Home Biura Biura Magdalenka Biuro Magdalenka

Biuro nieruchomości Magdalenka

Kontakt

Address ul. Szkolna 10A lok.4 05-506 Lesznowola POKAŻ NA MAPIE
Phone 881 222 203 Email magdalenka@freedom.pl time pon-pt: 09:00–20:00
sobota: zamknięte

Jak możemy Ci pomóc?

  Proszę o zaznaczenie zgody.

  Najnowsze oferty

  Mieszkania Domy Działki Lokale Inwestycje

  Agenci nieruchomości Magdalenka

  Biuro nieruchomości Magdalenka

  Agencja Nieruchomości Freedom swoją siedzibę ma w Lesznowoli przy ulicy Gminnej 43 na pierwszym piętrze. Jesteśmy otwarci popołudniami i w weekendy, a w pozostałym czasie zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Jesteśmy małym, ale prężnym oddziałem z ambicjami dalszego rozwoju i powiększania zespołu. Zatrudniamy obecnie 2 agentów, średni czas sprzedaży mieszkania to 2 miesiące, a średni czas sprzedaży domu to 5 miesięcy.

  Wieś Magdalenka

  Magdalenka to niewielka miejscowość pod Warszawą znana głównie z tego, że niegdyś swoje posiadłości mieli tu m.in.: Violetta Villas, gen.Roman Paszkowski, wicepremier Franciszek Szlachcic oraz wielu innych znanych polityków i notabli. Zresztą, głównie w latach 70. XX wieku Magdalenka była prestiżowym miejscem, w którym swoje dacze budowali przedstawiciele najwyższych władz PRL.

  Dziś również uznawana jest za świetne i modne miejsce do życia. Obecnie dzięki biegnącej nieopodal trasie szybkiego ruchu, dojazd rano do pracy nie stanowi większego problemu.

  Magdalenka położona jest w lesie sosnowym, na jej terenie znajduje się wiele prestiżowych wilii, a stare domy są sukcesywnie wyburzane i sprzedawane jako działki pod budowę nowych posiadłości.

  Obecnie w Magdalence mieszka około 1500 osób.

  Lasy Magdaleńskie

  Warszawa i całe Mazowsze były niegdyś rozległą puszczą. Na tym terenie istnieje wiele pozostałości po bujnych lasach – typowe są zgrupowania wysokich sosen, które lubią towarzystwo piaszczystych formacji takich jak wydmy. Magdalenka to miejscowość cudownie zalesiona. Hippodamejska siatka ulic, duże parcele działkowe i okazałe wille, a wszystko w cieniu starych drzew. Las i pola otulają również miejscowość. Przechodzą tędy interesujące szlaki pieszo-rowerowe (czerwony i czarny), które łączą gminę Lesznowola z innymi kompleksami leśnymi. Kultowym miejscem w okolicy są wspomniane już Górki Magdaleńskie, podobne jak Górki Szymona w Piasecznie. Ta ogromna wydma, porośnięta strzelistymi sosnami, pokryta korzeniami wyłaniającymi się z obsypanych szczytów – to ulubione miejsce spacerów przez mieszkańców bliższych i dalszych okolic. Występują tu liczne ścieżki spacerowe – raj dla dzieci, młodzieży czy posiadaczy psów. Przy samych Górkach znajduje się nowoczesny plac zabaw oraz polana rekreacyjna ze sceną i miejscem do grilla, gdzie organizowane są koncerty. Idąc na wschód, zagłębiając się w dalsze tereny, dojdziemy do miejscowości Lesznowola.

