Negocjacje cenowe, popularność mieszkań dwupokojowych i kontrowersje wokół programu rządowego. Przegląd prasy 4.11.2024

lis 04, 2024 · Time 3 min. czytania

Jak wynika z najnowszych raportów, w obliczu rosnących kosztów kredytów i ograniczonej liczby nabywców negocjacje dotyczące cen mieszkań stają się coraz bardziej powszechne. Kupujący na rynku wtórnym mogą liczyć na obniżki przekraczające nawet 10%. Deweloperzy, zamiast obniżać ceny, proponują dodatkowe korzyści, takie jak komórki lokatorskie lub miejsca garażowe. W dużych miastach szczególną popularnością cieszą się mieszkania dwupokojowe, które są najczęściej poszukiwane. Program "Kredyt na start" nadal budzi wiele kontrowersji, a jego przyszłość jest niepewna. Przyjrzyjmy się, co obecnie dzieje się na polskim rynku nieruchomości.

„Dziwna sytuacja” na rynku nieruchomości. Można wynegocjować dużą obniżkę. Gazeta.pl, 02.11.2024

Na rynku nieruchomości mamy teraz do czynienia z dość dziwną sytuacją” – czytamy w raporcie. We wrześniu wśród 17 badanych miast w 11 przeciętna cena wzrosła, a w sześciu spadła. „W rzeczywistości liczba kupujących jest ograniczona. Ci, którzy obecnie kupują na rynku wtórnym, nierzadko mogą wynegocjować nawet ponad 10 proc. obniżki od ceny ofertowej. Z kolei deweloperzy cen nie obniżają, ale chętnie dodają komórki lokatorskie lub miejsca garażowe w gratisie.

Źródło: „Dziwna sytuacja” na rynku nieruchomości. Można wynegocjować dużą obniżkę

Te mieszkania z rynku znikają najszybciej. Oto, gdzie wciąż drożeją. TVP, 02.11.2024

W dużych miastach największe wzięcie mają mieszkania dwupokojowe. W tym roku zdecydowało się na nie aż czterech na dziesięciu klientów firm deweloperskich. Widać to w cenach za metr kwadratowy.

Źródło: Te mieszkania z rynku znikają najszybciej. Oto, gdzie wciąż drożeją

Dlaczego kredyty mieszkaniowe w Polsce są najdroższe w UE? Forsal.pl, 31.10.2024

Obecnie polskie kredyty mieszkaniowe są bardzo drogie na tle innych krajów UE. Okazuje się jednak, że to wcale nie jest nowa sytuacja.

Źródło: Dlaczego kredyty mieszkaniowe w Polsce są najdroższe w UE?

Od Elbląga po Rybnik. Wzrost cen mieszkań pustoszy też mniejsze miasta. Bankier.pl, 30.11.2024

Ostatnie dwanaście miesięcy to galopujące ceny mieszkań nie tylko na największych polskich rynkach wtórnych, ale także w mniejszych miastach, gdzie oczekiwania sprzedających wzrosły nawet o 20 proc. – wynika z danych Otodom Analytics. Im mniejszy i bardziej popularny metraż, tym wyraźniejszy wzrost stawek w ogłoszeniach.

Źródło: Od Elbląga po Rybnik. Wzrost cen mieszkań pustoszy też mniejsze miasta

Leczenie resortowego kaca, czyli co dalej z „Kredytem na start. Money.pl, 30.10.2024

Wizerunkowy restart programu, odłożenie go na kolejny rok lub całkowita rezygnacja z pomysłu – to scenariusze, które aktualnie są na tapecie po dymisji wiceministra rozwoju odpowiedzialnego za budzący kontrowersje program dopłat do kredytów mieszkaniowych. Do tego dochodzą koalicyjne przepychanki, bo Lewica i Polska 2050 są zadeklarowanymi wrogami programu.

Źródło: Leczenie resortowego kaca, czyli co dalej z „Kredytem na start”

wojciech-szymanski-freedom Wojciech Szymański

SM & Communication Specialist

Copywriter i twórca kreatywnych treści reklamowych publikowanych na platformach społecznościowych. Swoje doświadczenie zdobywał w branży druku 3D, gdzie rozwijał pasję do content marketingu i storytellingu. Entuzjasta podróży, muzyki elektronicznej i języka angielskiego.

Może to też Ci się spodoba

Ogrzewanie etażowe – tradycyjne i alternatywne źródła ciepła

Ogrzewanie etażowe to innymi słowy, ogrzewanie centralne. Mamy więc jedno źródło ciepła i instalację do jego rozprowadzania po budynku. Najczęściej jest to kocioł, rury i grzejniki w poszczególnych pomieszczeniach. Źródło ciepła, to w ostatnim czasie, temat tak gorący, jak samo ogrzewanie.  Ekolodzy biją na alarm z powodu zanieczyszczenia powietrza i emisji gazów cieplarnianych. Użytkowników martwią […]

Rób Swoje 10: Jak zacząć inwestować w nieruchomości

Eksperci mówią, że nieruchomości to najlepsza inwestycja. Jednak nie każdy ma odpowiednią wiedzę na ten temat i nie każdy ma wystarczającą kwotę na start. Czy wiedzę można zdobyć na kursach, czy lepiej uczyć się samodzielnie?  Czy kredyt to jedyny sposób na pozyskanie środków, czy są też inne?

Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu – krok po kroku

Planujesz budowę domu i pierwszy raz spotkałeś się z czymś takim jak decyzja o warunkach zabudowy? W tym tekście znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.