Czy otwarcie biura nieruchomości jest trudne?

paź 25, 2021 ·

Od stycznia 2021 roku rodzina Freedom Nieruchomości powiększyła się o 15 oddziałów. Co sprawiło, że to właśnie nam zaufało tylu przedsiębiorców? Postanowiliśmy ich o to zapytać. Jakie były obawy, co było najtrudniejsze przy starcie, jak nasi partnerzy radzą sobie po kilku miesiącach działalności? Zapraszamy do lektury.

Otwarcie własnego biura nieruchomości wbrew pozorom nie jest prostą sprawą. Trzeba nie tylko znaleźć właściwy lokal i go urządzić, ale niemal jednocześnie nauczyć się pozyskiwać klientów, przygotować materiały promocyjne, tworzyć atrakcyjne oferty, zadbać o reklamę, zapewnić obsługę na najwyższym poziomie, wydeptać ścieżki w urzędach i nauczyć się jak szybko załatwiać formalności. Do tego ogarnąć mnóstwo wiedzy merytorycznej o rynku i branży, a nawet zatrudnić i koordynować pracowników. Nie da się więc ukryć, że ten proces przebiega dużo łatwiej, gdy ktoś poprowadzi nas za rękę. 

O tym, jak wyglądały początki współpracy z siecią Freedom Nieruchomości opowiedział nam niedawno Krzysztof Furman — właściciel biura w Pile. Dziś swoim doświadczeniem po kilku miesiącach funkcjonowania podzielą się z nami Lidia Ćmiel, Dyrektor oddziału Freedom Nieruchomości w Wałczu oraz Beata Hatala, Dyrektor Freedom Nieruchomości Oddział Oświęcim.

Co pomogło wystartować z własnym biurem nieruchomości?

— Umowę partnerską podpisaliśmy w marcu, a otwarcie biura odbyło się w czerwcu 2021 roku — mówi Lidia Ćmiel. 

— W międzyczasie uczestniczyliśmy w intensywnych szkoleniach wdrożeniowych. Brzmi to może średnio atrakcyjnie, ale trzeba podkreślić, że nie były to nudne spotkania, gdzie prowadzący czyta to, co wcześniej napisał na slajdach. Szkolenia dla franczyzobiorców Freedom Nieruchomości są maksymalnie praktyczne. Prowadzą je praktycy w formie warsztatowej i każdy z nas musiał samodzielnie wykonywać zadania i rozwiązywać problemy, z którymi na co dzień będzie się borykał kierując własnym biurem nieruchomości. 

Beata Hatala przed urlopem macierzyńskim przez dwa lata była agentką w jednym z oddziałów. Potem próbowała swoich sił niezależnie. 

— Skala moich zasięgów była raczej lokalna, a wiedziałam, że Freedom to firma, która ma wartości, ugruntowaną, ogólnopolską pozycję i świetny marketing. Szkolenia są merytoryczne i dają najważniejsze i najpotrzebniejsze informacje. Uczą jak skutecznie działać w tej branży. Nie zastanawiałam się więc długo nad podjęciem współpracy. 

Co było najtrudniejsze przy otwarciu biura nieruchomości?

— Najtrudniejsze było, a w zasadzie wydawało się, znalezienie i wybranie odpowiedniego lokalu — wspomina Lidla Ćmiel. — Jego urządzenie było już prostsze – centrala w tym bardzo pomaga. Początek był trochę szalony, bo trwały jeszcze drobne prace wykończeniowe w biurze, a my już obsługiwaliśmy Klientów.

Lidia Ćmiel, Dyrektor oddziału Freedom Nieruchomosci Wałcz

 

Najtrudniejsze było, a w zasadzie wydawało się, znalezienie i wybranie odpowiedniego lokalu. Jego urządzenie było już prostsze – centrala w tym bardzo pomaga. Początek był trochę szalony, bo trwały jeszcze drobne prace wykończeniowe w biurze, a my już obsługiwaliśmy Klientów.

Z kolei dla Beaty Hatali największym wyzwaniem był wybór, czy najpierw załatwiać sprawy ważne czy pilne :).

Nagle okazało się, że poza obowiązkami agenta nieruchomości i mamy trójki dzieci, mam jeszcze rolę dyrektora, menedżera i szefa ekipy remontowej. Na szczęście na każdym etapie mogłam liczyć na pomoc ze strony firmy. Chociażby to, że otrzymałam gotowe projekty, jak wizualnie ma wyglądać biuro, zdecydowanie usprawniło przygotowania do startu.

Obie panie przyznają, że strach ma wielkie oczy, a otwarcie własnego biura nieruchomości przy takim poziomie wsparcia, jaki daje Freedom, nie było wcale tak problematyczne, jak mogło się wydawać na początku.

