Jak wybrać biuro nieruchomości?

kwi 26, 2018 · Time 4 min. czytania

Jak wybrać biuro nieruchomości? W życiu większości z nas przychodzi ten moment, kiedy podejmujemy decyzje o sprzedaży naszego mieszkania lub domu. Gdy tak się stanie, zamiast samodzielnie zajmować się sprzedażą, coraz częściej zlecamy sprzedaż profesjonalnej agencji nieruchomości. Czym się wtedy kierować?

W tym tekście pokażę Ci, jak wybrać biuro nieruchomości. Agencję, która pozwoli szybko, bezpiecznie i bezproblemowo przejść przez cały proces transakcji.

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości nie jest łatwy. W samym tylko Gdańsku działa ponad 150 agencji. Sam przyznasz, że wybór nie jest łatwy. Sprawdź, na co zwrócić uwagę żeby wybrać jak najlepiej i sprzedać swoją nieruchomość szybko i po najwyższej rynkowej cenie.

Jak wybrać biuro nieruchomości? Po pierwsze wejdź na stronę internetową agencji nieruchomości

Zwróć uwagę, czy biuro nieruchomości ma opublikowane referencje od klientów. Sprawdź, za co jest chwalone i czy przeprowadza dużo transakcji. Jak szybko sprzedaje nieruchomości? Jak wygląda strona internetowa i oferty na niej umieszczone? Pozwoli Ci to ocenić, czy masz do czynienia z profesjonalistami, którzy odpowiadają na potrzeby klientów i są w stanie dopasować najlepszą strategię sprzedaży do danego rodzaju nieruchomości.

Po drugie zapytaj, co otrzymujesz w ramach współpracy

Warto sprawdzić, co agencja oferuje w ramach współpracy. W dzisiejszych czasach poza oczywistym skojarzeniem klienta sprzedającego z kupującym, biuro nieruchomości proponuje szereg działań które mają przyspieszyć cały proces sprzedaży. Są to na przykład: profesjonalna sesja fotograficzna, home staging, wirtualny spacer, nagrywanie za pomocą drona i wiele innych. Ważne żeby biuro współpracowało ze specjalistami w każdej dziedzinie. Jest to gwarancją przygotowania nieruchomości, która wyróżni się w internecie, przez co pobudzi zainteresowanie wśród potencjalnych klientów kupujących.

Po trzecie zwróć uwagę na rodzaj i treść umowy pośrednictwa

Sprawdź, czy biuro nieruchomości w Gdańsku ma przygotowaną profesjonalną umowę, jasno określone warunki współpracy, wynagrodzenie i określone działania, które będzie podejmować w czasie trwania umowy. Jako klient możesz podpisać umowę otwartą lub umowę na wyłączność. Ta druga daje Ci pewność, że agencja nieruchomości bierze odpowiedzialność za działania, które podejmuje. Inwestuje czas i pieniądze w Twoją nieruchomość, żeby osiągnąć jak najwyższą cenę sprzedaży nieruchomości.

Po czwarte wybór skutecznej agencji to oszczędność czasu

Weź pod uwagę, że wybierając skuteczne biuro nieruchomości, jesteś w stanie zaoszczędzić sporo czasu związanego z ciągłym odbieraniem telefonów, pokazywaniem nieruchomości, negocjowaniem i kompletowaniem dokumentów. Dobry agent nieruchomości pomoże Ci zaplanować poszczególne elementy, zrelacjonuje proces sprzedaży, a na końcu zadba o odpowiednie dokumenty potrzebne do finalizacji transakcji u notariusza.

Jak wybrać biuro nieruchomości? Wybór, nawet w samym Gdańsku, nie jest łatwy, ale mam nadzieję, że powyższy tekst pomoże Ci dokonać właściwego wyboru. Pamiętaj też, że zawsze możesz się spotkać z jednym z naszych agentów, którzy opowiedzą Ci więcej o usłudze pośrednictwa.

Może to też Ci się spodoba

Pewny wybór 30. Umowa rezerwacyjna mieszkania – wszystko co musisz wiedzieć

Umowa rezerwacyjna daje pewność, że nikt nie wykupi naszego wymarzonego mieszkania lub domu. Wiąże się z opłatą rezerwacyjną, co dla niektórych osób może być już pewną barierą przed tym, żeby ją podpisać.

Czy rząd wycofa się z kredytu zero procent? Przegląd prasy 13.05.2024

Minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski stwierdził, że “może być tak, że nie będzie kredytu zero procent, a zostanie zastąpiony on innym rozwiązaniem”. Dzień przed tą wypowiedzią zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich skierował do resortu rozwoju pismo w sprawie programu Mieszkanie na start.

Ewelina Zdancewicz maj 13, 2024 · 3 min. czytania

Jak skutecznie realizować cele? Podsumowanie 2016 roku

Przełom roku to okres podsumowań, wyznaczania nowych celów i planowania ich realizacji. We Freedom Nieruchomości również jesteśmy na tym etapie. Świeżo za nami bal podsumowujący cały poprzedni rok. Z tej okazji, chcemy podzielić się z Wami efektami naszej pracy i kilkoma wskazówkami, prowadzącymi do osiągania swoich zawodowych i prywatnych postanowień. Oto podsumowanie 2016 roku! 

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.