Za nami rok pełen turbulencji, ale przede wszystkim pozytywnego działania! Podsumowanie roku 2022

sty 09, 2023 · Time 17 min. czytania

Wprawdzie między 31 grudnia a 1 stycznia nie istnieje – realnie – żadna różnica, jednak “dla głowy” jest to dobry czas na zrobienie klasycznego podsumowania. Zaznaczenie kreską tego, co za nami, a także spojrzenie wstecz na to, co udało się zrealizować, by mądrzej pochylić się nad przyszłością. A ta musi być w różowych barwach, tym bardziej że kolorem roku 2023 jest viva magenta 😉 

Poniżej zamieszczamy zestawienie najważniejszych dla nas wydarzeń minionego roku. Już od kilku nasz największy focus stanowi rozwijanie kultury organizacyjnej, transfer wiedzy pomiędzy naszą siecią a rynkiem i budowanie relacji. Wierzymy, że te działania są najlepszą trampoliną do wzrostu.

Biznes oparty o relacje

W minionym roku podjęliśmy się kilku inicjatyw, których celem było uzupełnienie naszego portfolio, a także świadczenie usług partnerom franczyzowym, jak i klientom segmentu B2C.

To właśnie partnerstwo i współpraca sprawia, że możemy oferować klientom oraz współpracownikom dodatkowe korzyści ze współpracy z naszą marką. W ubiegłym roku podjęliśmy współpracę z:

 1. Wyższą Szkołą Bankową nasi współpracownicy mają rabaty na ofertę edukacyjną. Oferujemy także pracę w naszych oddziałach dla studentów/absolwentów WSB.
 2. OBI, BEL – POL — dla naszych klientów mamy specjalne rabaty na materiały do wykończenia czy remontu zakupionej nieruchomości 
 3. EVALUER — nasze oddziały mają dostęp do narzędzia do wyceny nieruchomości, co pozwala lepiej oszacować cenę. 
 4. Żabka Construction sp. z o.o. — czyli kooperacja w zakresie pozyskiwania i sprzedaży lokali usługowych pod działalność partnera.

Nowe oddziały!

W ubiegłym roku nie zwolniliśmy tempa i poszerzyliśmy naszą skalę działania o kolejne lokalizacje biur. Łącznie uruchomiliśmy jedenaście nowych biur w miastach:

 • Brzeg, 
 • Kędzierzyn – Koźle, 
 • Wrocław,
 • Siedlce, 
 • Stalowa Wola, 
 • Krosno, 
 • Nysa, 
 • Bielsko-Biała, 
 • Konstancin – Jeziorna, 
 • Gdańsk,
 • oraz w Krakowie (oddział własny).

Transfer wiedzy

Wierzymy, że przewagę konkurencyjną osiągają te organizacje, które rozwijają się szybciej (i mądrzej) niż inne. Dlatego budowanie świadomości rynkowej wśród naszych partnerów i pracowników jest naszym priorytetem. W minionym roku mieliśmy przyjemność organizować kilka wyjątkowych wydarzeń!

Konferencja Partnerów – Przedsiębiorca w czasach turbulencji 

W dniach 1-2 lipca 2022 roku odbyła się czwarta już Konferencja Partnerów Freedom Nieruchomości.  Tematem przewodnim była próba odniesienia się do aktualnej sytuacji społeczno-ekonomicznej. Sytuacji, z którą wszyscy się zmagali, co w skrócie można określić jako “przedsiębiorcę w czasach turbulencji”. Jak prowadzić biznes w czasie zmian rynkowych i braku stabilizacji? Oraz dlaczego warto być przygotowanym na różne scenariusze? To tylko niektóre tematy, które poruszyliśmy. W konferencji wzięli udział nasi dyrektorzy i menedżerowie ze wszystkich oddziałów, a program poprowadzili eksperci rynku: 

 • Janusz Iracki, Prezes MAXON Nieruchomości,
 • Wojtek Strózik, menadżer, prowadzący podcast “Rozwój osobisty dla każdego”,
 • Robert Pepłoński, doradca zarządu NOTUS Finanse,
 • Marcin Drogomirecki, Morizon-gratka,
 • Robert Pożarski, radca prawny, właściciel kancelarii,

Dyskutowaliśmy m.in. o mądrym zarządzaniu biurem nieruchomości w czasach kryzysu oraz o tym, jak wspierać zespół w okresach turbulencji. Poruszyliśmy także tematy dotyczące tego, jak kształtują się trendy nabywców. 