Czy trudno było zdobyć pierwszych klientów?

— Kiedy zaczynaliśmy, oczywiście bardzo obawialiśmy się o to, kiedy pojawią się pierwsi klienci. Tymczasem, zanim na dobre zaczęliśmy ich szukać, oni znaleźli nas sami — mówi Lidia Ćmiel.  — Zauważyli reklamę na samochodzie, przychodzili do biura widząc baner i dalej już poszło. Szybko też przekonaliśmy się, że wypracowany przez lata w Freedom Nieruchomości sposób prezentowania ofert, naprawdę działa. Praktycznie od samego początku działania biura mamy w swojej ofercie nieruchomości do sprzedaży czy wynajmu i od początku również sprzedajemy.

Beata Hatala z dumą przyznaje, że już w pierwszym miesiącu po podpisaniu umowy franczyzowej udało się pozyskać pierwszych klientów, a w kolejnym sfinalizowali sprzedaż. 

Już na samym początku udało się również nawiązać współpracę z deweloperem i w naszej ofercie pojawiło się dodatkowo 8 domów w zabudowie szeregowej. W dużej mierze jest to efekt współpracy z tak silną i pewną marką, jaką jest Freedom oraz jej pozycji na rynku. 

  Zostań naszym franczyzobiorcą

  Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak otworzyć pewny biznes w nieruchomościach

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Dlaczego łatwiej otworzyć biuro jako partner sieci franczyzowej Freedom Nieruchomości?

  Jak podkreślają nasi franczyzobiorcy, w każdej chwili i na każdym etapie prowadzenia działalności można liczyć na wsparcie centrali. Szkolenia wdrożeniowe to bowiem nie wszystko. Spotkania partnerów odbywają się regularnie również później. Dodatkową, trudną do przecenienia wartością jest więc możliwość wymiany doświadczeń i konsultacji z kolegami z branży oraz wspólne rozwiązywanie problemów. 

  Beata Hatala, Dyrektor oddziału Freedom Nieruchomości Oświęcim

  We Freedom wszystko jest usytsematyzowane i na najwyższym poziomie. Wiemy, że w każdej chwili możemy liczyć na wsparcie centrali. Jesteśmy jedną, wielką drużyną.

   

  To daje duże poczucie bezpieczeństwa — wszystko jest usystematyzowane, na najwyższym poziomie. Żadne pytania nie pozostają bez odpowiedzi, dzięki czemu wiemy, że ktoś nad nami czuwa i możemy liczyć na wsparcie. Człowiek czuje się tu zaopiekowanym, a przede wszystkim, bezpiecznym członkiem jednej, wielkiej drużyny. Po prostu! — stwierdza Beta Hatala. 

  Ogrom wiedzy, która na początku wydawała się nie do przeskoczenia i mnóstwo pozytywnej energii sprawia, że dużo łatwiej podejmować nawet trudne decyzje — mówi Lidia Ćmiel. — Dzięki całemu zespołowi Freedom, jaki nad nami czuwa, zamierzone cele realizujemy z uśmiechem na twarzy.

  Jeśli więc zastanawiasz się nad otwarciem własnego biura nieruchomości zapraszamy do naszej drużyny. Podpisując umowę partnerską otrzymujesz praktycznie gotowy przepis na sukces.

  Jak otworzyć własne biuro nieruchomości z Freedom? Zerknij.

  Może to też Ci się spodoba

  Podatek od sprzedaży mieszkania – co należy o nim wiedzieć i jak go uniknąć?

  Jednym z istotnych pytań, na które sprzedający powinien znaleźć odpowiedź jeszcze przed podpisaniem aktu notarialnego, jest kwestia opodatkowania sprzedaży nieruchomości: mieszkania lub domu.

  Bariera 20 tys. zł za 1m2 przekroczona! Przegląd prasy 08.04.2024

  Bariera 20 tys. zł za 1m2 przekroczona! Dotyczy to najmniejszych mieszkań z drugiej ręki w Warszawie. Ponadto ze znacznie wyższymi stawkami niż przed rokiem muszą radzić sobie szukający kawalerek w innych miastach. Jak wyglądają prognozy dla cen nieruchomości na dalszą część 2024 roku? Sprawdź!

  Ewelina Zdancewicz kwi 08, 2024 · 4 min. czytania

  Niezbędnik Agenta: Jak ocieplić zimne telefony?

  Jest taka jedna czynność w codziennej pracy agenta nieruchomości, która notorycznie spędza sen z jego powiek. Nie dotyczy ona tylko początkujących handlowców. Jak sobie z nią poradzić i przekuć niechęć w sukces? W Niezbędniku Agenta przyszła pora na zimne telefony!

  Chcesz sprzedać nieruchomość?

  Napisz do nas

   Proszę o zaznaczenie zgody.