niekwestionowanym atutem, przekonującym do takiej formy prowadzenia swojej działalności, jest możliwość korzystania z rozwiązań, które są sprawdzone, oraz doświadczeń spisanych w podręczniku operacyjnym. Pozwala to na łatwiejsze wejście i funkcjonowanie na lokalnym rynku oraz w nowej branży, a w konsekwencji wyróżnienie się na tle konkurencji.

    Kliknij i przeczytaj też o plusach i minusach franczyzy nieruchomości

    Firmą, pod marką której będziesz prowadzić swoje biuro nieruchomości, powinna dać Ci możliwość budowania przewagi na lokalnym rynku nieruchomości. Usługa pośrednictwa, którą będziesz świadczył, ma być wyróżniająca się na tle branżowej konkurencji. Praca, którą będziesz oferował potencjalnym kandydatom, ma dać im możliwość uzyskiwania satysfakcjonujących zarobków.

    Nieważne, w jakim miejscu jesteś. Możesz osiągnąć sukces.

    1 – Zaczynasz swoją przygodę na rynku nieruchomości 

    Na fot. Joanna Kubiak – właścicielka biznesu w Lublinie. Wcześniej pracowała w branży farmaceutycznej.

    Zdecydowałeś o uruchomieniu własnego biznesu w branży nieruchomości. Nie masz doświadczenia w sprzedaży nieruchomości, ale nabyte dotychczas kompetencje i umiejętności dają dobrą podstawę do tego, żeby poważnie rozważyć przedsięwzięcie, jakim jest biuro nieruchomości. Sprawdziłeś konkurencję na lokalnym rynku i jesteś przekonany, że jest miejsce na usługę, dzięki której rozwiązywać będziesz problemy z niesprzedawalnymi nieruchomościami.

    To branża, w której będziesz mógł wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie w sprzedaży, w zarządzaniu zespołem czy prowadzeniu projektów. To Twoja proaktywność i otwartość pozwolą Ci odnieść sukces w branży.

    2 – Masz doświadczenie w branży 

    Na fot. Joanna Jażdżewska – właścicielka biura w Gdyni. Wcześniej w agencji RE/MAX

    Sprzedaż nieruchomości to Twoja pasja. Zastanawiasz się czasem, jaki zawód byś wybrał, gdybyś nie był pośrednikiem… i zawsze dochodzisz do tego samego wniosku – ta praca to Twoje hobby i nie zamieniłbyś jej na inną.

    Doświadczenie w branży, systematyczne transakcje, powracający klienci, rekomendacje, operatywność, samodzielność to mocny zestaw, dzięki któremu coraz częściej myślisz, że czas już wejść poziom wyżej i sprawdzić się w roli szefa.

    3 – Prowadzisz biuro pod własną marką

    Na fot. Jarosław Kraiński – właściciel biznesu w Elblągu, Malborku i na Mierzei. Wcześniej przez 20 lat prowadził własne biuro nieruchomości BPN.

    Kilka lat temu uruchomiłeś biuro nieruchomości, które świetnie prosperowało na lokalnym rynku. Dorobiłeś się już grona stałych klientów, zbudowałeś zespół. Widzisz jednak, że w branży następuje coraz więcej zmian, jakość świadczonych usług wciąż rośnie, marketing pędzi do przodu, konkurencja coraz odważniej podejmuje wyzwanie pracy na wyłącznościach. Wiesz, że to dopiero początek i rynek pośrednictwa nieruchomości będzie się rozwijał, ale Ty już zdecydowałeś, że będziesz się zmieniał razem z nim. Potrzebujesz jedynie partnera, który na tej drodze jest już znacznie dalej i gotów jest dzielić się z Tobą całym swoim doświadczeniem.

    Interesuje Cię franczyza nieruchomości - kliknij i pobierz darmowego ebooka!

    Interesuje Cię franczyza nieruchomości? – Kliknij i pobierz darmowego ebooka!

    Franczyza nieruchomości – pytania i odpowiedzi. 

    Podejmując decyzję o rozpoczęciu biznesu franczyzowego, z pewnością w Twojej głowie mogą rodzić się różne pytania i wątpliwości. Wiemy o tym, ponieważ każdy z naszych parterów przechodził podobną drogę, a to, co nam wspólnie ułatwiło podjęcie decyzji, to rozwikłanie wszelkich niejasności. Dlatego poznaj najistotniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące współpracy z Freedom Nieruchomości. Jeśli pojawią się dodatkowe, pamiętaj, że zawsze możesz skontaktować się bezpośrednio z dyrektor ds. franczyzy Agnieszką Dąbrowską – 732 939 738.

    1) Czy muszę mieć doświadczenie w branży nieruchomości, aby być franczyzobiorcą Freedom Nieruchomości?

    Doświadczenie w branży nie jest wymagane. Szukamy osób posiadających przede wszystkim dużą motywację i zaangażowanie w budowanie biznesu oraz świadomość, że sam zakup franczyzy nie wystarczy do tego, żeby odnieść sukces. Kluczową kwestią jest aktywność franczyzobiorcy w zakresie wdrażania know-how, otwartość do zmian i słuchania lokalnego rynku nieruchomości.