Rozmawialiśmy o aktualnej sytuacji na rynku kredytów hipotecznych, perspektywach, współpracy oraz programach wsparcia, które otrzymają w najbliższym czasie kredytobiorcy. Dodatkowo poruszyliśmy kwestie skutecznego dochodzenia należności i prawa podatkowego. Jak zawsze drugi dzień został poświęcony sprawom wewnętrznym, gdzie omawialiśmy prowadzone projekty, działania czy zmiany jakie wdrażamy w  organizacji. 

Webinar – Katarzyna Kuniewicz, Dariusz Lewandowski 

We wrześniu zorganizowaliśmy webinar dla sieci Freedom Nieruchomości — Sytuacja na rynku nieruchomości i rynku kredytów mieszkaniowych. Podczas webinaru odbyła się  prezentacja raportu o rynku nieruchomości, przygotowanego przez Katarzynę Kuniewicz, analityk rynku w Obido (Grupa OLX). W ramach raportu omówiona zostały: 

 • ogólna sytuacja na rynku nieruchomości,
 • badanie klientów kupujących (kim są, czym się kierują przy szukaniu, jak można wpływać na ich decyzję, trendy).

Drugim tematem webinaru była informacja z rynku kredytów mieszkaniowych – głos w tej sprawie zabrał Dariusz Lewandowski, członek Zarządu NOTUS Finanse. 

Inicjatywy rynkowe

Chcemy aktywnie kreować pozytywne praktyki i uczestniczyć w wydarzeniach mających trwałe odbicie na rynek nieruchomości. Dlatego w ubiegłym roku braliśmy udział w oryginalnych projektach zewnętrznych. Sami też podjęliśmy rękawicę realizacji praktyk promocji na rzecz zawodu agenta nieruchomości czy edukacji klientów. 

Franczyza 2.0.

W minionym roku wzięliśmy udział w cyklu inicjatyw sygnowanych marką Franczyza 2.0 autorstwa Moniki Ferreira. Były to cykle webinarów, spotkań i wywiadów oraz przede wszystkim trzy kluczowe inicjatywy, będące zwieńczeniem projektu:

 1. Udział marki Freedom Nieruchomości w cyklu edukacyjnym z Politechniką Warszawską: Transformacyjna Franczyza w Edukacji.
 2. Udział w debacie CEO Agnieszki Rosolińskiej – Prezes Freedom Nieruchomości sp. z o.o. wraz z ekspertami i praktykami rynku (m.in. Tomasz Rogacz, CEO McDonald’s Polska, Damian Ragan, VP Zarządu Credit Agricole Bank Polska S.A. Marek Rogala, CEO Pascal Franchise czy Paweł Bednarek, CEO Columbus Elite).
 3. Partycypacja marki Freedom Nieruchomości w książce “Franczyza 2.0”.

W książce ”Franczyza 2.0. Strategie skalowania sieci franczyzowych” zaprezentowane są m.in. nasza strategia i model franczyzowy.  Dzielenie się wiedzą od początku było naszą formułą na budowanie transparentnej organizacji i dobrych praktyk na rynku. Stąd nasza aktywna obecność w szeregu inicjatyw!

Link do debaty. Obejrzyj! https://lnkd.in/dzAyFeM5

Strona książki. Przeczytaj! https://lnkd.in/dJitY-CV

Nagroda Wizjer ‘22

24 maja wzięliśmy udział w Gali Wizjery’22, poświęconej wizjonerom dla branży nieruchomości organizowanej przez grupę Morizon-Gratka. Otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii najlepszy film prezentujący nieruchomość!

Zachęcamy do sprawdzenia! https://www.morizon.pl/blog/wizjery22-nagrody-dla-wizjonerow-branzy-nieruchomosci-siodmy-wybieramy-najlepszych/#

Filmy rekrutacyjne 

Pod koniec 2022 rozpoczęliśmy cykl filmów rekrutacyjnych “Kariera w Nieruchomościach”, będący formułą rozmowy/wywiadu z naszymi pracownikami. W tym roku będziemy kontynuować ten projekt. Widzimy, jaką cieszy się popularnością i jak ważny jest to materiał inspiracyjny dla naszych pracowników!

Zachęcamy do oglądania! 

[embedyt] https://www.youtube.com/embed?listType=playlist&list=PLoAk2p5oeC-lliWtOO8aCm3KHbv0YK67w&v=FKxgpx_gNa0[/embedyt]

Podcasty  

Zrealizowaliśmy też kolejne odcinki podcastu “Pewny Wybór”, nagrywając łącznie 20 materiałów. Wszystkie dostępne są na mediach audio, ale też na naszym blogu!

