Dążymy do perfekcji! Rebranding Freedom Nieruchomości

sty 16, 2019 · Time 8 min. czytania

Profesjonalizacja znaku i odświeżenie wizerunku marki – Freedom Nieruchomości wyznacza nowe standardy na rynku pośredników w Polsce, dopełniając jakość dedykowanych klientom usług nowym, holistycznym systemem identyfikacji wizualnej. Rozpoznawalny, silny i wydajny – rebranding Freedom ruszył w grudniu 2018 roku.

Rebranding jest jak… powrót do domu po długiej wędrówce. Symbolizuje dojrzewanie i zagłębianie się w siebie. Tam są korzenie. Znasz tę historię. Pewnie domyślasz się, jak się kończy. Bohater po ciężkiej walce rusza w długą podróż w poszukiwaniu nowego domu. Schronienia dla najbliższych. Zostawia za sobą przeszłość, ale głębokie blizny i ważne doświadczenia zostają w jego sercu.

Możesz porównać go do Eneasza, który wychodzi na wzgórze, patrzy przed siebie i w myślach buduje już statek. Bezpiecznie wypływa na nieznane wody, by znaleźć azyl. Albo inaczej…

Wyobraź sobie, że bohaterem jest młoda, energiczna marka na rynku nieruchomości. Bardzo konkretna i dosłowna, może się wydawać dosyć szorstka w obyciu. Jest pewna siebie i odważna, przy tym trochę zadziorna.

W realizacji zadań wykazuje inicjatywę, w prowadzeniu projektów – to ona przewodzi i bierze za nie odpowiedzialność. Dzięki temu nabyła parę blizn i zyskała ważne doświadczenia. Teraz ta marka rusza w daleką podróż. Podróż zwaną rebrandingiem. Dokąd zmierza?

W podróży najważniejsza jest droga

Nowa identyfikacja jest jak podróż do domu - Freedom Nieruchomości

Elementy nowej identyfikacji wizualnej marki Freedom Nieruchomości

W podróż zwaną rebrandingiem marka zabiera ze sobą: solidną kotwicę fundamentalnych wartości, dawkę wiatru w żagle w postaci rekomendacji zadowolonych klientów oraz kompas filozofii, zgodnie z którą do tej pory osiągała same sukcesy.

Celem wędrówki marki Freedom Nieruchomości jest powrót do korzeni. Paradoks prawda? Jak mawiał Osho, współczesny hinduski mistrz duchowy, słowa nie są w stanie przekazać pełnego przesłania. Idee zmian, jakie w nas zaszły oraz trud naszej podróży zawarliśmy więc w nowej identyfikacji wizualnej.

Wiele firm poległo, niektórym szczęśliwie udało się wyjść z dołka, ale tylko nieliczne dzięki rebrandingowi mogły na dobre zagościć w sercach klientów. Jaki jest sekret udanej zmiany wizerunku? Czasem wystarczy świetny pomysł na kampanię reklamową, zaangażowanie gwiazdy sportu lub rozrywki lub współpraca ze znaną agencją kreatywną.

Nowy kierunek, cztery filary

Freedom Nieruchomości, wyznaczając nowy kierunek, trzyma się jednak swoich fundamentalnych wartości. – Dążymy do perfekcji, zgodnie z filozofią Freedom, która towarzyszy nam od początku istnienia firmy – mówi Łukasz Kruszewski, dyrektor marketingu ogólnopolskiej sieci biur nieruchomości.

– Zbudowaliśmy ją na czterech filarach: pracy w oparciu o wysokie standardy umów na wyłączność, autorskim systemie szkoleń agentów i menadżerów, jakości oferowanych usług oraz dedykowanych działań marketingowych – dodaje Kruszewski.

Choć marka stale się rozwija, fundamenty te nigdy nie uległy zmianie i stanowią kanwę podejmowanych decyzji oraz podstawę sukcesu. Dzięki temu od 2013 roku Freedom Nieruchomości utrzymuje się w czołówce najlepszych biur nieruchomości w Polsce.

Jak szybko i zyskownie sprzedaż nieruchomość? Wybierz Freedom Nieruchomości

Skuteczna i szybka sprzedaż nieruchomości tylko z Freedom!

Idea rozwoju marki

Celem marki Freedom Nieruchomości jest również dostarczanie partnerom narzędzi do skutecznego prowadzenia biznesu, rozwijanie sieci biur oraz podnoszenie jakości obsługi klientów. Realizacja tych założeń wymagała odświeżenia wizerunku.

Rebranding ogólnopolskiej sieci Freedom Nieruchomości zakłada profesjonalizację znaku graficznego, uproszczenie form komunikacji marketingowej oraz wzmocnienie pozycji lidera na rynku. – Działamy z myślą o rozszerzeniu oferty o nowe segmenty, m.in. obsługę nieruchomości premium – wyjaśnia Łukasz Kruszewski. – Elementy składające się na nowy wizerunek zaprojektowano więc tak, aby wraz z logotypem tworzyły spójny kod, wyróżniający sieć na rynku i zapadający w pamięć odbiorców.