    Nie bez znaczenia są również kompetencje zawodowe nabyte do tej pory przez kandydata. W prowadzeniu biura nieruchomości bardzo pomaga praktyka w rekrutacji i zarządzaniu zespołu, umiejętności sprzedażowe i negocjacyjne, czyli kompetencje menedżerski.

    2) Jaki kapitał muszę posiadać, aby uruchomić placówkę?

    Wielkość kapitału jest uzależniona od kilku czynników, m.in. od miasta, w którym biuro będzie uruchomione, wielkości zespołu, od tego czy franczyzobiorca posiada lokal, czy będzie potrzebował jakiś wynająć. Minimalna kwota, jaką powinien posiadać kandydat na franczyzobiorcę, to przedział od 50 do 60 tys. zł. Za każdym razem przygotowujemy kosztorys przedsięwzięcia dla każdego kandydata zainteresowanego przystąpieniem do Freedom. Planując przychody dla danego oddziału, bierzemy pod uwagę potencjał rynku, ceny nieruchomości w regionie, konkurencje, ilość transakcji przeprowadzanych na rynku.

    Kapitał to nie tylko środki finansowe, ale również posiadane zasoby. W przypadku biura nieruchomości, takim kapitałem będzie zarówno lokal, jak też kompetencje i wiedza. Sprawniej w tym biznesie poruszają się osoby posiadające umiejętności sprzedażowe, doświadczenie w zarządzaniu zespołem handlowym, jak również przedsiębiorczy pośrednicy, którzy do tej pory pracowali w biurach nieruchomości.

    3) Po jakim czasie można spodziewać się osiągnięcia progu rentowności, a po jakim zwrotu z inwestycji?

    Zwrotu z inwestycji należy się spodziewać po mniej więcej 1-1,5 roku działalności. Oczywiście przy zachowaniu parametrów, które planujemy przy budżecie, czyli odpowiedniej dla danej miejscowości liczbie specjalistów ds. sprzedaży nieruchomości pracujących w biurze, ilości ofert nieruchomości, która należy posiadać w bazie ofert.

    4) Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalizacji (miasta), w którym ma być prowadzone franczyzowe biuro?

    Biura nieruchomości przede wszystkim muszą powstawać w miastach, które mają potencjał do świadczenia usług pośrednictwa, wskaźnikami w tym zakresie mogą być: liczba ludności lub lokalizacja miasta przy dużej aglomeracji.

    5) Z jakimi wyzwaniami i korzyściami powinien się liczyć kandydat na franczyzobiorcę?

    Jest to ciekawa branża, w której sprawdzają się osoby lubiące pracować z ludźmi i potrafiące budować dobre relacje. Praca wymagająca zdolności sprzedażowych i negocjacyjnych oraz dużego zaangażowania, odpowiedzialności i systematyczności.

    Do wyzwań należą rekrutacja, motywacja i zarządzaniem zespołem. Korzyści z kolei to brak monotonii, historie stojące za każdą transakcją, obcowanie z ludźmi oraz efekty finansowe zależne od zaangażowania.

    Może to też Ci się spodoba

    Kariera w Nieruchomościach 15: Towarzyszę klientom w życiowych zmianach

    Czy praca agenta nieruchomości to tylko prowadzenie prezentacji i sprzedaż za wszelką cenę? A może to coś więcej – rola doradcy, który wspiera klientów w jednej z najważniejszych decyzji ich życia? Odpowiedź znajdziecie w naszej rozmowie z Rafałem Lipskim, brokerem nieruchomości z biura Freedom Warszawa Śródmieście, który jest gościem kolejnego odcinka videocastu "Kariera w Nieruchomościach".

    wojciech-szymanski-freedom
    lis 12, 2024 · 55 min. czytania Wojciech Szymański

    Kupić czy wynajmować mieszkanie – co się opłaca w 2024 roku? Przegląd prasy 26.02.20204

    Czy w obecnych warunkach rynkowych lepiej jest kupić czy wynajmować mieszkanie? Obecnie średnie raty kredytu są wyższe niż cena czynszu. Jest jednak pewna grupa, dla której wzięcie kredytu hipotecznego jest wciąż bardziej opłacalne niż wynajem.

    lut 26, 2024 · 3 min. czytania Ewelina Zdancewicz

    Pandemia, wojna, inflacja – czy rynek nieruchomości to odczuje? Przegląd prasy 30.05.2022

    Rynek mieszkaniowy hamuje. Spada liczba rozpoczynanych budów. Jak inflacja wpływa na wartość nieruchomości? Polskie hipoteki najdroższe w Europie. Spada liczba pozwoleń na budowę i rozpoczynanych konstrukcji. Business Insider, 23.05.2022 Polski rynek mieszkaniowy wyraźnie hamuje. Liczba rozpoczętych budów jest zdecydowanie mniejsza niż rok temu, a nowych pozwoleń na budowę nie przybywa aż tak dużo jak kiedyś. […]

    Zapisz się na nasz newsletter

      Proszę o zaznaczenie zgody.