Wyłączność - gdy pośrednik nie wywiązuje się z umowy

kwi 18, 2018 · Time 1 min. czytania

Co się stanie, gdy podpiszę umowę na wyłączność, a pośrednik nie zrobi nic w mojej sprawie? Co gwarantuje mi umowa na wyłączność?

Umowa na wyłączność jest dokumentem, w którym obie strony zobowiązują się do spełnienia jej zapisów. Jeden z paragrafów takiej umowy określa ściśle, czego możemy wymagać od agenta nieruchomości i na tej podstawie rozliczyć jego działania. Celem tych działań jest przede wszystkim znalezienie nabywcy nieruchomości lub doprowadzenie do szybkiego znalezienia odpowiedniej nieruchomości dla kupującego.

Sprawdź sam, na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy z biurem pośrednictwa w obrocie nieruchomościami!

Może to też Ci się spodoba

Przegląd prasy 29.01.2024

Deweloperski Fundusz Gwarancyjny i jego skutki dla klientów. Przegląd prasy 29.01.2024

Deweloperski Fundusz Gwarancyjny działa na mocy ustawy deweloperskiej. Jego zadaniem jest ochrona interesów kupujących mieszkania. Jeśli deweloper zbankrutuje, jego klienci odzyskają wszystkie pieniądze wpłacane na poczet kosztów budowy mieszkań. Jednak niewiele jest inwestycji, w których naprawdę zadziałałoby to w ten sposób.

Ewelina Zdancewicz sty 29, 2024 · 3 min. czytania

Rynek nieruchomości czeka na rozwój sytuacji. Przegląd prasy 6.06.2022

Klienci czekają na lepsze czasy. W tym roku raczej nie ma szans na spadek cen mieszkań. Pod koniec maja w życie weszła ustawa o gwarantowanym kredycie mieszkaniowym. Wielu potencjalnych nabywców wstrzymuje decyzję o zakupach do czasu ustabilizowania się sytuacji makroekonomicznej i kredytowej. Rynek nieruchomości 2022 – najnowsze trendy. Przystępna cena kluczem do sukcesu. Infor.pl, 31.05.2022 […]

Zdolność kredytowa – co na nią wpływa i jak ją obliczyć?

Po wielomiesięcznych poszukiwaniach, w końcu znalazłeś wymarzoną nieruchomość i planujesz jej zakup. Jeśli decydujesz się na wzięcie kredytu to masz jak w banku, że w banku padnie pytanie: czy mają Państwo zdolność kredytową? No właśnie. Dzisiaj opowiemy o tym czym jest zdolność kredytowa, co wpływa na zdolność kredytową oraz jak ją obliczyć? Co to jest zdolność […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.