Home Biura Biura Warszawa Biuro Warszawa Śródmieście

Biuro nieruchomości Warszawa Śródmieście

Kontakt

Address ul. Stawki 2a lok. U2 00-193 Warszawa POKAŻ NA MAPIE
Phone 22 243 15 22 Email warszawa@freedom.pl time pon-pt: 09:00–17:00
sobota: zamknięte

Jak możemy Ci pomóc?

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Najnowsze oferty

  Mieszkania Domy Działki Lokale Obiekty

  Agenci nieruchomości Warszawa

  Paweł Sokołow

  Menadżer zespołu sprzedaży

  Sylwester Olszewski

  Menadżer zespołu sprzedaży

  Tomasz Woźniak

  Prawnik, Specjalista ds. transakcji

  Rafał Lipski

  Broker Nieruchomości

  Piotr Brzostowski

  Starszy specjalista ds. Nieruchomości

  Emilia Zaszewska

  Specjalista ds. sprzedaży nieruchomości

  Maciej Miszkiel

  Specjalista ds. Nieruchomości

  Magdalena Chocińska

  Specjalista ds. wsparcia sprzedaży

  Anna Konrad

  Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A.

  Biuro nieruchomości Warszawa Śródmieście

  Miasto Warszawa

  Warszawa to stolica Polski i jednocześnie największe miasto województwa mazowieckiego, położone nad Wisłą, zajmujące teren Niziny Środkowomazowieckiej. Warszawa pozostaje jedynym miastem w Polsce, którego ustrój określony jest w odrębnej ustawie. W stolicy, według danych z początku 2021 roku, mieszka blisko 1 800 000 ludzi.

  Historia Warszawy

  Pierwszymi osadami istniejącymi w obrębie dzisiejszych granic administracyjnych Warszawy były Bródno (IX/X w.) oraz Kamion (II połowa XI w.).

  Warszawa jest miastem bardzo dotkliwie doświadczonym historycznie. Świetny rozwój miejski został przerwany wybuchem wojny polsko – szwedzkiej w latach 1655 – 1658. Po upadku I Rzeczypospolitej miasto było stolicą Księstwa Warszawskiego. W czasie I wojny światowej Warszawa znajdowała się pod okupacją niemiecką, aby w 1918 roku stać się stolicą II Rzeczypospolitej. Zabudowa miejska bardzo ucierpiała także podczas działań wojennych prowadzonych w czasie II wojny światowej. Warszawa stała się głównym centrum administracyjnym i politycznym Polski dopiero na mocy Konstytucji Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej z 1952 roku. Największy boom budowlany przypadł zaś na okres po 1990 roku, kiedy Warszawa stała się istotnym centrum inwestycyjnym dla inwestorów nie tylko z kraju, ale i zza granicy. Kluczowym wydarzeniem dla współczesnej Warszawy była budowa pierwszej linii metra w 1995 roku. Na uwagę zasługują też takie inwestycje jak powstanie Stadionu Narodowego, rozbudowa Lotniska Chopina czy budowa mostu Siekierkowskiego.

  Zabytki i atrakcje Warszawy

  Co warto zwiedzić w Warszawie? Z pewnością warto zobaczyć kilka z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc w stolicy. Jedynym w swoim rodzaju są z pewnością Łazienki Królewskie, zajmujące 72 ha powierzchni. Były letnią rezydencją króla Stanisława Augusta. Mnóstwo ciekawych zabytków czeka na odwiedzających warszawskie Stare Miasto. Pełno tu urokliwych, starych kamieniczek oraz wyjątkowych, wąskich uliczek. Będąc na Starówce z pewnością warto zwiedzić Zamek Królewski, gdzie została uchwalona Konstytucja 3 Maja, zobaczyć pomnik Syrenki czy zwiedzić Archikatedrę oraz Muzeum Warszawy. Miejscem na liście “must have” do odwiedzenia będzie również Pałac Kultury i Nauki.

  Warszawski rynek nieruchomości

  Stołeczny rynek nieruchomości to rynek o dość wysokim poziomie cen, a jednocześnie też rynek znany z wysokiego poziomu dynamiczności. To jednak wcale nie odstrasza ani inwestorów prywatnych, ani też instytucjonalnych. Inwestycja w zakup mieszkania, także w Warszawie, pozostaje wciąż najpewniejszą lokatą kapitału. Co decyduje o tym, że warszawski rynek nieruchomości nie traci na popularności? To głównie ogromne możliwości dla wszystkich tych osób, które są zainteresowane osiągnięciem realnych zysków. Do największego miasta w Polsce przyjeżdża mnóstwo turystów, także z zagranicy, jak również pojawia się nieustannie rosnąca liczba studentów, którzy właśnie z Warszawą chcą później związać swoją przyszłość zawodową. Ponadto mają tutaj do wyboru niemal 70 różnych uczelni! Tym samym popyt na atrakcyjne mieszkania do kupna lub wynajęcia w Warszawie stale rośnie i zainteresowanie to wcale nie będzie malało. Warto też podkreślić, że stołeczny rynek nieruchomości wyróżnia się nie tylko niemałymi cenami, ale również bardzo bogatym zróżnicowaniem – także w cenie nieruchomości. Nierzadko też w otoczeniu wiekowych kamienic powstają nowoczesne apartamentowce, stąd też tak wielka różnorodność na mapie warszawskich budynków.

