Dlaczego warto wybrać biuro nieruchomości?

maj 08, 2018 · Time 4 min. czytania

Sprzedajesz mieszkanie lub dom i zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać biuro nieruchomości? Pozwól, że Cię przekonam.

Proces sprzedaży nieruchomości wydaje się łatwy, ale taki nie jest. Prawdopodobnie uda się uniknąć problemów i komplikacji kilku-, może kilkunastu osobom na sto. Ale co z pozostałymi? Te z pewnością trafią w końcu do biura nieruchomości. Zobacz, w czym może Ci ono pomóc i jak w ogóle dokonać wyboru.

Zacznij i poprzestań na wyłączności

Umowa na wyłączność daje przede wszystkim maksimum możliwości. Całkowicie przeciwnie do swojej nazwy, ten rodzaj współpracy otwiera Ci mnóstwo dróg. Pośrednik może korzystać m.in. z bazy SWO (systemu wymiany ofert) czy MLS (systemu bezpośredniej wymiany ofert między agentami nieruchomości). Jest to też dużo bardziej komfortowe dla klienta. Jedna osoba odpowiada za Twoją ofertę, komunikację z potencjalnymi kupującymi, ich kwalifikację, nadzór nad transakcją i sytuacją formalno-prawną. Co jeszcze otrzymasz w ramach takiej współpracy?

Bezcenne doświadczenie pośrednika

Ktoś, kto od kilku lat z powodzeniem działa na rynku nieruchomości, jest w stanie dostrzec lub przewidzieć zagrożenia, z których nie zdają sobie sprawy osoby, które nie funkcjonują na co dzień w tej branży.

Korzystając ze swoich doświadczeń oraz baz cen transakcyjnych, ustali właściwą cenę Twojej nieruchomości. Przeszacowanie oferty może spowodować znaczne wydłużenie procesu sprzedaży oraz idące za tym straty finansowe dla sprzedającego. Mowa tu nie tylko o czynszu czy rachunkach, które będzie trzeba przez ten czas opłacać, ale także o spadającej – w oczach kupującego – wartości nieruchomości.

Decyzja o tym, czy współpracować z biurem nieruchomości powinna wynikać ze świadomości, jakie korzyści da nam współpraca z pośrednikiem oraz przed jakimi zagrożeniami może nas ona uchronić

Spokój i poczucie bezpieczeństwa

Współpraca z biurem nieruchomości zabezpieczy Cię przed wieloma sytuacjami, z których każda może skutkować przerwaniem sprzedaży lub jej wydłużeniem. Pośrednik i jego znajomość rynku, umiejętność negocjacji, zastosowanie przemyślanego marketingu oraz wsparcie całego sztabu specjalistów zapewnią Ci spokój. Cała transakcja będzie spoczywać w rękach jednego agenta, którego wynagrodzenie zależy tylko od szybkiego i szczęśliwego zakończenia sprzedaży.

Wiarygodność oferty

Biuro i pośrednik przekazują swoją markę i wiarygodność Twojej ofercie. To ważne, kiedy “oferty bezpośrednie” lub zgłoszone do zbyt dużej ilości biur działających na umowach otwartych, tracą w oczach oglądających. Niespójność danych, powielanie i brak dobrego zaprezentowania są podejrzliwie traktowane przez klientów.

Zaprezentowanie oferty – home staging i sesja fotograficzna

Pośrednik działający w ramach umowy na wyłączność, wspierany dodatkowo przez fotografa i home stagera, zapewni Twojej ofercie wygląd produktu premium. Dobre biuro nieruchomości powinno zrobić dla Ciebie zdecydowanie więcej, niż zamieścić jedynie ofertę na swojej stronie oraz portalach z nieruchomościami. Powinno przygotować je najlepiej jak tylko się da, eksponując wszystkie zalety.

Dni otwarte

Jedna z najbardziej skutecznych technik sprzedaży, która pozwala w jednym czasie zgromadzić większą ilość kupujących. Nie dość, że oszczędza to Twój czas, to często doprowadza wręcz do wzajemnego przelicytowywania się klientów. Dzieje się tak dlatego, że zainteresowani dosłownie “mijają się w drzwiach”. Widzą zainteresowanie ofertą i pobudzają swoje intencje zakupowe.

Dlaczego warto wybrać biuro nieruchomości?

Zanim podejmiemy decyzję, warto wziąć pod uwagę wszystkie możliwości, jakie wiążą się z umową w formie wyłączności. Każdy klient powinien uzależniać wybór współpracującego pośrednika od efektów, jakie chce uzyskać. Innego partnera i działań będziesz potrzebować, kiedy zależy Ci tylko na szybkiej sprzedaży, a innego, jeżeli w Twojej okolicy jest duża konkurencja, a Ty potrzebujesz uzyskać możliwie najwyższą cenę.

Może to też Ci się spodoba

Pewny wybór 31. Czy siedlisko jest dla każdego?

Pewny wybór 31. Czy siedlisko jest dla każdego?

Czy każdy może kupić siedlisko? Kto może kupić działkę siedliskową? O tym posłuchasz w nowym odcinku podcastu Pewny Wybór!

Ewelina Zdancewicz paź 05, 2023 · 3 min. czytania

Pomysł na biznes w 2019 roku – franczyza nieruchomości

Jeśli nie odziedziczyłeś w spadku fortuny, chcesz założyć własny biznes i zacząć zarabiać duże pieniądze, ale nie masz pomysłu, to dobrze trafiłeś. W tym artykule wskażemy ci jedną z możliwych propozycji na rentowny biznes – pokażemy na przykładach, czym jest franczyza i jak ją prowadzić. Opowiemy o branży nieruchomości i krok po kroku przeprowadzimy Cię […]

Praca pośrednika nieruchomości: Jak wybrać odpowiednie biuro?

Praca pośrednika nieruchomości kojarzy się z elastycznym czasem pracy, rozwojem i wysokimi zarobkami, ale czy faktycznie jest to regułą? Zobacz, jak wybrać odpowiednie biuro do współpracy!

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.