  Historia Magdalenki

  Pierwsza osada powstała poprzez zalesienie nieużytków okolic Warszawy z funduszy publicznych Królestwa Polskiego. Pod koniec XIX w. istniał folwark Kałuszyna vel Magdalenka i było tu wtedy 10 drewnianych budynków. W obecnej postaci Magdalenka powstała na początku lat 30. XX wieku na skutek działań ówczesnego właściciela dóbr Piotra Dmowskiego, który postanowił o regularnej parcelacji swojej posiadłości, chcąc stworzyć wzorcowe osiedle mieszkaniowe. W rezultacie jego inicjatywy, wyznaczono drogi i miejsca na obiekty użyteczności publicznej. Przed wybuchem II wojny światowej doprowadzono do parcelacji tylko części działek. Podział ten nie zmienił się do dnia dzisiejszego, na skutek czego wszystkie, całkowicie zalesione działki w starej części Magdalenki mają powierzchnię równą 1800-1900 metrów kwadratowych. Obecnie większość starej części Magdalenki zabudowana jest głównie nowymi lub odnowionymi domami wysokiego standardu. Niektóre działki zabudowane są również domami letniskowymi oraz budynkami powstałymi w latach 70. i 80. XX wieku.

  W Magdalence znajduje się ośrodek rządowy, gdzie w roku 1988 i 1989, w okresie poprzedzającym rozmowy Okrągłego Stołu, toczyły się rokowania między stroną rządową, której przewodniczył Czesław Kiszczak, a stroną “solidarnościową”, której przewodził Lech Wałęsa.

  Zabytki i atrakcje Magdalenki

  W lesie przy Magdalence znajduje się pomnik ku czci rozstrzelanych w czasie II Wojny Światowej. 28 maja 1942 roku hitlerowcy dokonali tu egzekucji 223 więźniów z Pawiaka, wśród których było 7 kobiet wyniesionych na noszach ze szpitala więziennego i 15 więźniarek z Ravensbruck. Po ekshumacji w lipcu 1946 prochy pomordowanych spoczywają w 8 kwaterach na miejscowym cmentarzu. W miejscu egzekucji wzniesiono pomnik proj. Zofii Pociłowskiej odsłonięty w 1964 roku.

  Ceny Nieruchomości w Magdalence

  Nieruchomości w Magdalence to w 95% domy wolnostojące. Z uwagi na wielkość działek i standard wielu nieruchomości, średnia cena transakcyjna w Magdalence plasuje się w granicach 1,5-2 mln zł.

  Biura Nieruchomości Magdalenka

  W Magdalence znajduje się 5 biur nieruchomości, ale poza Magdalenką także istnieją inne biura, które za obszar działania wybrały również Magdalenkę.

  Biuro Nieruchomości Freedom Magdalenka

  Agencja Nieruchomości Freedom swoją siedzibę ma w Lesznowoli przy ulicy Gminnej 43 na pierwszym piętrze. Jesteśmy otwarci popołudniami i w weekendy, a w pozostałym czasie zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Jesteśmy małym, ale prężnym oddziałem z ambicjami dalszego rozwoju i powiększania zespołu.

  Zacznij działać!

  Dołącz do sieci Freedom i stań się częścią najlepszego zespołu agentów nieruchomości.

   Proszę o zaznaczenie zgody.

   Z naszego poradnika

   Baza wiedzy, z której warto czerpać! Skierowana zarówno do klientów, jak i pośredników nieruchomości.

   Najnowsze artykuły Artykuły Baza wiedzy

   Czy zmiany demograficzne wywołają spadek cen nieruchomości? Przegląd prasy 20.05.2024

   Ceny nieruchomości rosną nieustannie, co ma wpływ na wzrost dochodów ludności, potencjał do poprawy akcji kredytowej oraz wysokie zapotrzebowanie.

   Ewelina Zdancewicz maj 20, 2024 · 4 min. czytania
   domki stojące nad brzegiem morza

   Zalety zakupu nieruchomości nad morzem – inwestycja w wakacyjny dom

   Czy warto inwestować w nieruchomości nad morzem? Tak, ale… nie zawsze. Sprawdź, kiedy kupno nieruchomości nad morzem to dobry pomysł.

   Ewelina Zdancewicz maj 16, 2024 · 6 min. czytania
   widok na osiedle z zielonymi dachami

   Rynek pierwotny czy wtórny? Porównanie nieruchomości: rynek wtórny a pierwotny

   Chcesz kupić dom lub mieszkanie. Zanim przejdziesz do szukania ofert, zadaj sobie pytanie: rynek pierwotny czy wtórny? Ten wybór ma ogromne znaczenie!