  Ceny nieruchomości w Warszawie

  Średnia cena transakcyjna nieruchomości w Warszawie wynosi blisko 14 400 zł/mkw. Najtańsze mieszkania na rynku wtórnym można kupić już za około 5 000 zł/mkw, najdroższe zaś nawet przekraczają pułap 20 000 zł/mkw.

  W I kwartale 2022 roku średnia cena nieruchomości w Warszawie wzrosła aż o 8,3%, z 12 020 zł/mkw. do 13 020 zł/mkw. Zestawiając z poprzednim kwartałem, odnotowano wzrost kosztów zakupu wymarzonego, własnego “M” aż o 33% na Ochocie oraz o 14% na Woli.

  Ceny domów w Warszawie rozpoczynają się dziś od 136 000 zł (budynek modułowy, 2-pokojowy), a kończą nawet na kwocie 40 000 000 zł. Kolejna cena w kategorii najdroższych domów wystawionych obecnie na sprzedaż, to inwestycja rzędu 28 000 000 zł.

  Warszawa – gdzie mieszkać?

  Jedną z najpopularniejszych dzielnic w Warszawie wśród osób szukających mieszkania, pozostaje Mokotów. Lokalizacja ta jest tak chętnie wybierana głównie z powodu dobrego skomunikowania z centrum i wielu rozległych terenów zielonych. Mieszkania na Mokotowie dostępne są zarówno w nowoczesnym budownictwie apartamentowym, jak i w blokach oraz willach.

  Mnóstwo inwestorów zainteresowanych jest także zakupem nieruchomości w śródmieściu. Ta lokalizacja przyciąga idealnym połączeniem wygody zamieszkania w centrum z ogromnym prestiżem. Wszystko jest pod ręką i na miejscu, a do tego śródmieście Warszawy jest bardzo dobrze skomunikowane z całym miastem. Jednym słowem – to idealna lokalizacja na inwestycję mieszkaniową przeznaczoną także pod wynajem.

  Biura nieruchomości Warszawa

  Stołeczny rynek nieruchomości jest największym i najbardziej perspektywicznym rynkiem w kraju, dlatego też liczba biur nieruchomości w Warszawie jest doprawdy imponująca. Agenci w obrocie nieruchomościami obsługują zarówno lokale na wynajem dla studentów i pracowników, jak i wynajem długoterminowy lokali oraz obsługują liczne transakcje w znane z największej rentowności lokale inwestycyjne.

  Jedno jest jednak pewne – szukając wymarzonej nieruchomości, warto postawić przede wszystkim na wybór sprawdzonej, szeroko cenionej i polecanej agencji nieruchomości. Takiej, która w swojej ofercie ma mnóstwo bardzo atrakcyjnych ofert – także tych na wyłączność lub współpracuje na zasadzie franczyzy z innymi, znanymi w Polsce agencjami nieruchomości. Tym, co liczyć się będzie najbardziej dla współczesnych klientów biur nieruchomości, będzie przede wszystkim wysoka skuteczność w sfinalizowaniu wymarzonej transakcji.

  Biuro Freedom Nieruchomości w Warszawie znajduje się pod czterema adresami: w Śródmieściu, przy ulicy Stawki 2a lok. U2, na Ochocie, przy alejach Jerozolimskich 101 lok. 6, na Mokotowie, przy ulicy Chodkiewicza 5 lok. U4 oraz na Żoliborzu, przy ulicy Przasnyskiej 4 lok. 1.

  Zacznij działać!

  Dołącz do sieci Freedom i stań się częścią najlepszego zespołu agentów nieruchomości.

   Proszę o zaznaczenie zgody.

   Z naszego poradnika

   Baza wiedzy, z której warto czerpać! Skierowana zarówno do klientów, jak i pośredników nieruchomości.

   Najnowsze artykuły Artykuły Baza wiedzy
   Justyna Kaszowska

   Trzy oddziały Freedom jednocześnie? Wystarczy pomysł! [wywiad]

   Otwarcie własnego oddziału Freedom wiąże się z wieloma wyzwaniami, ale korzyści, które za tym idą, zdecydowanie warte są podjęcia działania. A gdyby tak… od razu otworzyć trzy oddziały franczyzy, w trzech różnych lokalizacjach? Justyna Kaszowska postanowiła sprawdzić ten pomysł.

