Freedom - droga do lidera rynku nieruchomości

maj 25, 2023 · Time 6 min. czytania

19 maja w Warszawie odbyło się uroczyste wydarzenie sieci Freedom z okazji rozpoczęcia strategicznej współpracy z Otthon Centrum i przedstawienia strategii rozwoju. W konferencji wzięli udział franczyzobiorcy, partnerzy Freedom oraz przedstawiciele Otthon Centrum.

We Freedom zawsze mierzymy wysoko – od momentu powstania firmy w 2010 roku wiele zdążyło się zmienić. Od pojedynczego biura w Olsztynie dotarliśmy do momentu, w którym posiadamy oddziały w ponad 60 miastach w Polsce. Od 2013 roku uruchomiliśmy ofertę franczyzową i w ciągu zaledwie czterech lat staliśmy się jednym z największych sieciowych biur nieruchomości. Czy to oznacza, że nasze ambicje zostały zaspokojone? Zdecydowanie nie! Właśnie dlatego 3 kwietnia 2023 roku staliśmy się firmą międzynarodową – Freedom Holding Group, wchodząc w strategiczne partnerstwo z liderem węgierskiego rynku nieruchomości i pośrednictwa kredytowego – spółką Otthon Centrum. 19 maja świętowaliśmy ten fakt razem z naszym nowym partnerem na 46 piętrze Skyfall w Warszawie, co symbolicznie wskazuje na to, że zawsze chcemy mierzyć jak najwyżej.

 

Freedom - droga do lidera rynku nieruchomości

Czytaj także: Konferencja Partnerów Freedom Nieruchomości 2023 – omówienie kierunku rozwoju firmy!

Oprócz networkingu postawiliśmy na mocną część merytoryczną naszego spotkania. Wydarzenie zostało podzielone na dwie części. Zaczęło się prezentacją Otthon Centrum, z której dowiedzieliśmy się, jak wyglądała druga do sukcesu naszego partnera. Następnie przyszła pora na wywiad, który przeprowadzili Agnieszka Rosolińska oraz Łukasz Kruszewski z przedstawicielami Otthon Centrum (Tibor Nagygyörgy, György Kosztolánczy, Kata Kühne). — Dzięki prezentacji już wiele wiemy o naszych partnerach, ale chcemy dowiedzieć się o nich jeszcze więcej – o ich historii, sposobie myślenia i ich myślach na temat współpracy z Freedom — wyjaśnił Łukasz Kruszewski.

Podczas wywiadu pokazaliśmy naszą drogę do współpracy z liderem węgierskiego rynku. To pierwsza inwestycja zagraniczna grupy – dlaczego zatem OC zdecydowało się na współpracę z Freedom?

— Węgry to stosunkowo mały kraj, jego powierzchnia stanowi jedną czwartą powierzchni Polski. My już zaczęliśmy przekraczać granicę, osiągnęliśmy udziały rynkowe, które są trudne do zwiększenia, ale jednocześnie zgromadziliśmy wiele doświadczenia w naszych filiach i chcieliśmy to wykorzystać — stwierdził Tibor Nagygyörgy, CEO i założyciel Biggeorge Holding. — Polska ma ogromny potencjał wzrostu ze względu na swój rozmiar i strategiczne położenie, a także wiele podobieństw kulturowych, dlatego stała się głównym celem naszej grupy. Skontaktowaliście się z nami w bardzo dobrym momencie, dokładnie gdy zaczęliśmy przyglądać się temu rynkowi — dodał.

Konferencja Freedom i Otthon Centrum

Oczywiście droga od pierwszego kontaktu do podpisania była długa – każdy potrzebował pewności, że podejmuje odpowiednią decyzję. Wiele miesięcy rozmów oraz działań finalnie skończyło się podpisaniem umowy o strategicznym partnerstwie. — Mamy wspólne wartości, cele, podejście — wyliczył György Kosztolánczy, CEO of Otthon Centrum Holding.

