Jak wybrać biuro nieruchomości?

kwi 26, 2018 · Time 4 min. czytania

Jak wybrać biuro nieruchomości? W życiu większości z nas przychodzi ten moment, kiedy podejmujemy decyzje o sprzedaży naszego mieszkania lub domu. Gdy tak się stanie, zamiast samodzielnie zajmować się sprzedażą, coraz częściej zlecamy sprzedaż profesjonalnej agencji nieruchomości. Czym się wtedy kierować?

W tym tekście pokażę Ci, jak wybrać biuro nieruchomości. Agencję, która pozwoli szybko, bezpiecznie i bezproblemowo przejść przez cały proces transakcji.

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości nie jest łatwy. W samym tylko Gdańsku działa ponad 150 agencji. Sam przyznasz, że wybór nie jest łatwy. Sprawdź, na co zwrócić uwagę żeby wybrać jak najlepiej i sprzedać swoją nieruchomość szybko i po najwyższej rynkowej cenie.

Jak wybrać biuro nieruchomości? Po pierwsze wejdź na stronę internetową agencji nieruchomości

Zwróć uwagę, czy biuro nieruchomości ma opublikowane referencje od klientów. Sprawdź, za co jest chwalone i czy przeprowadza dużo transakcji. Jak szybko sprzedaje nieruchomości? Jak wygląda strona internetowa i oferty na niej umieszczone? Pozwoli Ci to ocenić, czy masz do czynienia z profesjonalistami, którzy odpowiadają na potrzeby klientów i są w stanie dopasować najlepszą strategię sprzedaży do danego rodzaju nieruchomości.

Po drugie zapytaj, co otrzymujesz w ramach współpracy

Warto sprawdzić, co agencja oferuje w ramach współpracy. W dzisiejszych czasach poza oczywistym skojarzeniem klienta sprzedającego z kupującym, biuro nieruchomości proponuje szereg działań które mają przyspieszyć cały proces sprzedaży. Są to na przykład: profesjonalna sesja fotograficzna, home staging, wirtualny spacer, nagrywanie za pomocą drona i wiele innych. Ważne żeby biuro współpracowało ze specjalistami w każdej dziedzinie. Jest to gwarancją przygotowania nieruchomości, która wyróżni się w internecie, przez co pobudzi zainteresowanie wśród potencjalnych klientów kupujących.

Po trzecie zwróć uwagę na rodzaj i treść umowy pośrednictwa

Sprawdź, czy biuro nieruchomości w Gdańsku ma przygotowaną profesjonalną umowę, jasno określone warunki współpracy, wynagrodzenie i określone działania, które będzie podejmować w czasie trwania umowy. Jako klient możesz podpisać umowę otwartą lub umowę na wyłączność. Ta druga daje Ci pewność, że agencja nieruchomości bierze odpowiedzialność za działania, które podejmuje. Inwestuje czas i pieniądze w Twoją nieruchomość, żeby osiągnąć jak najwyższą cenę sprzedaży nieruchomości.

Po czwarte wybór skutecznej agencji to oszczędność czasu

Weź pod uwagę, że wybierając skuteczne biuro nieruchomości, jesteś w stanie zaoszczędzić sporo czasu związanego z ciągłym odbieraniem telefonów, pokazywaniem nieruchomości, negocjowaniem i kompletowaniem dokumentów. Dobry agent nieruchomości pomoże Ci zaplanować poszczególne elementy, zrelacjonuje proces sprzedaży, a na końcu zadba o odpowiednie dokumenty potrzebne do finalizacji transakcji u notariusza.

Jak wybrać biuro nieruchomości? Wybór, nawet w samym Gdańsku, nie jest łatwy, ale mam nadzieję, że powyższy tekst pomoże Ci dokonać właściwego wyboru. Pamiętaj też, że zawsze możesz się spotkać z jednym z naszych agentów, którzy opowiedzą Ci więcej o usłudze pośrednictwa.

Może to też Ci się spodoba

Czy Kredyt na start “zepsuje” rynek? Przegląd prasy 06.05.2024

Nie znamy jeszcze ostatecznej wersji “Kredytu na start”, ale program już wzbudza kontrowersje. Chociażby przez swój szybki wpływ na ceny ofertowe mieszkań. Oczekiwania sprzedających rosną, jednak możliwe, że tym razem nie będą one trafione.

Ewelina Zdancewicz maj 06, 2024 · 3 min. czytania

Jak sprzedać ofertę? Marketing w nieruchomościach

Jak sprzedać ofertę? Jak przejść przez cały proces – od przygotowania oferty nieruchomości, zwiększenia jej atrakcyjności, promocji online i offline, aż do upragnionej sprzedaży? O marketingu w branży nieruchomości pisze w swojej najnowszej książce Łukasz Kruszewski, CMO ogólnopolskiej sieci biur Freedom Nieruchomości. – Ta książka to “mięso” codziennej pracy z ofertami nieruchomości. Zawiera wszystko, czego potrzebujesz, […]

Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców

To, że świat staje się globalną wioską, słyszymy dość często. Z każdym dniem to stwierdzenie przybiera jednak na wartości. Coraz więcej znaczy również w branży nieruchomości. Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców staje się codziennością.

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.