   Ewelina Zdancewicz kwi 16, 2024 · 6 min. czytania

   Ceny mieszkań w Polsce wzrosły najmocniej w UE. Przegląd prasy 15.04.2024

   Z danych Eurostatu wynika, że w IV kw. 2023 r. ceny nieruchomości mieszkaniowych w Unii Europejskiej wzrosły średnio o 0,2%. Najmocniejszy wzrost zaobserwowano w Polsce. Natomiast w strefie euro odnotowano 1,1% spadku. Największe spadki odnotowano w Luksemburgu, Niemczech i Finlandii.

   Ewelina Zdancewicz kwi 15, 2024 · 4 min. czytania
   Mieszkanie, mężczyzna rozmawia przez telefon na kanapie

   Służebność mieszkania – jakie daje prawa?

   Dożywotnia służebność mieszkania, czyli prawo do mieszkania w nieruchomości nawet po oddaniu do niej praw, to rodzaj zabezpieczenia dla osoby korzystającej z tej opcji. Dzięki temu można korzystać z mieszkania, mimo że nie jest się już jego właścicielem. Kto powinien rozważyć ustanowienie służebności mieszkania i jak to zrobić?

   Ewelina Zdancewicz kwi 15, 2024 · 6 min. czytania

   Bariera 20 tys. zł za 1m2 przekroczona! Przegląd prasy 08.04.2024

   Bariera 20 tys. zł za 1m2 przekroczona! Dotyczy to najmniejszych mieszkań z drugiej ręki w Warszawie. Ponadto ze znacznie wyższymi stawkami niż przed rokiem muszą radzić sobie szukający kawalerek w innych miastach. Jak wyglądają prognozy dla cen nieruchomości na dalszą część 2024 roku? Sprawdź!

   Ewelina Zdancewicz kwi 08, 2024 · 4 min. czytania

   Ceny mieszkań rosną niezależnie od lokalizacji i metrażu. Przegląd prasy 02.04.2024

   Średnie ceny ofertowe na rynku wtórnym wystrzeliły niezależnie od oferowanych metraży. Nie ma znaczenia też lokalizacja, choć ceny nieruchomości najszybciej drożeją w największych miastach.

   Ewelina Zdancewicz kwi 03, 2024 · 3 min. czytania
   Sesja franczyzobiorców

   Dzień Pośrednika. Jakie wyzwania i szanse daje zawód pośrednika w obrocie handlu nieruchomościami?

   Już 30 marca obchodzimy Dzień Pośrednika w Obrocie Handlu Nieruchomościami. To dzień, który upamiętnia historyczną transakcję kupna Alaski przez Stany Zjednoczone. Obecnie stał się okazją do przybliżenia osobom związanym i niezwiązanym z branżą wyzwań i szans, jakie stoją przed pośrednikami.

   Ewelina Zdancewicz mar 27, 2024 · 4 min. czytania
   Mały dom i ręka, a obok ikonki wirusów

   Ozonowanie mieszkania – co warto wiedzieć o ozonowaniu?

   Ozonowanie mieszkania to coraz popularniejsza metoda dezynfekcji i oczyszczania powietrza w pomieszczeniach. Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę na możliwości, jakie oferuje ozonowanie. Jednak czy na pewno znamy wszystkie zalety i wady tej metody?

   Ewelina Zdancewicz mar 25, 2024 · 5 min. czytania
   Przegląd prasy C

   Zmiany w prawie budowlanym. Zapowiedź sejmu. Przegląd prasy 25.03.2024

   Poprawa sytuacji mieszkaniowej jest potrzebna jak najszybciej. Należy zwiększyć dostępność mieszkań. W związku z tym jeszcze w tym roku Sejm ma uchwalić ma pakiet ustaw dotyczących trzech obszarów. Dowiedz się, jakich!

   Ewelina Zdancewicz mar 25, 2024 · 3 min. czytania
   Para podczas remontu mieszkania, mierząca ścianę

   Kredyt na remont domu i mieszkania. Jak wybrać kredyt na remont?

   Remont domu wymaga dużych nakładów finansowych. Skąd wziąć pieniądze? Kredyt na remont może być dobrym wyjściem - ale tylko w niektórych przypadkach! Sprawdź, kiedy warto, a kiedy lepiej odpuścić pożyczkę na remont, a jeśli już ją brać, to na jakich warunkach.

