Nowe technologie w pracy pośrednika nieruchomości

mar 08, 2015 · Time 3 min. czytania

Postęp technologiczny oraz szeroko rozumiana cyfryzacja naszego życia dają nieograniczone możliwości. Nie inaczej jest w biznesie, bez względu na branżę. Nikogo dzisiaj nie dziwi widok pośrednika nierozstającego się ze swoim smartfonem i tabletem. Tylko jak inteligentnie wykorzystać wszystkie gadżety, jakie ma w swoim arsenale agent nieruchomości?

Mobilność to podstawa

Ile razy Wam się zdarzyło, że musieliście sprawdzić informacje na temat nieruchomości w terenie, poza biurem? Zapewne, nie raz. Większość z nas wszystko co najważniejsze ma pod ręką  tj. połączenie z pocztą elektroniczną, organizacja czasu za pomocą kalendarza i wszelakich aplikacji zadaniowych, mapy, nawigacja GPS itp.

Na rynku istnieje ogromna ilość aplikacji dedykowanych właśnie agentom nieruchomości. Umożliwiają one dostęp do bazy klientów i ofert umieszczanych na portalach ogłoszeniowych. Dzięki nim podczas prezentacji klient nie będzie w stanie zaskoczyć Was żadnym pytaniem!

Co zrobić, gdy poszukujący nieruchomości chcą sprawdzić położenie pokoju względem stron świata? Wystarczy zainstalować na telefonie kompas. A co w przypadku, gdy musimy zmierzyć szerokość łazienki? Tu z pomocą przychodzi dalmierz, pobieramy odpowiednią aplikację i gotowe! Nowoczesny agent powinien być uzbrojony po zęby w nowinki techniczne niczym Agent Jej Królewskiej Mości!

Responsywność jest w cenie!

Według badań, około 40% użytkowników internetu przegląda sieć używając urządzeń mobilnych. Warto dodać, że większość z nich to ludzie młodzi, którzy w perspektywie czasu mają przed sobą zakup nieruchomości. Niestety, nie mogą wygodnie przeglądać ofert, kiedy po wejściu w  link, strona zaczyna się psuć.

Jak temu zapobiec? Na ratunek spieszą strony responsywne. Są to witryny dostosowane do urządzeń mobilnych, w automatyczny sposób badają ich wielkość, a także ułożenie poszczególnych elementów. Dzięki temu oferty wyświetlane na tabletach czy telefonach są czytelne i przejrzyste. W przypadku stron, które nie mają tej funkcji, występują nieoczekiwane zmiany rozdzielczości lub cała treść jest w nieodpowiedni sposób wyświetlana, a niekiedy nawet niewidoczna.

Mając na uwadze, że aż 40% użytkowników korzysta z internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych niedostosowanie własnej strony do tego typu komunikacji jest marnotrawstwem potencjału sprzedaży. Dlatego warto zainwestować w stronę firmową i dostosować ją do wymagań rynku.

Lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz – lokalizacja

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, jaki wpływ na atrakcyjność nieruchomości, a co za tym idzie cenę, ma lokalizacja. Dlatego świetnie  sprawdzi się tu tak zwany Placecast czyli technologia pozycjonowania w terenie i geolokalizacja, która wykorzystuje urządzenia mobilne.

Technologia ta umożliwia przesyłanie do klientów danych o aktualnych ofertach do przypisanej okolicy. Tak więc, dane są starannie selekcjonowane i tylko oferty, które faktycznie klient chce otrzymać, są mu dostarczane. A tego właśnie chcą klienci!

Pamiętaj, nie ma większej siły niż odpowiednie narzędzie w rękach odpowiedniego człowieka. Za pomocą urządzeń mobilnych i dedykowanym im aplikacjom możemy usprawnić nasze działania, zwiększyć efektywność, co w rezultacie pozwoli zadowolić najbardziej wymagających klientów, którzy na pewno docenią komfort i wygodę współpracy z nami.

 

Może to też Ci się spodoba

Przegląd prasy

Opóźnienie w starcie “Mieszkania na start”. Przegląd prasy 12.02.2024

Już wiadomo, że program “Mieszkanie na Start”, zastępujący ubiegłoroczny Bezpieczny kredyt 2 proc., nie wejdzie w życie w pierwszym kwartale tego roku. Według nowych zapowiedzi ma ruszyć “najpóźniej jesienią”. Pierwotnie program miał wystartować już w kwietniu.

Ewelina Zdancewicz lut 12, 2024 · 3 min. czytania
Zielone osiedle

Zielone osiedla przyszłości – jak ekologiczne rozwiązania zmieniają oblicze nowych inwestycji mieszkaniowych?

Zielone osiedla przyszłości, choć jeszcze kilka lat temu mogły wydawać się wizją rodem z filmów science fiction, dziś stają się rzeczywistością. To, czy staną się one powszechnym standardem, zależy od wielu czynników. Dowiedz się, jakich!

Ewelina Zdancewicz sie 23, 2024 · 5 min. czytania

Świadectwo charakterystyki energetycznej – wszystko, co warto wiedzieć o świadectwie energetycznym

Pod koniec kwietnia wejdzie w życie nowelizacja ustawy o charakterystyce energetycznej budynków oraz prawa budowlanego. Wprowadzi nowe przepisy, które są bardziej rygorystyczne od obecnych. Zgodnie z nowelizacją świadectwo energetyczne będzie musiało posiadać każde wynajmowane i sprzedawane mieszkanie. Za brak tego dokumentu grozi grzywna w wysokości 5 tys. zł. Jednak właściciele nieruchomości już znajdują pewne luki, […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.