Zachęcamy do słuchania!

https://open.spotify.com/show/6yIbjpZEU85GDvJ7wA3uPH

https://www.freedom.pl/blog/kategoria/podcast/ 

Publikacje medialne

Chętnie dzielimy się naszą wiedzą na temat tego, co się dzieje na lokalnym rynku nieruchomości. W ubiegłym roku mieliśmy przyjemność występować i udzielać komentarzy eksperckich czy wywiadów w poniższych mediach: 

Komentarze

Dzielmy się wiedza wewnątrz organizacji, co pozwala poszerzać kompetencje nie tylko sprzedażowe, ale również w zakresie tego, co obecnie dzieje się na lokalnych rynkach nieruchomości. Nasi współpracownicy otrzymali:

 • cotygodniowe przeglądy prasy dotyczące sytuacji na rynku nieruchomości,
 • comiesięczne informacje o ilości ogłoszeń prywatnych dot. sprzedaży nieruchomości z rynku na którym działają,
 • rynkowe raporty,
 • dane z rynku pracy.

Pomoc innym 

Jako organizacja nie pozostajemy obojętni na ludzkie potrzeby, a w tym niestety tragedie. Z odpowiednim zaangażowaniem (i jako poszczególne oddzialły, i jednostkow) wspieraliśmy potrzebujących, których dotknął konflikt na Ukrainie, szczególnie w trudnych pierwszych miesiącach wojny. Oddawaliśmy się również innym inicjatywom, takim jak chociażby Szlachetna Paczka. W tym miejscu duże podziękowanie dla naszej sieci!

Trochę liczb…

 • Szkolenia wstępne — liczba nowych agentów nieruchomości: 166 agentów. 
 • Pod koniec 2022 nasze portfolio ofert na wyłączność liczyło 4564 ogłoszenia,
 • Współczynnik ofert na wyłączność w naszej bazie wyniósł 91,5%
 • Przygotowaliśmy filmy szkoleniowe — z wykonywania zimnych telefonów.
 • Przeprowadziliśmy 9 webinarów dla agentów nieruchomości z zakresu pozyskiwania i sprzedaży nieruchomości.
 • Zorganizowaliśmy 10 spotkań online z dyrektorami oddziałów.

Rozstania mogą być pozytywne

Rok obfitował również w wiele trudnych momentów i wyzwań, które nie zawsze kończyły się pozytywnie. W zakresie zrealizowanych transakcji takie czynniki jak sytuacja geopolityczna, inflacja oraz stopy procentowe odcisnęły piętno na decyzjach zakupowych naszych klientów.

Mało optymistyczne wieści, jakie docierały wpływały na emocje naszych klientów. Prawie każda transakcja była wyzwaniem, a pośrednik stał się nieocenionym spoiwem, który dzięki swojej wiedzy pomagał sfinalizować transakcje. Ten rok podobnie jak w czasie covidowym pokazał nam, jak ważne jest również dbanie o naszych współpracowników!

Dla nas jako firmy budującej kulturę organizacyjną, w której w centrum uwagi jest człowiek, najtrudniejszymi momentami są odejścia ludzi z naszych struktur. I chodź zdajemy sobie sprawę, że zmiany są nieuniknione, to każde rozstanie jest dla nas stratą. Mamy jednak nadzieję, że osoby z którymi mieliśmy przyjemność współpracować i wspólnie budować naszą markę wyniosły z naszej organizacji wiele pozytywnych doświadczeń i dużo wiedzy, która służyć im będzie w dalszym rozwoju zawodowym. A my jesteśmy wdzięczny za każdy feedback, który pozwoli nam świadomie i z większą uważnością rozwijać naszą firmę.

Może to też Ci się spodoba

Czy przy umowie wyłącznej mogę posiadać inne umowy?

Czy przy umowie wyłącznej mogę posiadać inne umowy?

Kupujemy mieszkanie – poradnik cz. 2. W drodze na prezentację!

Czas na drugą część miniporadnika dla kupujących mieszkanie. Ostatnio skupiliśmy się nad wyborem odpowiedniego typu nieruchomości. Kolejnym etapem będzie zatem wyszukanie idealnego mieszkania i oczywiście zapoznanie się z nim w rzeczywistości. Jak przygotować się do prezentacji mieszkania? Kupujemy mieszkanie – poradnik cz.2. W drodze na prezentację!

Myślisz o biznesie? Rozważ własne biuro nieruchomości

Znudzenie etatem, trudności we współpracowaniu z przełożonymi, chęć wyrwania się ze sztywnych korporacyjnych ram, potrzeba elastyczności lub bycia na swoim, konieczność napędzania się ekscytacją. Powodów do rozmyślania o własnym biznesie jest bez liku. Jak jednak wybrać ten właściwy pomysł i dlaczego własne biuro nieruchomości jest dobrym wyborem?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

  Proszę o zaznaczenie zgody.