   Ewelina Zdancewicz mar 18, 2024 · 6 min. czytania
   Załaduj więcej Pokaż wszystkie

   Program Pierwsze mieszkanie – kto skorzysta? Przegląd prasy 19.12.2022

   Po kompletnej klęsce programu Mieszkanie Plus, raczej teoretycznym systemie dopłat do czynszów czy nieosiągalnym Mieszkaniu bez wkładu własnego, rząd zapowiada kolejną formę wsparcia. Program Pierwsze Mieszkanie, to atrakcyjny kredyt hipoteczny, który – tak jak te wcześniejsze – również ma sporo ograniczeń. Czy tym razem ktoś skorzysta? Zasady programu pierwsze mieszkanie. Ile wyniesie rata kredytu? Forsal.pl, […]

   Nowe stawki podatku od nieruchomości i WIRON zamiast WIBOR. Przegląd prasy 12.12.2022

   Każdy tydzień przynosi jakieś zmiany w branży nieruchomości. Tym razem podwyżka podatku od nieruchomości, zastąpienie WIBORU nowym wskaźnikiem WIRON, czy nowe zasady budowy domów bez pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Podatek od nieruchomości 2023 wyższy! Ile wyniosą nowe stawki? Murator Plus, 06.12.2022 Podatek od nieruchomości w 2023 idzie w górę. Znane są już nowe stawki podatku […]

   Co się zmieni w kredytach hipotecznych? Przegląd prasy 5.12.2022 r.

   Na rynku kredytów hipotecznych wciąż sporo się dzieje. Liczba zawieranych umów ciągle spada, nie pomagają promocyjne oferty banków, a do tego WIBOR ma zostać zastąpiony nowym wskaźnikiem referencyjnym. Jak to wpłynie na sytuację obecnych i przyszłych kredytobiorców? Zmiana w kredytach. WIRON zastąpi WIBOR. Kto zyska kto straci: spłacający już i dopiero biorący kredyt hipoteczny na […]

   Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

   Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

   Czy polski rynek nieruchomości czeka załamanie? Przegląd prasy 14.11.2022 + webinar

   Ograniczenie dostępności kredytów zastopowało niemal wszystkie branże związane z nieruchomościami. W odpowiedzi na apele deweloperów, rząd zamiast interweniować – szykuje nowe podatki. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa po III kwartale 2022 roku? Zła wiadomości dla trzymających nieużywane mieszkania. Nowy podatek. Rzeczpospolita, 08.11.2022 Ministerstwo Aktywów Państwowych – z doradcami gospodarczymi szefa resortu Jacka Sasina na czele – […]

   Niewypłacalni najemcy, property chain i zmiany w rządowym programie mieszkaniowym. Przegląd prasy 7.11.2022

   Na co powinni zwracać uwagę właściciele mieszkań na wynajem przy wyborze najemców, żeby nie narobić sobie kłopotów. Jak sprzedać duży, starszy dom? Jak załamanie rynku kredytowego wpłynie na ceny nieruchomości?  Trudno pozbyć się wielkiego domu. Rzeczpospolita, 3.11.2022 Ofertowe ceny domów są wciąż wysokie. Ceny transakcyjne zaczynają od nich odbiegać –mówi Weronika Chwietczuk z Freedom Nieruchomości […]

   Ceny mieszkań i gruntów – czekać, czy kupować? Przegląd prasy 2.11.2022

   Rynek nieruchomości stosunkowo wolno reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą. Ceny na razie nie spadają, ale wydaje się to nieuniknione. Głównym winowajcą są wysokie stopy procentowe i spadająca zdolność kredytowa Polaków. Czy to wymusi spadki cen mieszkań? Czy warto kupować teraz za gotówkę , czy jednak poczekać? Kredyty hipoteczne zamarły, ale tąpnięcia na rynku […]

   Co składa się na prowizję agenta nieruchomości?

   Za co pobiera prowizję agent nieruchomości?  Dlaczego aż tyle (w powszechnej opinii) kosztuje skorzystanie z usług pośrednika? Z czego składa się wynagrodzenie biura? O tym wszystkim opowie Joanna Puchalska, broker nieruchomości z warszawskiego biura Freedom Nieruchomości. Wycena nieruchomości Proces sprzedaży nieruchomości zaczyna się najczęściej od jej obejrzenia. Agent przygotowując się do spotkania, robi badanie rynku: […]

   Za co odpowiada agent nieruchomości?

   Kto choć raz miał styczność z pośrednikiem nieruchomości, będzie miał swoją odpowiedź na  pytanie: kim jest agent nieruchomości. Dla sprzedającego to osoba, która ma znaleźć kogoś, kto zapłaci za jego mieszkanie jak najwięcej. Dla kupującego – człowiek, który zorganizuje wszystkie dokumenty potrzebne do zakupu, zapewni bezpieczeństwo transakcji, a w razie, gdy coś pójdzie nie tak, […]

   Załaduj więcej Pokaż wszystkie