   Ewelina Zdancewicz maj 15, 2024 · 7 min. czytania

   Czy rząd wycofa się z kredytu zero procent? Przegląd prasy 13.05.2024

   Minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski stwierdził, że “może być tak, że nie będzie kredytu zero procent, a zostanie zastąpiony on innym rozwiązaniem”. Dzień przed tą wypowiedzią zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich skierował do resortu rozwoju pismo w sprawie programu Mieszkanie na start.

   Ewelina Zdancewicz maj 13, 2024 · 3 min. czytania
   Mężczyzna w koszuli trzyma w dłoniach mały, papierowy dom

   Ubezpieczenie nieruchomości – co warto wiedzieć przed zakupem polisy?

   Ubezpieczenie nieruchomości nie jest obowiązkowe, ale w przypadku pożaru czy włamania może nam oszczędzić masę zmartwień. Wypłata odszkodowania za szkody zawarte w umowie to bezpieczeństwo finansowe i spokój psychiczny. Sprawdź, jak dokładnie działa ubezpieczenie domu i mieszkania.

   Ewelina Zdancewicz maj 08, 2024 · 5 min. czytania

   Czym jest umowa przyrzeczona?

   Umowa przyrzeczona to ostatni etap podczas procesu kupna-sprzedaży nieruchomości. Czym dokładnie jest i na czym polega? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

   Ewelina Zdancewicz maj 07, 2024 · 5 min. czytania

   Czy Kredyt na start “zepsuje” rynek? Przegląd prasy 06.05.2024

   Nie znamy jeszcze ostatecznej wersji “Kredytu na start”, ale program już wzbudza kontrowersje. Chociażby przez swój szybki wpływ na ceny ofertowe mieszkań. Oczekiwania sprzedających rosną, jednak możliwe, że tym razem nie będą one trafione.

   Ewelina Zdancewicz maj 06, 2024 · 3 min. czytania

   Jakie wady ma program “Mieszkanie na Start”? Przegląd prasy 29.04.2024

   Program "Mieszkanie na Start" jeszcze nie ruszył, a już wzbudza kontrowersje - nie brakuje osób, które wyliczają jego wady. Według krytyków “Mieszkanie na start” miało być adresowane do osób będących na granicy zdolności kredytowej, a tak ich zdaniem nie jest.

   Ewelina Zdancewicz kwi 29, 2024 · 3 min. czytania
   Dom, samotnie stojący na polu

   Elektroniczna księga wieczysta. Czym jest i jak ją przeglądać?

   Elektroniczna księga wieczysta to znaczące ułatwienie w poszukiwaniu informacji na temat nieruchomości. Kto i jak może może sprawdzać księgi wieczyste online?

   Ewelina Zdancewicz kwi 26, 2024 · 5 min. czytania
   Załaduj więcej Pokaż wszystkie
   widok na osiedle z zielonymi dachami

   Rynek pierwotny czy wtórny? Porównanie nieruchomości: rynek wtórny a pierwotny

   Chcesz kupić dom lub mieszkanie. Zanim przejdziesz do szukania ofert, zadaj sobie pytanie: rynek pierwotny czy wtórny? Ten wybór ma ogromne znaczenie!

   Ewelina Zdancewicz maj 15, 2024 · 7 min. czytania

   Czym jest umowa przyrzeczona?

   Umowa przyrzeczona to ostatni etap podczas procesu kupna-sprzedaży nieruchomości. Czym dokładnie jest i na czym polega? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

   Ewelina Zdancewicz maj 07, 2024 · 5 min. czytania

   Program Pierwsze mieszkanie – kto skorzysta? Przegląd prasy 19.12.2022

   Po kompletnej klęsce programu Mieszkanie Plus, raczej teoretycznym systemie dopłat do czynszów czy nieosiągalnym Mieszkaniu bez wkładu własnego, rząd zapowiada kolejną formę wsparcia. Program Pierwsze Mieszkanie, to atrakcyjny kredyt hipoteczny, który – tak jak te wcześniejsze – również ma sporo ograniczeń. Czy tym razem ktoś skorzysta? Zasady programu pierwsze mieszkanie. Ile wyniesie rata kredytu? Forsal.pl, […]

