Nieruchomości z drugiej ręki tracą popularność? Przegląd prasy 26.08.2024

Kres mikrokawalerek jest możliwy już niebawem, ale inwestorzy mogą skorzystać z furtki. Bankier.pl, 25.08.2024
Inwestorzy zainteresowani zakupem mieszkań na cele biznesowe (pod wynajem) często decydują się na nieruchomości małe – tzw. mikrokawalerki, które pozwalają stosunkowo niskim kosztem wejść na rynek najmu i zacząć zarabiać. Takie rozwiązanie rzeczywiście może być korzystne, jednak przede wszystkim dla osób dysponujących gotówką. Znacznie trudniej kupić tego typu mieszkanie na kredyt hipoteczny – z prostego powodu: formalnie nie jest mieszkaniem, tylko lokalem użytkowym.
Źródło: Kres mikrokawalerek jest możliwy już niebawem
Pakiet mieszkaniowy. W przyszłym tygodniu rusza rządowa machina. Money.pl, 21.08.2024
Przygotowany przez resort rozwoju kompleksowy pakiet rozwiązań, mający zaspokoić potrzeby mieszkaniowe Polaków, będzie w przyszłym tygodniu przedmiotem prac Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów – poinformowało ministerstwo.
Źródło: Pakiet mieszkaniowy
Czynsze można negocjować. Rzeczpospolita, 22.08.2024
Mimo zbliżającego się roku akademickiego ofert wynajmu mieszkań jest nadal dużo. – Jak zwykle dość szybko znikają te najbardziej korzystne dla studentów. To lokale w rozsądnej cenie, na osiedlach dobrze skomunikowanych z uczelnią. W odróżnieniu od poprzednich lat podaż lokali utrzymuje się na dość wysokim poziomie. W wielu przypadkach stawki najmu można więc negocjować. Otwartość na takie negocjacje jest w interesie właścicieli mieszkań.
Źródło: Czynsze można negocjować
Jakie mieszkania Polacy najchętniej kupują na rynku wtórnym? Forsal.pl, 20.08.2024
W tym roku popyt na mieszkania z drugiej ręki wyraźnie zelżał. Przyczyną są nie tylko ich bardzo wysokie ceny, ale także niska dostępność kredytów mieszkaniowych po zawieszeniu programu „Bezpieczny Kredyt 2%”. Wprawdzie po wygaśnięciu programu „Bezpieczny Kredyt 2%” w styczniu tego roku sprzedaż mieszkań z drugiej ręki wyraźnie spadła. Jednak ich ceny wciąż rosły. Z danych GetHome.pl wynika, że dopiero w maju sprzedający zaczęli spuszczać z tonu.
Źródło: Jakie mieszkania Polacy najchętniej kupują na rynku wtórnym?
Rynek wtórny w zawieszeniu. Nieruchomości sprzedają się coraz dłużej. PAP, 20.08.2024
Nieruchomości z drugiej ręki sprzedają się coraz dłużej. Jednym z powodów jest informacyjny chaos i związana z nim niepewność.
Źródło: Rynek wtórny w zawieszeniu
Ewelina Zdancewicz
Obecnie nieruchomości z drugiej ręki sprzedają się coraz dłużej. Odpowiada za to m.in. informacyjny chaos i związana z nim niepewność. Jednocześnie potrzeby mieszkaniowe Polaków wciąż pozostają niezaspokojone. Przygotowany przez resort rozwoju kompleksowy pakiet rozwiązań, który w przyszłym tygodniu będzie przedmiotem prac Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, ma to zmienić. Sprawdź, co jeszcze słychać na rynku nieruchomości!
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi!
Spodobał Ci się artykuł?
Podziel się z innymi!
Link skopiowany
Może to też Ci się spodoba

Wycena nieruchomości – jak to zrobić?
Wycena nieruchomości to urzędowe potwierdzenie jej wartości. Nie jest równoznaczna z ustaleniem ceny, zasady jej przeprowadzania są uregulowane w przepisach prawa i musi być wykonana przez uprawnionego rzeczoznawcę.

Meandry umów na wyłączność
Polski rynek od dawna przyjmuje trendy z zachodu. Nie inaczej jest w branży pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Od wielu lat w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii i krajach Europy Zachodniej pośrednicy pracują w oparciu o umowy z klauzulą wyłączności. Taki rodzaj współpracy ma bogatą tradycję i dominującą pozycję na rynku. Postaramy się wyjaśnić meandry umów […]

Spotkanie Partnerów Freedom Nieruchomości Warszawa 28.11.2024 [RELACJA]
28 listopada 2024 roku w Warszawie odbyło się spotkanie partnerów Freedom Nieruchomości, które zgromadziło przedstawicieli sieci z całej Polski. W trakcie wydarzenia, które połączyło merytoryczne sesje z czasem przeznaczonym na networking, mieliśmy okazję podsumować dotychczasowe działania, porozmawiać o wyzwaniach stojących przed branżą nieruchomości oraz dowiedzieć się, jakie inicjatywy czekają na nas w ramach organizacji.