Czym jest depersonalizacja?

gru 22, 2015 · Time 2 min. czytania

„Wolnoć Tomku w swoim domku”. Przyszli właściciele mieszkań podczas prezentacji nieruchomości na sprzedaż wielokrotnie zastanawiają się: jak będę się czuł w tym miejscu? Gdzie postawię swoje rzeczy? Jak ozdobię ściany? Depersonalizacja, czyli usunięcie zbędnych rzeczy po dotychczasowych mieszkańcach ma ogromne znaczenie w procesie kupowania nieruchomości.

Ludzie często szczycą się pamiątkami z podróży, zdjęciami swoich dzieci i wnuków. Niejednokrotnie eksperymentują z wystrojem wnętrz – z lepszym lub gorszym skutkiem. Stanowi to element ich tożsamości. Dzięki temu zyskują poczucie że są u siebie, utożsamiają się z tym miejscem. Kłopot pojawia się wtedy, gdy chcą sprzedać nieruchomość, ale nie potrafią się zrozumieć, na czym polega depersonalizacja.

Jak odbiera to potencjalny klient kupujący? On też chciałby zobaczyć w czterech ścianach elementy swojej tożsamości. Chciałby sobie wyobrazić zdjęcia swoich bliskich, pamiątek ze swoich podróży i dodatków, które wyszukał w sklepie specjalnie dla siebie. Te elementy stanowią i tworzą przestrzeń zwaną DOMEM.

Stąd zadajemy sobie pytanie , czy magnesy na lodówce, obrazek mojego dziecka czy też drapak ukochanego kota mogą pomóc wytworzyć u kupującego chęć zamieszkania w tej nieruchomości? Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie! Właściciel musi pogodzić się z tym iż opuszcza dotychczasowe miejsce zamieszkania, by gdzie indziej przenieść swoje wspomnienia, dając tym samym wolną drogę dla wyobraźni potencjalnego nabywcy.

Najważniejsza rzecz podczas sprzedaży jest pomijana na samym początku – to jej wizerunek. Sprzedajemy przecież produkt jakim jest nieruchomość- ta musi  być jak wyszukana czekoladka w bombonierce – musimy ją odpowiednio „opakować” i zaprezentować w najlepszej możliwej odsłonie. I powinniśmy pozwolić by nowy właściciel sam odkrył jej nietuzinkowy smak.

Jakie wnioski powinniśmy więc wyciągnąć? Dajmy kupującym przestrzeń do ich własnych marzeń, wspomnień i poczucia bezpieczeństwa. Pozwólmy, aby nasza nieruchomość stała się DOMEM dla nowego domownika.

Może to też Ci się spodoba

Jakie zmiany czekają rynek nieruchomości w 2023 roku? Przegląd prasy 02.01.2023

Co czeka rynek nieruchomości w nadchodzącym roku? Jakie będą efekty zastoju na rynku kredytowym? Jakie zmiany prawne wejdą w życie wkrótce, a jakie jeszcze pomysły szykuje rząd? Chwilowa nadpodaż mieszkań może spowodować korektę cen. Rzeczpospolita, 29.12.2022 Jest przestrzeń do tego, by ceny transakcyjne mieszkań spadały. Lekko w największych aglomeracjach, a w tempie nawet kilkunastu procent […]

Czy mogę zlecić sprzedaż, jeśli nie mieszkam na stałe w Polsce?

Czy mogę zlecić sprzedaż, jeśli nie mieszkam na stałe w Polsce?

Jak przeprowadzić prezentację nieruchomości?

Romantyczny wieczór, stolik w eleganckiej restauracji, bukiet kwiatów, starannie wyprasowana koszula i pewien mężczyzna, nerwowo oczekujący na przybycie swojej wybranki. To całe zdenerwowanie wydaje się być w pełni zrozumiałe. Pierwsza randka, pierwsze spotkanie – wszyscy chcą dobrze wypaść. Kluczową rolę jednak zaczyna odgrywać ciekawość. Jaka ona jest? Zrozumienie znaczenia pierwszego wrażenia pozwoli ci wywnioskować, jak […]

Chcesz sprzedać nieruchomość?

Napisz do nas

    Proszę o zaznaczenie zgody.