   Nowe stawki podatku od nieruchomości i WIRON zamiast WIBOR. Przegląd prasy 12.12.2022

   Każdy tydzień przynosi jakieś zmiany w branży nieruchomości. Tym razem podwyżka podatku od nieruchomości, zastąpienie WIBORU nowym wskaźnikiem WIRON, czy nowe zasady budowy domów bez pozwolenia. Zapraszamy do lektury. Podatek od nieruchomości 2023 wyższy! Ile wyniosą nowe stawki? Murator Plus, 06.12.2022 Podatek od nieruchomości w 2023 idzie w górę. Znane są już nowe stawki podatku […]

   Co się zmieni w kredytach hipotecznych? Przegląd prasy 5.12.2022 r.

   Na rynku kredytów hipotecznych wciąż sporo się dzieje. Liczba zawieranych umów ciągle spada, nie pomagają promocyjne oferty banków, a do tego WIBOR ma zostać zastąpiony nowym wskaźnikiem referencyjnym. Jak to wpłynie na sytuację obecnych i przyszłych kredytobiorców? Zmiana w kredytach. WIRON zastąpi WIBOR. Kto zyska kto straci: spłacający już i dopiero biorący kredyt hipoteczny na […]

   Czy mieszkaniowy wynajem instytucjonalny (PRS) rozwinie się w Polsce? Co dalej z cenami. Przegląd prasy 21.11.2022

   Dlaczego PRS się nie rozwija w Polsce? Jakich kosztów nie można już odliczać przy zakupie mieszkania pod wynajem? Gdzie najchętniej będą kupowane nieruchomości i kiedy mniejsze miejscowości wrócą do łask? Rynek PRS zbyt rozchwiany dla funduszy, deweloperów i banków, Rzeczpospolita, 17.11.2022 Popyt detaliczny jest w zapaści, rynek najmu jest silny. Wydawałoby się, że to idealne […]

   Czy polski rynek nieruchomości czeka załamanie? Przegląd prasy 14.11.2022 + webinar

   Ograniczenie dostępności kredytów zastopowało niemal wszystkie branże związane z nieruchomościami. W odpowiedzi na apele deweloperów, rząd zamiast interweniować – szykuje nowe podatki. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa po III kwartale 2022 roku? Zła wiadomości dla trzymających nieużywane mieszkania. Nowy podatek. Rzeczpospolita, 08.11.2022 Ministerstwo Aktywów Państwowych – z doradcami gospodarczymi szefa resortu Jacka Sasina na czele – […]

   Niewypłacalni najemcy, property chain i zmiany w rządowym programie mieszkaniowym. Przegląd prasy 7.11.2022

   Na co powinni zwracać uwagę właściciele mieszkań na wynajem przy wyborze najemców, żeby nie narobić sobie kłopotów. Jak sprzedać duży, starszy dom? Jak załamanie rynku kredytowego wpłynie na ceny nieruchomości?  Trudno pozbyć się wielkiego domu. Rzeczpospolita, 3.11.2022 Ofertowe ceny domów są wciąż wysokie. Ceny transakcyjne zaczynają od nich odbiegać –mówi Weronika Chwietczuk z Freedom Nieruchomości […]

   Ceny mieszkań i gruntów – czekać, czy kupować? Przegląd prasy 2.11.2022

   Rynek nieruchomości stosunkowo wolno reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą. Ceny na razie nie spadają, ale wydaje się to nieuniknione. Głównym winowajcą są wysokie stopy procentowe i spadająca zdolność kredytowa Polaków. Czy to wymusi spadki cen mieszkań? Czy warto kupować teraz za gotówkę , czy jednak poczekać? Kredyty hipoteczne zamarły, ale tąpnięcia na rynku […]

   Załaduj więcej Pokaż wszystkie