Co przyniósł rebranding Freedom?

  • profesjonalizacja znaku Freedom Nieruchomości
  • uproszczenie formy komunikacji marketingowej
  • umocnienie pozycji lidera na rynku poprzez wykorzystanie nazwy Freedom jako wiodącego elementu komunikacji
  • rozszerzenie działań marki o nowe segmenty, m.in. obsługę nieruchomości premium

Profesjonalizacja znaku Freedom Nieruchomości

Now logotype mark Freedom Nieruchomości - przykłady użycia

Przykłady użycia nowego logotypu marki Freedom Nieruchomości

Nowe logo marki Freedom Nieruchomości tworzy autorsko wykreślony krój pisma o łagodnych kształtach i charakterystycznych literach. Postanowiliśmy zrezygnować z sygnetu na rzecz wzmocnienia nazwy i filozofii związanej ze słowem “freedom”.

Podstawową paletę kolorystyczną logotypu Freedom Nieruchomości niezmiennie tworzą róż i grafit. W nowej identyfikacji wizualnej większą rolę odgrywa jednak biel, dzięki czemu znak wyróżnia się lekkością i zyskuje na prestiżu.

To nas wyróżnia – typografia i kształty

Krojem pisma, spójnym z nową identyfikacją wizualną marki Freedom Nieruchomości, stosowanym w materiałach promocyjnych jest Poppins.

Kształty, które tworzą identyfikację wizualną marki, wywodzą się przede wszystkim z łagodnych linii logotypu. Chcąc odwołać się do historii znaku, twórcy posłużyli się również planem kwadratu, który niegdyś stanowił część sygnetu.

Kwadrat symbolizuje wszechświat, cztery strony świata, cztery żywioły: przestrzeń, porządek, solidność, nieruchomość. Idealnie wpisuje się w cztery kluczowe obszary kompetencji marki, tj. pracę na umowach na wyłączność, system wdrożeń i szkoleń, koncentrację na jakości oferowanych usług oraz dedykowany marketing.

Wybierz się w podróż z Freedom Nieruchomości

Przykład zastosowania logotypu marki Freedom Nieruchomości

Przykład zastosowania nowego logotypu marki Freedom Nieruchomości

Freedom Nieruchomości jest ogólnopolską siecią biur pośrednictwa, specjalizującą się w obsłudze nieruchomości na rynku wtórnym i pierwotnym w modelu współpracy na wyłączność.

W ofercie Freedom Nieruchomości znajdują się mieszkania, domy, grunty oraz lokale komercyjne na sprzedaż i do wynajęcia. Sieć obsługuje także projekty inwestycyjne, gwarantując kompleksowe wsparcie w zakresie sprzedaży i marketingu, m.in. deweloperom.

Własny biznes w nieruchomościach z Freedom!

Firma udostępnia licencję na prowadzenie biura pod marką Freedom Nieruchomości w modelu franczyzowym, tworząc środowisko i narzędzia, pozwalające odnieść sukces w branży. Oferuje sprawdzony model prowadzenia agencji nieruchomości.

Freedom Nieruchomości gwarantuje klientowi pewność wyboru skutecznego pośrednika. Wysoki standard usług, zarówno w zakresie obsługi klienta, wizerunku ofert nieruchomości, jak i prowadzenia biznesu, wyróżnia markę na rynku.

Zawsze przyciągająca uwagę i trafiająca w punkt oferta sprzedaży nieruchomości, rozbudowane opisy, profesjonalne sesje zdjęciowe poprzedzone home stagingiem, intensywne promowanie ofert na rynku – tworzą standard dedykowanych działań  marketingowych.

Wybierz się z nami w podróż! Odwiedź stronę poświęconą rebrandingowi.

Może to też Ci się spodoba

Warszawski rynek nieruchomości: jak zachował się w obliczu pandemii?

Sytuacja w pośrednictwie, z jaką zmagaliśmy się w 2020 roku, była wypadkową zachowań społecznych związanych z reakcją na nowe realia życia na świecie. Pojawiły się nowe ograniczenia, zmieniły zasady, zwyczaje.

Młoda para podczas remontu mieszkania

Mieszkanie na Start. Nowy pomysł na kredyt zero procent

Rząd zapowiedział nowe zasady dotyczące programu Mieszkanie na Start. Najważniejsze z nich to czas trwania pomocy (cztery lata) oraz obostrzenia, to jest do kogo kierowana będzie pomoc. Tym razem rząd dąży do tego, aby a tzw. darmowych kredytów mogły skorzystać osoby na granicy zdolności kredytowej.

Ewelina Zdancewicz mar 04, 2024 · 2 min. czytania

Rozwój pośrednika nieruchomości – na co możesz liczyć?

Planujesz zmianę pracy i myślisz o sprzedaży? Zależy ci na zrobieniu kroku do przodu i zastanawiasz się, jak wygląda rozwój pośrednika nieruchomości? W tym artykule przedstawię Ci, jak wygląda to we Freedom.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.