Nowe technologie w pracy pośrednika nieruchomości

mar 08, 2015 · Time 3 min. czytania

Postęp technologiczny oraz szeroko rozumiana cyfryzacja naszego życia dają nieograniczone możliwości. Nie inaczej jest w biznesie, bez względu na branżę. Nikogo dzisiaj nie dziwi widok pośrednika nierozstającego się ze swoim smartfonem i tabletem. Tylko jak inteligentnie wykorzystać wszystkie gadżety, jakie ma w swoim arsenale agent nieruchomości?

Mobilność to podstawa

Ile razy Wam się zdarzyło, że musieliście sprawdzić informacje na temat nieruchomości w terenie, poza biurem? Zapewne, nie raz. Większość z nas wszystko co najważniejsze ma pod ręką  tj. połączenie z pocztą elektroniczną, organizacja czasu za pomocą kalendarza i wszelakich aplikacji zadaniowych, mapy, nawigacja GPS itp.

Na rynku istnieje ogromna ilość aplikacji dedykowanych właśnie agentom nieruchomości. Umożliwiają one dostęp do bazy klientów i ofert umieszczanych na portalach ogłoszeniowych. Dzięki nim podczas prezentacji klient nie będzie w stanie zaskoczyć Was żadnym pytaniem!

Co zrobić, gdy poszukujący nieruchomości chcą sprawdzić położenie pokoju względem stron świata? Wystarczy zainstalować na telefonie kompas. A co w przypadku, gdy musimy zmierzyć szerokość łazienki? Tu z pomocą przychodzi dalmierz, pobieramy odpowiednią aplikację i gotowe! Nowoczesny agent powinien być uzbrojony po zęby w nowinki techniczne niczym Agent Jej Królewskiej Mości!

Responsywność jest w cenie!

Według badań, około 40% użytkowników internetu przegląda sieć używając urządzeń mobilnych. Warto dodać, że większość z nich to ludzie młodzi, którzy w perspektywie czasu mają przed sobą zakup nieruchomości. Niestety, nie mogą wygodnie przeglądać ofert, kiedy po wejściu w  link, strona zaczyna się psuć.

Jak temu zapobiec? Na ratunek spieszą strony responsywne. Są to witryny dostosowane do urządzeń mobilnych, w automatyczny sposób badają ich wielkość, a także ułożenie poszczególnych elementów. Dzięki temu oferty wyświetlane na tabletach czy telefonach są czytelne i przejrzyste. W przypadku stron, które nie mają tej funkcji, występują nieoczekiwane zmiany rozdzielczości lub cała treść jest w nieodpowiedni sposób wyświetlana, a niekiedy nawet niewidoczna.

Mając na uwadze, że aż 40% użytkowników korzysta z internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych niedostosowanie własnej strony do tego typu komunikacji jest marnotrawstwem potencjału sprzedaży. Dlatego warto zainwestować w stronę firmową i dostosować ją do wymagań rynku.

Lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz – lokalizacja

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, jaki wpływ na atrakcyjność nieruchomości, a co za tym idzie cenę, ma lokalizacja. Dlatego świetnie  sprawdzi się tu tak zwany Placecast czyli technologia pozycjonowania w terenie i geolokalizacja, która wykorzystuje urządzenia mobilne.

Technologia ta umożliwia przesyłanie do klientów danych o aktualnych ofertach do przypisanej okolicy. Tak więc, dane są starannie selekcjonowane i tylko oferty, które faktycznie klient chce otrzymać, są mu dostarczane. A tego właśnie chcą klienci!

Pamiętaj, nie ma większej siły niż odpowiednie narzędzie w rękach odpowiedniego człowieka. Za pomocą urządzeń mobilnych i dedykowanym im aplikacjom możemy usprawnić nasze działania, zwiększyć efektywność, co w rezultacie pozwoli zadowolić najbardziej wymagających klientów, którzy na pewno docenią komfort i wygodę współpracy z nami.

 

Może to też Ci się spodoba

Pewny wybór 35. Wycena nieruchomości, czyli za ile naprawdę można sprzedać nieruchomość?

Pewny wybór 35. Wycena nieruchomości, czyli za ile naprawdę można sprzedać nieruchomość?

Za ile mogę sprzedać mieszkanie albo dom? To pytanie, które często słyszą pośrednicy. W nowym podcaście “Pewny wybór” rzeczowo odpowiadamy na pytania dotyczące wyceny nieruchomości!

Ewelina Zdancewicz gru 01, 2023 · 3 min. czytania

Ceny mieszkań rosną niezależnie od lokalizacji i metrażu. Przegląd prasy 02.04.2024

Średnie ceny ofertowe na rynku wtórnym wystrzeliły niezależnie od oferowanych metraży. Nie ma znaczenia też lokalizacja, choć ceny nieruchomości najszybciej drożeją w największych miastach.

Ewelina Zdancewicz kwi 03, 2024 · 3 min. czytania

Własność a spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego – na czym polegają różnice?

Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, a odrębna własność – na czym polegają różnice ?

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.