Najmniejsza wyspa na świecie wystawiona na sprzedaż!

paź 20, 2023 · Time 2 min. czytania

XIX wieczna wyspa, zlokalizowana na kanadyjskiej rzece św. Wawrzyńca, o wielkości 0,5 hektara została wystawiona na sprzedaż za niecałe 1,6 miliona zł. Do kosztu nieruchomości został wliczony dom mierzący 185mkw.

Ile Fraser/ fot. Private Islands

Ile Fraser – najmniejsza wyspa na świecie taniej niż dom w Warszawie

Taka właśnie jest nazwa wyspy położonej na rzece św. Wawrzyńca od strony Quebecu w Kanadzie, która została wystawiona na sprzedaż przez stronę Private Islands. Według przelicznika walutowego dostępnego na ich stronie, cena nieruchomości wynosi niecałe 1,6 miliona złotych.

W koszty nieruchomości możemy liczyć główny budynek o wielkości 185m2, wyposażony w kuchnię z lodówką oraz kuchenkę gazową, jak również pięknie przeszklona altana z widokiem na wodę z każdej strony.

Najmniejsza wyspa na świecie – jak się tam dostać?

Ponadto na parterze znajdują się dwa inne pomieszczenia, a na piętrze 7 sypialni, które z łatwością pomieszczą od 12 do 14 osób. Cały dom został zbudowany z drewna sosnowego, który nadaje mu przyjemny klimat. Dodatkowo wyspa została wyposażona w mały hangar dla łodzi oraz chatkę do połowu ryb, gdy rzeka jest zamarznięta. A jako że nieruchomością jest wyspa, łódka będzie o wiele bardziej potrzebna niż jaki inny środek transportu. Niestety mimo wielu zalet, dom nie jest wyposażony w prąd i kanalizację. O to będzie już musiał zadbać przyszły właściciel.

Wyspa Ile Fraser położona jest około 1 godzinę od Montrealu, 45 min od Ontario i 10 min od stanu Nowy Jork. Czy znajdą się chętni, aby na niej zamieszkać? Czas pokaże – z pewnością jest to jedna z ciekawszych ofert, jakie można sobie wyobrazić.

Czytaj także: Niższy podatek od garażu i miejsca postojowego. I to o 10 razy!

Może to też Ci się spodoba

Jak sprzedać dom lub mieszkanie obciążone hipoteką?

Zastanawialiście się kiedyś, czy sprzedaż domu lub mieszkania z kredytem jest dużym problemem dla klienta? Odpowiedź brzmi: taka nieruchomość może zostać sprzedana niemal w każdym momencie. Cały proces wymaga jednak nieco więcej formalności oraz poświęconego czasu. Jak więc wygląda sprzedaż domu z hipoteką?

Czy Freedom Nieruchomości ma doświadczenie we współpracy z inwestorami?

Czy Freedom Nieruchomości ma doświadczenie we współpracy z inwestorami?

Czy ceny mieszkań zaczną spadać? Przegląd prasy 29.08.2022

Wzrost czy spadek cen nieruchomości? Dlaczego młodzi Polacy wracają do rodziców? Ceny mieszkań na razie nie spadną, ale tanieje co innego. Polskie REIT-y, czyli 6 lat niezdecydowania. Dlaczego spółki nieruchomościowe wciąż nie ruszyły? Forsal.pl, 28.08.2022 W około sześcioletniej historii prac legislacyjnych nad polskimi REIT-ami było kilka momentów, gdy wydawało się, że odpowiednie przepisy zostaną jednak […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.