Nie zabrakło także pytania o to, jak dokładnie będzie wyglądać współpraca Freedom i Otthon Centrum. — Zgodnie z naszym węgierskim modelem zarządzania, chcemy polegać na kompetentnym managmencie, czyli na WAS. Widzimy naszą rolę w transferze know-how i systemów oraz wspólnym kształtowaniu strategii — wyjaśnił Tibor Nagygyörgy. Agnieszka Rosolińska dopytała naszych partnerów, jak dwie sieci mogą się wzajemnie wspierać:

Wiedzą, transferem know-how. Uczymy się od siebie nawzajem, pomagamy sobie. Polski rynek będzie się dynamicznie rozwijał, a w pewnym momencie zmieni się kierunek transferu. Stawiamy na wzmocnienie wzajemnej reputacji, zapewnienie kapitału. Do tego więcej testów, więcej informacji — odpowiedział György Kosztolánczy. Dzięki tym informacjom partnerzy sieci Freedom mogli jeszcze lepiej odnaleźć się w nowej wizji naszej sieci. Podczas spotkania poprosiliśmy przedstawicieli Otthon Centrum o opisanie kolejnych kroków wspólnego rozwoju – według odpowiedzi György’ego są to: poznanie rynku i partnerów, rozpoczęcie rozwoju w zakresie IT, tworzenie wspólnej strategii. Dodatkowo przygotowanie innych możliwości biznesowych (kredyt, nowoczesne technologie) oraz wzmocnienie marki poprzez kampanie marketingowe.

— Nasza strategia obejmuje osiągnięcie pozycji lidera rynku zarówno w zakresie udziału w transakcjach kupna-sprzedaży nieruchomości, jak i wielkości siedzib w ciągu najbliższych 7 lat. Drogą ku temu będzie synergia komplementarnej oferty dla klienta i nowoczesnych technologii, aby realizować ideę one – click – service – dla doświadczeń kupna-sprzedaży nieruchomości – powiedział Łukasz Kruszewski.

Freedom - droga do lidera rynku nieruchomości

Po tej rozmowie nastąpiła zmiana ról i tym razem to nasi partnerzy zadawali nam pytania dotyczące wspólnych celów, rozwoju rynku i skuteczności udanego modelu biznesowego. Wszystko po to, aby słuchacze obecni podczas spotkania mogli dogłębnie zrozumieć wzajemny wybór Otthon Centrum i Freedom Holding oraz idące za tym korzyści i ogromny rozwój. Po podsumowaniu części oficjalnej przyszedł czas na bankiet, networking i wspólną zabawę. Tego typu spotkania to nie tylko okazja do wymiany doświadczeń.

 

To wydarzenia, które pokazują coraz większą siłę naszej sieci. Freedom zawsze mierzy wysoko – a dzięki nowemu, strategicznemu partnerstwu nasze możliwości są jeszcze większe.

Może to też Ci się spodoba

”Bezpieczny kredyt 2 proc.” podnosi ceny mieszkań? Przegląd prasy 31.07.2023

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda wskazuje na bardzo szybko rozpędzający się program “Bezpieczny kredyt 2 proc.”. To jeden z głównych czynników ożywienia rynku nieruchomości - a co za tym idzie, podwyżki cen domów i mieszkań.

Ewelina Zdancewicz lip 31, 2023 · 3 min. czytania
Ile kosztuje wykończenie mieszkania? | Freedom Nieruchomości

Ile kosztuje wykończenie mieszkania?

Wykończenie mieszkania to temat, który dotyczy każdego nowego nabywcy nieruchomości. Niezależnie od tego, czy jest to lokal w stanie deweloperskim, czy jest to teoretycznie gotowe do wprowadzenia mieszkanie z rynku wtórnego, najczęściej i tak potrzebujemy dostosować je do swoich wymagań. Ile trzeba za to zapłacić? Ile kosztuje wykończenie mieszkania w 2024 roku?

Ewelina Zdancewicz sty 11, 2024 · 6 min. czytania

Szybka i pewna sprzedaż nieruchomości? Tylko z pośrednikiem

Miarą skuteczności pośrednika jest sprzedaż i zdolność układania strategii. Na czas transakcji powinien się on wręcz stać „przyjacielem od nieruchomości”. Dlaczego opłaca się zlecić sprzedaż nieruchomości pośrednikowi?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.